SCANIA - kolekcija muzeja "Markus Wallenberg"

Mon

 
Osoblje foruma
I fabrika Scania ima svoju kolekciju: modeli njenih Scanija u svim mogućim razmerima.

Kolekcija je smeštena su u Scanijinom muzeju koji je privatan (poseduje ga porodica Wallenberg) u kojem je smešteno oko 80 postavki koji oslikavaju čitavu istoriju i proizvodstvo ove firme.
Muzej se nalazi u gradu Södertälje, Švedska, gde se nalaze i glavni pogoni ove fabrike.

0.Marcus Wallenberg hallen - Scania museum 3DSC01767b.jpg
0. Marcus Wallenberg Hallen - Scania museum DSC01727.JPG

... ulazak u harem odakle se kreće u kružni obilazak muzeja:
0. Marcus Wallenberg Hallen - Scania museum DSC01766.JPG
 

Mon

 
Osoblje foruma
Idemo sa kolekcijom modela svih razmera osim onih u 1:1(ili nas možda i oni interesuju?). ;)
Unapred se izvinjavam što su slike slabog kvaliteta ali i pored toga mislim da zaslužuju da se postave.

0. Marcus Wallenberg Hallen - Scania museum 1DSC01740a.JPG 0. Marcus Wallenberg Hallen - Scania museum 1DSC01740c.JPG 0. Marcus Wallenberg Hallen - Scania museum 1DSC01752c.JPG
0. Marcus Wallenberg Hallen . Scania museum DSC01739.JPG 0. Marcus Wallenberg Hallen - Scania Museum DSC01739b.JPG
 

Mon

 
Osoblje foruma
...stižemo do prodajnog salona gde su smešteni i modeli koje posetioci mogu da kupe po veoma interesantnim cenama - ukoliko izbacite zadnju cifru iz cena dobićete približni iznos u €.

0. Marcus Wallenberg Hallen - Scania museum 1DSC01764a.JPG 0. Marcus Wallenberg Hallen - Scania museum 1DSC01764b.JPG 0. Marcus Wallenberg Hallen - Scania museum 1DSC01764c.JPG 0. Marcus Wallenberg Hallen - Scania museum 1DSC01764d.JPG 0. Marcus Wallenberg Hallen - Scania museum 1eDSC01764.JPG
 

Mon

 
Osoblje foruma
... opet motorčići ali ovog puta pravi:
0. Marcus Wallenberg Hallen - Scania museum 3DSC01726.JPG

... lepotan:
0. Marcus Wallenberg Hallen - Sania museum 3DSC01614.JPG

...i za kraj unikatni 1700 litarski akvarijum sa slanom vodom i ribama iz (kako piše) svih okeana:
0. Marcus Wallenberg Hallen - Scania museum 3DSC01748.JPG

Eto!
Ukoliko vas put navede u ovaj kraj sveta ne propustite da odvojite sat vremena i da zavirite u ovaj muzej.

:papa:
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Steta sto ovaj model sa produzenom kabinom nije ugledao serijsku proizvodnju:(.
 

Mon

 
Osoblje foruma
@tomislavm
koncept ovakvih kabina koji je na neki način bio prilagođavanje US i Australiskom tržištu nije baš popularan u ostalom delu sveta.
Ali, isti se i dalje nalazi na listi mogućih nadogradnji tako da ukoliko kupac želi može da dobije jednu ovakvu XXX...L kabinu. :dada:

Ovaj Blue Griffin sa slike je bio namenjen za potrebe Scanijinog tima na raznim sajemima.
Unutra su se obavljale inžinjerske, dizajnerske i multimedija-prezentacije kao i biznis-dogovaranja "in private", u miru i tišini.:palac_gore:
Model je 2005 a prvi put je prerstavljen 2006 godine.
Scania R580 Blue Griffin - DSC01609.JPG

@TransDanny drago mi je da je tema interesantna. :pozdrav:
.
 

speed2

Član foruma
Super @Mon ! Tu sam bio 2009. godine, kad je ujedno bila i prezentacija i test vožnje osvježene R serije. Daj mi reci jel u muzeju još ima Scania 110 crvena, s desnim volanom, iz Italije? (1:1 :D )
 

Mon

 
Osoblje foruma
Ima je @speed2 ukoliko si mislio na ovu koja se malčice vidi u pozadini.
Nisam znao da bi nekog posebno interesovala ta mašina, inače bi je uslikao celu; ukoliko ti trebaju njene fotke mogao bi da opet trknem i škljocnem par puta. :palac_gore:

1DSC01735.JPG
 

speed2

Član foruma
Da @Mon , na tu sam Scaniju mislio! Sjećam je se dobro, jer mi je bila zanimljiva s volanom na desnoj strani. Kao u svoje doba je bila namjenjena za talijansko tržište (ima i bijelu talijansku traku na braniku, ako se ne varam), jer su talijani tražili dešnjake... Ako ti bude usputno lupi koju fotku :) Ja sam imao negdje slike tih maketa i izložbenih vozila, ali ne mogu ih pronaći. Tako da sve što mi je ostalo od slika je s prezentacije tad aktualne R serije...
 

Mon

 
Osoblje foruma
Interesantno je da od svih modela koji se nalaze u vitrinama nedostaje model Scanijine transportne laboratorije.
Doduše model postoji ali ne pripada muzejskoj zbirci:

00. Scania Transportlaboratorium AB - model.jpg

Interesantno bi bilo napraviti kompoziciju X-tra Megalinera koju lako možemo sastaviti od Herpinih 1:87 modela:

Scania R 09 - Transportlaboratorium AB X-tra Megaliner 31.5 m.jpg


Dilema je jedino koji model 1:87 točkova upotrebiti za šlepe?

00. Scania Transportlaboratorium AB wheel DSC02303.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh