WELLY kamioni

highlander82

Novi član
Pre neki dan sam pazario dve cisterne (british petrol i shell) ovog proizvodjaca, obe su oblikom identicne, dekali i boje naravno nisu, pogone ih mercedes actrosi, die cast metal (ali sa ne previse metala ne-ne ), nisam preterano kompetentan po pitanju kvaliteta izrade ali za 5e po komadu mislim da su i vise nego dobri, postavicu slike za koji dan kada mi dodje bt za telefon, dali imate iskustva sa ovim proizvodjacem??
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Pozdrav, kolega da ti zaželim dobrodošlicu i ja...
I ja sam relativno nov ovde.. što se tiče spomenutih kamiončića milion slika ima već po forumu i svi ih imaju manje više..
Cijena im je ok totalno, nisu loši uopće jedino su im točkovi plastični i totalno loši, oni i odaju da je rječ o jeftinom modelu...
Dosta modelara im doradi naove točkove, idealni su za prerade jer nisu skupi, ima dosta po forumu o tome i slično.. sve u svemu vrijede kupitiza početak.. ja ih imam 4-5 komada i + 2 koja sam rastavio već par mjeseci ali nikako da preradu završim..
Još jednom pozdrav i dobro došao na ovaj odlični forum.. nema teme koju nećeš ovde pronaći i naći odgovore na sva pitanja... :palac_gore:
 

highlander82

Novi član
Malo sam ih zagledao i upravu si, tockovi su zaista loci, cak losiji i od onih prepotopskih sa kineskih autica koji su konkurisali matchboxu i majorette-u..

Cene su stvarno niske, interesuje me dali welly proizvodi poljoprivrednu i gradjevinsku mehanizaciju (znaci CAT, John Deere, Klass, Volvo, liebherr)??
 

hyperion

Veteran foruma
U Nami u Ljubljani imaju nekoliko (4) kamiona Welly u razmjeri H0 po cijeni 10,20 eura za jedan kamion. Što mislite o cijeni? Meni se čini 2 ili 3 puta preskupo.
 

flado

Član foruma
Ja sam danas uhapsil jednoga u Plodinama cijena 26 - 29 kn ovisi o modelu.
wellypeoprikoliar.jpg

By vladic7 at 2012-06-26
 

Sapcanin

Novi član
Pozdrav svima. Evo juce sam ugledao jedno pakovanje, u Sapcu. Kamion sa prikolicom, neznam sad tacno koji,i tri autica najnovije generacije, mercedes,bmw,audi, za 10eura. Posto planiram graditi maketu, interesuje me vredili cemu? Ili je ipak bolje ici na Cararamu i Siku program, posto je do neceg boljeg ovde tesko doci.
 

robogovi4

Poznati forumaš
pozdrav,
evo upravo danas videl, također u Plodinama, kamion i 3 auteka za 68 KN (9,50 €), auteki su ok kamion/šleper i nije nekaj al za tu lovu :??:
 

Sapcanin

Novi član
Ha-ha... Pa pola sata sam rovio trazeci autice u 1:43, na kraju zatrpan video kamion. Jos da sam uzeo da ga fotkam, mislim da bi me ona izbacila. :D
 

Coppaz

Član foruma
Nisam baš imao vremena za modele (ni za neki hobi uopšte) ovi zadnji par meseci i verovatno sam propustio mnogo . Sada imam malo slobodnog vremena i zato sam stigao da pročitam ono što sam promašio ranije… kao ovo oko Welly.

Pre nekoliko godine sam kupio neki Welly-modele u Beogradu i u Kraljevu. Ono što me je pogodilo kad poredio te modele i modele od drugi proizvođača (kao Brekina i Herpa na primer) je da oni Welly-modele su izgledali malo preveliki da bi bili u razmeru 1:87. Ja bi rekao da te modele koji su Welly su tvrdili da se u razmeru 1:87 u stvari su u razmeru 1:76 .

Bez obzir, Welly-modele su ipak lepo urađeni i nisu skupi. Jedino je to da su verovatno više s ljudi koji prave makete u razmeru 00 nego s ljude koji imaju makete u H0… :D


// Nikola
 

Almir78

Član foruma
WELLY Actros cisterna BP HO 1/87. S obzirom na cijenu 11,5 KM (5,9 eur) nemas sta bolje trazit. I mislim generalno da su modeli marki Herpa, Siku i dr. generalno precijenjeni (sa uvažavanjem kvaliteta) ali ipak treba biti realan.
 

Attachments

  • DSC_6500.JPG
    DSC_6500.JPG
    196.2 KB · Pregleda: 72

Mon

 
Osoblje foruma
Welly i Siku se mogu usporedjivati ali Herpa definitivno nespada u isti rang po nit jednoj osnovi. ;)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh