Za početak...

Almir78

Član foruma
Damir kaže:
Almire,da li su ti izolirani kotači na Marklinovim vagonima?
Da ne bi bilo... :puf:

Hvala na brizi kolega. Ako si čitao prethodne postove to sam i naglasio. Dakle još nisam vozio vagončiće dok se ne izmijene osovine jer su isporučene one za AC sistem. Uskoro stižu nove pa ćemo ih probati. Inače, malo sam ih onako kotrljao bez lokse, i prezadovoljan sam. Iako je zezancija oko nabavke osovina ali i to će se ubrzo riješiti. Što se tiče lokse, ona ide perfektno, mada je malo sporija u odnosu na BR 101 koja tegli kao luda. Nisam provjeravao jel možda nema gumica ili je pogon onako prilagođen "stvarnom životu".
 

Almir78

Član foruma
Damir kaže:
Almir78 kaže:
ili je pogon onako prilagođen "stvarnom životu".

To će biti, dobro si predpostavio ;)

Ako me oči ne varaju nema gumica, a i točkići su malo manji pa samim tim i manji ostali sklopovi pogona pretpostavljam. Tako da se baš nekako brzinom uklapa u stvarnost u odnosu na 101-cu. Ali svejedno, vozi super.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh