TITANIC 1:200 (Tisak)

željko halambek

Veteran foruma
https://www.tisak.hr/akcije/novo-sastavite-velicanstveni-titanic/

NOVO! SASTAVITE VELIČANSTVENI TITANIC!​


18/09/2023

Tisak vam donosi novi kolekcionarski projekt – TITANIC! Uronite u […]

Tisak vam donosi novi kolekcionarski projekt - TITANIC!

Uronite u povijest Titanica uz fascinantne časopise i sastavite veličanstvenu maketu razmjera 1:200!

Ova do sada neobjavljena drveno - metalna maketa rekonstruirana je prema originalnim nacrtima najpoznatijeg prekooceanskog broda svih vremena.

Duga je čak 134 cm, s nevjerojatno vjerodostojnim zvučnim i svjetlosnim efektima.

Prvo izdanje čeka vas na svim prodajnim mjestima Tiska, uz promotivnu cijenu od 1,00 EUR.

Drugi broj potražite po cijeni od 6,99 EUR, a svako iduće izdanje bit će dostupno svaki drugi tjedan, po cijeni od 10,99 EUR.

Titanik-A4-724x1024.jpg
 

jz 363

Novi član
Mislim da je to zasigurno isti model čiji delovi za sklapanje se "u nastavcima" prodaju već neko vreme na trafikama u Beogradu. Čak je i cena ista. A nije ni mala - dakle, za sklapanje celog modela treba investirati oko 1500 aura. Koliko sam primetio, u svakom "paketu" se dobije tek jedan segment (ili par njih), pa treba biti uporan i redovan.

Jedino što sam pomislio je da bi usled slabog interesovanja, editor prosto u nekom trenutku mogao da obustavi prodaju "serije", nakon nekog vremena. A onda kupci koji su već nabavili deo materijala, ne mogu ništa. To je doduše samo moje pesimistično zamišljanje.
 

željko halambek

Veteran foruma
Mislim da je to zasigurno isti model čiji delovi za sklapanje se "u nastavcima" prodaju već neko vreme na trafikama u Beogradu. Čak je i cena ista. A nije ni mala - dakle, za sklapanje celog modela treba investirati oko 1500 aura. Koliko sam primetio, u svakom "paketu" se dobije tek jedan segment (ili par njih), pa treba biti uporan i redovan.

Jedino što sam pomislio je da bi usled slabog interesovanja, editor prosto u nekom trenutku mogao da obustavi prodaju "serije", nakon nekog vremena. A onda kupci koji su već nabavili deo materijala, ne mogu ništa. To je doduše samo moje pesimistično zamišljanje.
Osim Titanica na sličan naćin sada sastavljamo Zastavu 750 a u Srbiji ciklus sastavljanja Zastave 750 završen uspješno kroz svih 100 brojeva u dvije godine.
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Mislim da je to zasigurno isti model čiji delovi za sklapanje se "u nastavcima" prodaju već neko vreme na trafikama u Beogradu. Čak je i cena ista. A nije ni mala - dakle, za sklapanje celog modela treba investirati oko 1500 aura. Koliko sam primetio, u svakom "paketu" se dobije tek jedan segment (ili par njih), pa treba biti uporan i redovan.

Jedino što sam pomislio je da bi usled slabog interesovanja, editor prosto u nekom trenutku mogao da obustavi prodaju "serije", nakon nekog vremena. A onda kupci koji su već nabavili deo materijala, ne mogu ništa. To je doduše samo moje pesimistično zamišljanje.
Generalno bi netko iz Srbije ako je propustio neki broj mogao "loviti" te brojeve sad u Hrvatskoj :)

A oni nestrpljivi iz Hrvatske kupovat i u HR brojeve od pocetka i u Srbiji brojeve unaprijed, kako da smanje rizik da se serija nekad zaustave kako da smanje period cekanja..
Naravno tko ima para i vremena i volje .. a pare su pare a vrijeme je novac..

(znaci sve je do para) :)

(Pod uvjetom da si ista izdanja i brojevi u HR i SR)) a vjerovatno jesu)
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Onda pardonirajte, da ne ispadne da mračim.
Pitanje /dilema.je svakako bila na mjestu..
Cini mi se takodje da je se kod slicni kolekcija prije (negdje sam to procitao al nisam sig 100% l, pa uvjetno se ogradjujem) moglo i naknadno naruciti neki broj ako se propusti ili preskoci.. da nije sve tako crno ..
Vjerovatno imaju oni neku nakladu pripremljenu djelova pa.imaju i interes svakako da prodaju ovako ili onako..pa je manja mogucnost da bi ukinuli seriju,a, ako i da /da ukinu, da bi sve svakako to moglo zasebno naruciti
 

željko halambek

Veteran foruma
Pitanje /dilema.je svakako bila na mjestu..
Cini mi se takodje da je se kod slicni kolekcija prije (negdje sam to procitao al nisam sig 100% l, pa uvjetno se ogradjujem) moglo i naknadno naruciti neki broj ako se propusti ili preskoci.. da nije sve tako crno ..
Vjerovatno imaju oni neku nakladu pripremljenu djelova pa.imaju i interes svakako da prodaju ovako ili onako..pa je manja mogucnost da bi ukinuli seriju,a, ako i da /da ukinu, da bi sve svakako to moglo zasebno naruciti
Tako je. Ja sam za Zastavu 750 jednom tako naknadno naručivao dijelove. Odredi se u na koji Tiskov kiosk želite da vam pošalju i onda vas tamo čeka.
 

MortyPorky

Član foruma
Kupio ja prvi br. Nije da izlazi samo u srbiji i bih. Izlazi i u kanadi, ita, uk, ger, ... i još par država oni su na broju oko 87 u uk.

Poslo ja mail njima lijepo sa svim tim pitanjima vezano za redovito izlaženje brojeva na kioscima, neda mi se trčat po istri da ulovim jedan primjerak. Što se tiče konačne cijene, je nije mala, ali ovako se malo manje osjeti, a koliko na mjesec potrošim na pivo i cigarete, nije niti puno. A i fora je ovako nešto sastavljati. Ja dok sam bio u ita skupio kolekciju aviona iz WW2, 3 godine mi trebalo, samo što sam uzeo pretplatu i sve mi je dolazilo na adresu, svaki br. sa svojom uplatnicom i plaćao sam u pošti.
Postavio sam im upit i za pretplatu kao što ima ostatak svijeta od 3 broja na dalje + još imaju i bonuse za koje mislim da mi nećemo vidjeti ( fascikla za novine, akrilno kućište za maketu, poster, sat, itd.) Još nisu ništa odgovorili, mislim da niti neće.

Pitao sam ih zašto mi nemamo iste uvjete kao i druge države. Mislim da svi znamo zašto, pre malo tržište i pre malo ljudi kojih zanima ovako više godišnje kolekcionarstvo preko novina (nestrpljivi smo i sve bismo za đaba).

Ja cu probati pa nadam se da ću uspijeti završiti, ako ne obustave.

Uskoro bi trebala izaći i kolekcija Aston Martina iz zadnjeg filma od James bonda u mjerilu 1:8, funkcionalna, koja me također zanima, ako dodje do nas...

Eto linka sa njemačke stranice vezano za kolekciju Titanic. Pa koga zanima neka pogleda za bonuse i slično...

 

ivan2horvat

Član foruma
Kakvo cuclanje love, pa to je za nepovjerovati. Nešto što ne vrijedi više od 1000kn prodati nekome za 1500€, isto kao i Fićo... Pa za te novce kupiš pravoga u voznom stanju. Svaka čast ekonomistima koji su našli način kako mikrotransakcijama izvući iz ljudi ogromne cifre za nešto precijenjeno. Pitam se samo koliko bi ljudi kupilo Fiću ili dotični Titanik da mu je cijena odmah 1000€+? U mojoj perspektivi bilokakav gušt odmah otpada čim podvučem crtu i vidim kako sam opljačkan u rukavicama, a onda još pomisao trčati dvije godine na kiosk po dva jarbola i jedan prozor...ne hvala. Ali dok ima ljudi koji će na to pristati i kupovati, dotle će biti i potreba za proizvodnjom.
Jasno, ovim postom nisam nikoga htio uvrijediti jer svatko ima svoje veselje. Radi se o jednom mom glasnom razmišljanju jer na tržištu postoje puno bolje stvari koje koštaju manje ili su barem opravdale svoju cijenu.
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Dobro .. ja sam razumio poentu posta i nemislim.kontrirat..ali; ... o tome smo pisali u temi Fiće..
No ajmo konkretno:
1. Netko je stavio da se ovakav Titanik moze nabaviti jeftinije iz Kine ?? Al mislim da nije isto..i nije metalno .. al evo neznam.. mislim.da nije isto..
2. Sto se cjene tice.. pisete 1000 kuna?pa ..neznam.. manje brodove kolege istina rucni rad.. prodaju za te novce.. (gledao sam jednom brod HRM za te novce?) Kazem.ako ovo nije neka velika serija.. neznam.da se bas moze nabaviti za 1000 kuna? Al evo mozda me razuvjeri neko jer nisam taj Kineski upratio.. pa me realna cije Titanika zanima
3. Gdje se ovoliko mjerilo Fice moze kupiti i po kojoj cijeni.. i neka mi netko kaze kolika je realna cijena Fice u ovolikom mjerilu , i ovako detaljnog do najsitnijeg detalja..

Bas iskljucivo pitam (ne rasprave radi) nego mi je preskupo i nisam skupljao brojeve..al bi kupio za poklon jednoj osobi ovog fiću?
Kad vec svi blate ove novine
 

nik

Veteran foruma
Dobro .. ja sam razumio poentu posta i nemislim.kontrirat..ali; ... o tome smo pisali u temi Fiće..
No ajmo konkretno:
1. Netko je stavio da se ovakav Titanik moze nabaviti jeftinije iz Kine ?? Al mislim da nije isto..i nije metalno .. al evo neznam.. mislim.da nije isto..
2. Sto se cjene tice.. pisete 1000 kuna?pa ..neznam.. manje brodove kolege istina rucni rad.. prodaju za te novce.. (gledao sam jednom brod HRM za te novce?) Kazem.ako ovo nije neka velika serija.. neznam.da se bas moze nabaviti za 1000 kuna? Al evo mozda me razuvjeri neko jer nisam taj Kineski upratio.. pa me realna cije Titanika zanima
3. Gdje se ovoliko mjerilo Fice moze kupiti i po kojoj cijeni.. i neka mi netko kaze kolika je realna cijena Fice u ovolikom mjerilu , i ovako detaljnog do najsitnijeg detalja..

Bas iskljucivo pitam (ne rasprave radi) nego mi je preskupo i nisam skupljao brojeve..al bi kupio za poklon jednoj osobi ovog fiću?
Kad vec svi blate ove novine
Gdje se 1:8 modeli mogu kupiti za 1000kn ili 100...150 eura? Nigdje. Toliko košaju obični modeli u 1:18 kojih ima svugdje.
U 1:8 se mogu kupiti pretežno ovakve kiosk-serije modela jer bi većini kupnja odjednom bila preskupa.
Mogu se naći po 'oglasima' gotovi ili sastavljeni modeli u boljem ili lošijem stanju ali to je sve od 1000 eura na više.
Ajmo reći da je 1:8 'muzejska' veličina i kvaliteta pa tko voli a tko ne...

https://www.ebay.de/itm/25567890837...YrBknaO0u0FBtjSA+nSlgPiA==|tkp:Bk9SR8CDp8CbYw

https://www.ebay.de/itm/12522021505...eAUCj68DZjI0PBJvF1/QirwYi1|tkp:Bk9SR8CDp8CbYw

https://www.ebay.de/itm/11585938259...q35dt2beEWEItu2Xv+3wu8cQ==|tkp:Bk9SR8SDp8CbYw

https://www.ebay.de/itm/11602563448...klTh2kUY5/o8YRtpYF6bwZd0Rj|tkp:Bk9SR6LSrcCbYw

https://www.ebay.de/itm/15582838463...PnWTVSJpPjDhJrM3AtGH6Io+RQ|tkp:Bk9SR-rVscCbYw
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh