Vozni park - zdaki i zdarko

Killer9990

Poznati forumaš
Prerada je fantasticna
:cool:
Dodajte jos narancaste rotirke na krov,
oslikajte kabinu nekim motivom i
mozda da stavite bull bar sprijeda !

;)
 

zdaki

Aktivan član
Prvo antenica. Obicna licna iz licnaste zice obojena u crno pa zalepljena. Ja sam to uradio crnim markerom jer nisam imao uljanu, ali tek sad vidim da sam na par mesta umazao kabinu. Ali sredice se :)
Drugo su sirene. Od ovih ostataka plastike ukoliko ste sklapali avione, brodove, kucice... zagrejao sam plastiku i razvukao je dok nisam dobio debljinu od manje od 1mm. Onda sam isekao deo koliko zelim da bude sirena dugacka i da bi se prednji kraj sirene prosirio i dobio ovaj oblik trube na trenutak sam pipnuo zagrejanu ringlu sporeta pa brzinski na nesto ravno :) I to je to.
Ove dodatke na braniku prikolice sam odradio tako sto sam na istu zicu od antene zalepio parce iseceno od ove crvene plastike. Lepo ofarbao, zalepio na branik i to je to.

Ovo na trecoj slici je cackalica, radi poredjenja :)
 

Attachments

  • DSC00329.JPG
    DSC00329.JPG
    106.8 KB · Pregleda: 171
  • DSC00328.JPG
    DSC00328.JPG
    89.2 KB · Pregleda: 170
  • DSC00325.JPG
    DSC00325.JPG
    101.2 KB · Pregleda: 171
  • DSC00318.JPG
    DSC00318.JPG
    93.9 KB · Pregleda: 169
  • DSC00316.JPG
    DSC00316.JPG
    150.1 KB · Pregleda: 167

zdaki

Aktivan član
Bitno je da lici na nesto :D Evo jos malo sitnica. :) Sto se tice spoljasnosti mozda dobije jos neki natpis ili slicicu na kabini i razmisljam o kablovima koji spajaju prikolicu i kamion. Medjutim glavne prerade ostale su u enterijeru. Na njemu cu da isprobam sve moguce :D
 

Attachments

  • DSC00370.JPG
    DSC00370.JPG
    95.8 KB · Pregleda: 111
  • DSC00369.JPG
    DSC00369.JPG
    110.6 KB · Pregleda: 111
  • DSC00372.JPG
    DSC00372.JPG
    100.8 KB · Pregleda: 116
  • DSC00367.JPG
    DSC00367.JPG
    105.9 KB · Pregleda: 113
  • DSC00366.JPG
    DSC00366.JPG
    99.4 KB · Pregleda: 113

zdaki

Aktivan član
Bullbar i izduvne grane su od zice. Rotacije sam pravio tako sto sam zagrejao ovu narandzastu plastiku i onako vrucu utisnuo u neku od ovih rupica na ovom predmetu desno. Ispadaju original :D
 

Attachments

  • DSC00378.JPG
    DSC00378.JPG
    191.9 KB · Pregleda: 117
  • DSC00380.JPG
    DSC00380.JPG
    95.5 KB · Pregleda: 118

Pejc

Veteran foruma
Fenomenalno druže! Kad se vidimo pokazaću ti kako je najlakše da radiš antene i slične stvari ;)
 

hyperion

Veteran foruma
Sinoč sam sanjao da sam te pitao, da li su ove autocisterne još u prodaji, a ti si se smejao

diorama2-slika-1.jpg
 

Damir

 
Osoblje foruma
brojcile kaže:
Covece.. poceli smo da sanjamo jedni druge! Ja sam sanjao pre neku noc Damira


Mislim da to više nisu čista posla!!!
Morat ću početi izbjegavati forum da ne bi bilo... :polomljen: :D :D
 

brum

Član foruma
Stvarno ste pravi majstori. One dogradnje kamiona su prekrasne, ali ovaj bijeli na kraju me oborio s nogu. Potpuno sam zaboravio da je to mali 1:87. Moji tvornički Mtbx i Corgi su1:60 su gromade metala od 1-2 kg, ali nemaju toliko preciznih i vjernih detalja.
 

hyperion

Veteran foruma
Stvarno ste pravi majstori. One dogradnje kamiona su prekrasne, ali ovaj bijeli na kraju me oborio s nogu. Potpuno sam zaboravio da je to mali 1:87. Moji tvornički Mtbx i Corgi su1:60 su gromade metala od 1-2 kg, ali nemaju toliko preciznih i vjernih detalja.
Nikad nije prekasno za prelazak na 1:87 :D
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh