vozni park- speed2

KAPO

Poznati forumaš
Super kolekcija! :palci_gore:
Kad će bit fotka busa koji je zaokružen crveno? :D
 

Attachments

  • sam3440.jpg
    sam3440.jpg
    40.3 KB · Pregleda: 256

speed2

Član foruma
Malo vremena uhvatio, pa poslikao Scaniu, koja je u fazi prerade. Naime, imam jednog Iveco- Magirusa, za kojeg mi trebala damper kipa. Našao sam je na ovoj Siku Scaniji. S obzirom da kipe na Scaniji više nema, stavio sam postolje, te će na njega doći dizalica, za izvlačenje i šlepanje kamiona. Dizalica je na bojanju, pa nisam ju slikao. Ali kad vozilo bude skroz gotovo, stavim sliku.

 

speed2

Član foruma
Čini se da će ova Scanija iznad pričekati dovršetak. Nastavci koji su trebali doći na nju posužiti će za Fapa s MB kabinom (opet moje wiking prerade), koji će imati dizalicu. Takvih je bilo dosta kod nas, kao npr. u Čazmatransu.
A ovo ispod, odlučio sam poslikati jutros, kad sam vidio Teligeovu uspredbu Actrosa.
Neznam, ima li tko ovakve modele na forumu? Nisam zamjetio. Radi se o Herpi, ali Magic. Herpa- Magic.
Ovo je metalni model, s dijelovima plastike. Znači, kao oni reklamni. Samo, naspram njih ovaj je puno bolje odrađen, ima stavljena stražnja svjetla, koja su u crvenoj boji. Prednja su isto u boji, te se mogu izvaditi, što je dobro ako će netko npr. bojati vozilo. Prstenovi na felgama su crne boje, sedlo za poluprkolicu je pomično gore- dolje, bočna crna traka na vratima... Na suncobranu mu je natpis od prodavaonice kamiona "www.truckstore.de":



 
A

Anonymous

Guest
Bilo bi dobro da se jednom nađemo svi kolekcionari na nekom druženju i ponesemo svi svoje modele Actrosa ( njih ima najviše sudeći po galerijama na forumu), ali sve koje imamo i da ih uživo uspoređujemo. Mislim da bismo došli do iznenađujućih rezultata. Npr, moja 2 od preostala 3 Schuco Actrosa rađena su na istom kalupu kao i Wellyev Actros. Onaj treći Schuco je rađen po nekom opet drugom kalupu. Uglavnom bilo bi zanimljivo vidjeti te usporedbe.
Sorry što sam bio malo off topic.
 

speed2

Član foruma
Danas mi je stigao vatrogasni Magirus- Deutz, s duplom kabinom. Od Wikinga. Cijena cca 1, 5€, a inače su puuno skuplji. I po 17 eura. Naime, ovaj nema vatrogasne ljestve, a i bio je u lošem stanju. Mislim lošem... bio je cijeli od masti, ljepila i sl.. Jedvo sam dočekao kad će mi stići, jer sam bio spreman preurediti ga. Već imam iskustva s takvim modelima. Prvo je uslijedilo rastavljanje, te pranje svih dijelova:



Žao mi je što nisam više slika slikao, da se vidi u kakvom je stanju bio. Bilo je ljepljive i teške masnoće svukuda. Onda malo vode, arfa i dobrih par sati skidanja masnoće i stvar je riješena! Nakon toga sam nanovo stavio crvenu boju, te ga obojao. Ovako izgleda završen. Kabina na slici nije bila još "legla", ali ovo je u principu gotov model:



još da nađem nekakve ljestve za njega... ali s obzirom na cijenu, te moju "ljubav" prema čišćenju modela, zadovoljan sam!
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Malo ću upasti Speedu u temu... Kakav je ovo kiper? Ima neobični sanduk...
U Viškovu, MB 2435. To je SK serija?

2011-02-04_MB2435_kiper_p1.jpg


2011-02-04_MB2435_kiper_p2.jpg
 

speed2

Član foruma
Je to je 1. SK serija. Da, malo neobične stranice na kiperu. Ovisno opet tko je proizvođač nadogradnje (mi smo ugl. po HR naviknuli gledati klasične Meiller kiper sanduke), mada to i nemora biti razlog izgleda. Opet, ovisno čemu je namjenjen ovaj sanduk, tj. kojoj vrsti prijevoza rasutog tereta. Da li je to prvenstveno šljunak, kamenja, da li je dobrim dijelom ciljan da ima bočne istovare i sl.
 

john

Član foruma
Da se i ja malo ubacim. :D

Ovaj kamion ima za razliku od drugih kipera na našem području aluminijski kiper.Pošto mu je ukupna nosivost 24 t sa klasičnim željeznim kiperom nebi mogao nositi ni 10 t materijala.Ovako se dobiva još 3-4 tone više za prevesti ali prijevoz iskopa i kamenja može zaboraviti.
 

Damir

 
Osoblje foruma
Vidjeh ga na istom mijestu kao i naš Tomo gdije ga je ovjekovječio! Izvođač radova GP Krk.kamion vozi samo tampon i asvalt! Ta mečka se često viđa na područiju općine Viškovo gdije krpaju ceste. John dobro govori, da vozi iskope ode sanduk :puf:
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Kad smo već kod lokalnih kipera u PG županiji... (kvaliteta je mobitelska, sorry)

MAN F2000 27.403
MAN_F90_27403.jpg


Nemam ni jednu sliku u modelu ovakvog kipera, ali 98.6785% :D sam siguran da ga je netko (Herpa? Kibri?) odradio u 1:87.

Scania 143E-400
Scania_143E-400_p2.jpg


Scania_143E-400_p1.jpg


Scania 3-series, Herpa ima par sličnih modela. Ili je ovo dolje Scania 2-ojka?
 

Attachments

  • Scania_kipper.jpg
    Scania_kipper.jpg
    42.7 KB · Pregleda: 202

Herbie

Član foruma


Ovo je od Herpe Man i slici ovome zelenom MANu F90.
Steta sta Herpa nije stavila ove crte po kabini jer sve linije tih Scanija koje sam vidao su imale crte.
 

speed2

Član foruma
Herbie kaže:
http://img146.imageshack.us/img146/9610/t3f161568.jpg

Ovo je od Herpe Man i slici ovome zelenom MANu F90.

da, ali ipak taj kiper od Herpe nije F90, već F2000. Razlika je jedino u prednjim farovima (ne gledajući tehničke i sl. detalje).
Herpa je proizvodila i F90 modele s dnevnim kabinama, kao u ovih kipera. Ovo bi thommi odgovaralo za zelenog:

http://cgi.ebay.de/MAN-F90-Kipper-4-ach ... 0464764441


(neznam koliko će dugo ovaj link raditi, s obzirom da ako se proda dotični model...)

EDIT: tek sad vidim
@Thommo: Zeleni na slici tvojoj Man nije F90. To je F2000, samo što ima branik za građevinske "svrhe"(ako si gledao prema braniku? Sličan je branik kao u F90, ali nije isti). A takve građevinske branike u Herpe nisam vidio.
 

Attachments

  • he MAN F90_eur6.jpg
    he MAN F90_eur6.jpg
    12.4 KB · Pregleda: 169

speed2

Član foruma
Thommo kaže:
Scania 143E-400
http://i191.photobucket.com/albums/z278 ... 400_p2.jpg
http://i191.photobucket.com/albums/z278 ... 400_p1.jpg

Scania 3-series, Herpa ima par sličnih modela. Ili je ovo dolje Scania 2-ojka?

I ova je dolje ispod trojka. Samo razlika je u kabini. Ne samo što u ove dolje nije spavaća, već je ova dolje niža kabina. Naime, u svakoj seriji Scanija treba gledati kakava je kabina (osim što može biti dnevna, spavaća..). Jer, postoji i viša i niža. Ovu Scaniu što si slikao Thommo, to je R kabina spavaća (viša). Ova ispod je P dnevna (niska).
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Speed, hvala za super informacije! :palac_gore: Daj ti to samo nama sipaj i bez "provokacije", vjerujem da mnoge članove zanima ova materija! pogotovo od profi šofera. ;)

Ajde nam malo razjasni... ja sam mislio da su oba ova MAN-a F90:

100_4018.jpg

Foto: Thomcro - http://vlakovi-ri-hr.4rumer.com/t1741p30-man

kams_6-2-113.jpg


? Jesu li ili nisu F90-ice?

* * * * *

Kad smo već u "tvom" topicu - napokon mi je stigao naš Štacion "Actros", a davno sam ga tebi rezervirao. Ako ga još hoćeš, pošalji mi adresu na PP, pa ću ti ga poslati za 5-6 dana, kad ga malo poslikam i "sredim papire" oko kilometraže!
 

speed2

Član foruma
Evo 'vako: prvi ti je MAN F 2000, s novom maskom. Prvi su imali masku sličnu kao F90 (npr. takvi F2000 ti je u Ine, ja ga imam u 1: 87, a ima je i onaj zeleni kiper f2000 s građ. branikom, što si ga slikao), a ova zadnja serija F2000 je imala masku kao ovaj narančasti na slici. Kod ovog narančastog je isto građevinski branik(taj branik nemaju svi F2000, nego ajmo reći oni koji su dodatno opremljeni za rad van ceste kao kiperi. Ustvari, valjda onaj tko traži, te zna da će van ceste, takav branik- dobije ga), koji je sličan s branikom od F90. Samo, građevinski branici u F2000 imaju manje žmigavce(naspram F90) , što se da primjetiti na ove dvije slike. Tako da ti je ovaj plavi F90.
Inače, F2000 ima veća svjetla i žmigavce (ako npr. nije ovakav građevinski branik), a F90 manja. Znači ovaj plavi je tipični pokazatelj zankova modela F90.
A F90 i F2000 se mogu razlikovati i po oznaci snage motora na vratima. Tako šoferi obično za F90 kažu MAN "dvojka"(jer mu oznaka za snagu motora završava brojem 2, npr. ovaj plavi je 422), a za F2000 trojka, kasnije i četvorka (npr. 463, tj. kasnije 464). Kasnije, ali nehvataj me za riječ, je neka zadnja serija F2000 (ustvari ta se serija tad zvala i FE 2000) imala i oznake koje završavaju na 0, kako je danas kod novih MAN- ova. Danas više nema jedinice, dvice, trice, četvrtice, danas je TG- jac i TGX jednostavnije.
Stavio bih ja slike svih ovih modela, ali strah me da onda te tek nebi zbunio. Jer, opet svaki kamion ima sto različitih konfiguracija. Nadam se da si razumio ovo što sam napisao.



Može za Actrosa, čujemo se preko PP- a.
 

speed2

Član foruma
Sad malo nastavak mojih 1/ 87 modela.
Nisam ništa posebno slikao, naprotiv. Ovaj Man je već viđen u ovoj galeriji. No, on mi je nekako model na kojem dorađujem detalje, tj. stavljam nove. Sad sam na njemu odlučio obojati kvake na vratima, brisače i rukohvate do njih u crno, što je ispalo mi dobro. Nakon njega sam obojao brisače i Actrosu do. Actros je bio plavi hladnjačom koja je boje "bijela kava". Kabinu sam u bijelo obojao, hladnjaču u bijelu boju i ispalo je ovo na slici. Još sam ova bočna vrata na hladnjači napravio. Inače, Actros je pravljen prema pravom, koji se nalazi u mojoj neposrednoj blizinu. Ima(ju) i prikolicu, sad nisam slikao.
Što se tiče brisača, kvaka i sl. detalja, njih sam odlučio bojati. Ali samo na modele koje sam preuređivao. Dosta preciznosti iziskuje to bojanje, ali praksa kaže svaki put bolje ide.
Šteta mi je što nema kod svih 1/87 modela crnih brisača, tek rijetke serije imaju. Ostali svi u boji kabine.

 

Thommo

 
Osoblje foruma
Speed, kakve boje koristiš za farbanje Herpinih modela, npr. kabine? Na bazi vode ili neke druge?
 

speed2

Član foruma
Misliš komplet cijele kabine? Uzmem si sprej i pošpricam, za sad ide. :D Ostaju detalji, boja ravnomjerna, ma kao novi, hehe. Dok sam zadovoljan kako ostaje, tako ću i dalje- bojama u spreju, tj. autolakom. Dosad sam tako obojao na desetke i herpa i wiknga. Ove detalje zamočim čečkalicu u boju i lagano bojam. Bijelu boju sam specijalizirao, tako da ona dosta dobro ide, crvena malo pažljivije, ali isto odlično ostaje. Do sad sam jedino imao problem sa žutom bojom.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh