Vozni park-Gligi

Herbie

Član foruma
Ponovno lijepe prinove u voznom parku :)
Da li poluprikolica kiper koju vuce Scania nema nikakvu svijecu?
 

Gligi

Član foruma
Herbie kaže:
Ponovno lijepe prinove u voznom parku :)
Da li poluprikolica kiper koju vuce Scania nema nikakvu svijecu?

Hvala :) Ima, ali nalazi se u dnu poluprikolice tako da se ne vidi na ovoj slici. Slikacu to detaljnije pa cu da stavim sliku ;)
 

Coppaz

Član foruma
Gligi kaže:
i jedan poklon Scania hauber - Schuco

IMG_0134-1.jpg
Lep model. Baš sam jedan veliki ljubitelj Scania T-series i mene je stvarno žao da Scania prestali da pravi taj verzija.
 

Gligi

Član foruma
Coppaz kaže:
Lep model. Baš sam jedan veliki ljubitelj Scania T-series i mene je stvarno žao da Scania prestali da pravi taj verzija.

Nije kao herpa, ali nije ni los. . . jos sam ga dobio na poklon, tako da nemam zamerki uopste :)
 

Gligi

Član foruma
Mali kontigent Neoplan-a sa neoplanovog shopa, znaci promotivni fabricki modeli, a proizvodjac svih je Rietze :)

Skyliner

IMG_0175.jpg


IMG_0176.jpg


IMG_0177.jpg


Starliner

IMG_0166-1.jpg


IMG_0167.jpg


IMG_0168.jpg


Cityliner

IMG_0169.jpg


IMG_0170.jpg


IMG_0171.jpg


Tourliner

IMG_0172.jpg


IMG_0173.jpg


IMG_0174.jpg
 

Gligi

Član foruma
Buick Grand National - Monogram 1:87 - inace prvi amer u mojoj kolekciji, a i prvi od ovog proizvodjaca. Zanimljivo ima metalni pod, a model je od plastike.

1zu87_Buick_Grand_National_schwarz_Monogram_2060_18835_01.jpg
 

Gligi

Član foruma
Neki noviteti - stariteti od skoro :)

Actros mp2 - kupio sam ga odavno bez retrovizora na jednoj berzi, sad se kompletirao sa njima od mp3 ;)

IMG_0197.jpg


Actros mp3 - kupio ga novog sa modelglobe.de ali je stigao bez retrovizora, sad ih je dobio. . . a novost je poluprikolica za prevoz kontejnera - uzeo sam dve :)

IMG_0195.jpg


Scania Streamline, dobila spojler na krovu i suncobran :)

IMG_0199.jpg
 

Gligi

Član foruma
I drugi deo :)

Actros V8 mp3 - poluprikolica je bila za neko pivo, ali je preradjena u boje MG Internationala :)

IMG_0196.jpg


Axor nov model 2010 - i jos jedna poluprikolica za prevoz kontejnera :)

IMG_0194.jpg


DAF XF ssp - i klasicna prikolica sa stranicama i ceradom koja je dobila isto natpis MG ;)

IMG_0198.jpg
 

Gligi

Član foruma
Pre neki dan sam izlicitirao ovaj Mercedesov bus O303, zapao mi je za oko posto sam uocio da se radi o kineskoj kopiji Rietze-ovog kalupa, danas mi je stigao i stvarno jeste tako. Odradio sam neke sitne modifikacije na njemu, skinuo nalepnice, stavio vernije osovine sa tockovima i zatamnio stakla, zatamnjivanje nije najsrecnije ali gledacu da to u buducnosti popravim ;)

Jos da nema ovog bezveznog prelaza, tj. da je ceo metalik siv. . . bio bi bombona :)


IMG_0050-1.jpg


IMG_0051-1.jpg


IMG_0052-1.jpg


IMG_0053-1.jpg


Originalno stanje

originalslika-4609745.jpg
 

Gligi

Član foruma
Malo noviteta :)

MB Actros mp3 kiper - proizvodjac nepoznat, model dolazi kao kit za sklapanje

IMG_0008-4.jpg


MB Axor sa kiperkom - Herpa, dilerski model

IMG_0002-2.jpg


MB Actros mp3 kompanije "Avtosped" - Herpa

IMG_0006-1.jpg


IMG_0007-3.jpg


Reno Premium sa pp hladnjacom - Herpa

IMG_0005-1.jpg
 

Herbie

Član foruma
Gligi kaže:
Malo noviteta :)

MB Actros mp3 kiper - proizvodjac nepoznat, model dolazi kao kit za sklapanje

Nedavno sam i ja gledao takav model na ebayu pa zanima kakva je kvaliteta i odgovara li MJ 1/87? Vidio sam da su ti Actrosi dosta povoljni. Čini mi se da ih je moguće pronaći po 4 eura. Molim te kad uhvatiš malo slobodnog vremena da napraviš još koju sliku.

Noviteti su odlični i nadam se da ćeš ubrzo pronaći posao za njih :) :)
 

Gligi

Član foruma
Kompanija HOYER Hamburg :)

MAN TGX V8 - Herpa gbr. 155984

IMG_0046a.jpg


IMG_0047.jpg


IMG_0049-1.jpg


MB Actros mp3 V8 - Herpa gbr. 241190

IMG_0050-2.jpg


IMG_0052-2.jpg


IMG_0051-2.jpg


Zajedno :)

IMG_0053-2.jpg


IMG_0054-2.jpg
 
A

Anonymous

Guest
Lijepa obnova kolekcije, ali ujedno moram iskritizirati Herpu- jedna(ona u kutiji sa MAN-om) od ovih šlepa ima manjkavost- ima kotače u potpunosti iste kao i traktor naprijed što nikako ne odgovara realnom izgledu (konstrukcijski nije moguće), a pogotovo nije u redu za taj cjenovni razred kojem pripada Herpa.
 

Gligi

Član foruma
telige kaže:
Lijepa obnova kolekcije, ali ujedno moram iskritizirati Herpu- jedna(ona u kutiji sa MAN-om) od ovih šlepa ima manjkavost- ima kotače u potpunosti iste kao i traktor naprijed što nikako ne odgovara realnom izgledu (konstrukcijski nije moguće), a pogotovo nije u redu za taj cjenovni razred kojem pripada Herpa.

Slazem se sa tim, inace to nije jedini primer. . . imam jos par poluprikolica sa takvim tockovima.
 

Gligi

Član foruma
Scania R620 V8 - Herpa >:) Videcu da mu nabacim niklovane felne, lepse bi islo uz ove konje i top lajn kabinu :plaza:

IMG_0063-1.jpg


IMG_0065.jpg


IMG_0066-1.jpg
 
A

Anonymous

Guest
Što je Scania fotogenična, kao model tako i 1:1, jednostavno ih fotoaparat voli. Primjedba na mjestu, V8 bi trebala imati crom felge.

P.S: I moje šlepe od Herpe imaju istu manjkavost sa kotačima!
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh