RoLa vagoni

Krtica

Novi član
Ako netko od vlasnika treba bubreg i imate istu krvnu grupu, mozda se dogovorite. :troll:

To su bile jako male serije, oko 20-30 komada po jednom broju u seriji. Prva dva vagona su dosla u dvije serije, dok je treci vagon bio u jednoj seriji samo. A prsne grede (2) su bile napravljene mislim u jednoznamenkastim kolicinama po broju.
Svi bubrezi su jos na broju, ali Role su ipak dolijale. Dovele su i Liliputov prateci. Ne mogu ni sam vjerovati da sam nabasao na njih.
 

Attachments

  • Rola1.jpg
    Rola1.jpg
    227.7 KB · Pregleda: 68
  • Rola2.jpg
    Rola2.jpg
    209.4 KB · Pregleda: 68

Krtica

Novi član
Ebay ili ovako privatno?
Na austrijskom willhaben portalu. Iskreno nisam ni skužio da su HŽ RoLe u pitanju. Onako utučen nešto sa HŽ na traženje i prodavač je nudio hrpu RoLa vagona od DB-a i Liliput spavaći. Opis ponude je bio tako dug da se ova dva HŽ nisu na onom skraćenim pregledu ni pojavili. Čudilo me da mi ga stalno izbaci, pa vidim da piše na kraju i Alber... Kad tad otvorim i vidim o čemu se radi.
 

Domagoj Vu

Aktivan član
Žalosno....

Izgleda da kroz dvije godina niti jedan vagon neće imat budučnost kod Carga, u Hrvatskoj nema budučnost za NIŠTA! Žalosno... RoLa se ionako nije vozikala.

Ide HŽ brzinom munje prema Danskim željeznicama (DSB-u), koji imaju 0 teretnih vagona, kroz Dansku prolaze samo strani vagoni, a njihovi su misteriozno nestali (od Hbbillnsa, Hbbillsa, Rs, Habbins i drugi.
HŽ Habbinsi isto na prodaji, mnogi Hbillsi, Hbbinsovi, Kgs, cisterne.

Rilsove su također prodali, i to Ernewi.

I cisterne raznih serija su mnoge prodali, Bugarskom Pimku, Tankwagonu iz Poljske i Railco iz Česke.

A neke vagone uopće nisu htjeli prodat nego izrezati.

Evo primjer četiri Kgsa koji su godinama bili parkirani na vinkovačkom Ranžirnom kolodvoru nedaleko od njemačkog groblja, a od proljeća 2022 izvučeni skroz do putničkog kolodvora, nema ih već mjesecima na trianglu kod depoa. Očito su izrezani.

Evo ih na trianglu kod depoa, zarasli u grmlje. Na jednom Kgs-u je i stupić izvađen.
Vinkovci - Lipanj 2022.
FB_IMG_1683566750704.jpg

FB_IMG_1683566766367.jpg

FB_IMG_1683566779484.jpg

FB_IMG_1683566787229.jpg

FB_IMG_1683566793148.jpg
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Nažalost neće im sunce svanuti, barem ne u Hrvatskoj.

Svih 52 komada HŽCAR Saadmks vagona je stavljeno na prodaju.


HŽ Cargo je na putu totalnog samouništen
....možda ih kupi netko, tko ima planove pokretanja RoLa prijevoza kroz HR, e onda smo na konju!:vrag:
U svakom slučaju, opet novi potencijalni modeli, ako ih kupi neka zvučna firma!:vrag2:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh