Roco BR 116 DC i pregradnja u AC digital

robogovi4

Poznati forumaš
Pozdrav,
evo konačno došlo i meni nekaj novog; Roco BR 116, kao nova, zapakirana i kad sam otvoril kutiju :ples , pa ogledavanje itd. tak da sam skoro i zaboravil da je rijeć o DC verziji i da me još čeka "preuređenje" u AC digital (ugradnja dekodera i tzv. skije).
No, nakon otvaranja lokse 1. :??: a kud stavit dekoder ali nakon malo :molitva, mjerkanja i napasivanja, problem riješen; dekoder može nać svoje mjesto.
Ali pošto >:E: nikad ne spava, dolazimo do 2. nać odozdo pogodno mjesto za ugradnju skije, e bojim se da mi tu ni :hmmm , :naklon: , :molitva , :molitva , :molitva neće puno pomoć.
Dakle zaključak; dragi "Merklinisti" neke DC lokse se preuređuju bez nekih većih problema dok je kod nekih to gotovo nemoguće (osim ak se ne riskira da vam ista više neće radit ni u jednoj verziji).
Da stvar bude ljepša, kupil sam neki dan i VT 515 (DC) i sad sam čekam da to čudo dojde tak da sam trenutno okupiran sa :molitva da bar tu nebu problema.
(tema slijedi; nadam se sa drukčijim rezultatom)
I naravno za kraj; slijedi kopanje po E-bayu za BR 116, al ovaj put za AC.
 

Attachments

  • lokomotive 007.jpg
    lokomotive 007.jpg
    214.5 KB · Pregleda: 191

NClight

Hybernated
Lijepo... držim fige da pregradnja uspije, i naravno očekujemo redovito izvještavanje o napretku :plaza:
BTW, masa ekipe kod pregradnji koristi baš Rocov "schleifer" tj. skiju jer je kraća, lakše se montira i u "bešumnoj izvedbi" je. Možda da sa njom pokušaš?
 

robogovi4

Poznati forumaš
Ma, nije problem u vrsti (proizvođaću) skije, već u tome što na postoljima dolje nema mjesta za ugradnju (Roco inaće taj model proizvodi i u AC verziji ali sa pogonom na 2 osovine na jednom postolju dok je na drugom postolju učvrščena skija i koliko sam gledal u njihovom katalogu dijelova, to drugo postolje je i drugačije izvedeno tak da ima mjesta)
Na ovoj verziji je pogon na sve osovine i dolje su još postavljene male opruge na one prednje osovinice a to mi je žao raskapat pa mislim da mi je pametnije potražit isti model u AC verziji.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh