Prerada EMD G22CU u G26C (JŽ 664) Ličanka (HŽ 2062) - NATJEČAJ

adi

Član foruma
Vidio sam markezov model i odlican je .odlicna karoserija motor postolja.odgovara mi i cjena ali ajde skupi 25 ljudi da to kupe?vjerovatno je covjek odusto zbog toga.zbog 4-5 lokomotiva neisplati se sav trud.
 

wiggum

Veteran foruma
Nemogu sada naci fotografiju 25-30 odljevaka kenedija od markeza poslaganih jedne na druge (fotografija datira iz prve polovice 2013. godine, a objavio ju je, ako se ne varam, @SBB-CFF-FFS). Od te spomenute kolicine, mislim da je samo 5komada bilo za prodaju (i to ne pod 'mus', nego ako bas netko izrazi zelju kupiti model), dok su ostali bili iskljucivo za privatne potrebe. Dakle price o premalo kupaca nemaju tu previse mjesta. Prije se radi o zauzetosti poslom ili aljkavosti. Tresla su se brda najavama modela, a od svega se rodio niti mis. No, zivi bili pa vidjeli!
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Ma ima kupaca i za Adija.. i za Slavka i za Markeza ;)
Nije tajna da je gore navedeni kolega sam rezervirao gotovo sve modele koji bi eventualno ostali za prodaju.. ;) (skidam kapu ;) )
Steta i mene zanima gdje je zapelo s Markezom..
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Nemogu sada naci fotografiju 25-30 odljevaka kenedija od markeza poslaganih jedne na druge (fotografija datira iz prve polovice 2013. godine, a objavio ju je, ako se ne varam, @SBB-CFF-FFS). Od te spomenute kolicine, mislim da je samo 5komada bilo za prodaju (i to ne pod 'mus', nego ako bas netko izrazi zelju kupiti model), dok su ostali bili iskljucivo za privatne potrebe. Dakle price o premalo kupaca nemaju tu previse mjesta. Prije se radi o zauzetosti poslom ili aljkavosti. Tresla su se brda najavama modela, a od svega se rodio niti mis. No, zivi bili pa vidjeli!


misliš ovo? :)
 

Attachments

  • DSC05833.jpg
    DSC05833.jpg
    72.5 KB · Pregleda: 111

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Sta kazete za ovo? To je Americka loksa sa asimetricnim postoljima,koja verovatno ne odgovaraju ali mogu se ugraditi odgovarajuca uz malo muke!
O motoru necu ni da pricam,sve se vidi iz prilozenog! Motor je prava sila e sad je pitanje da li zbog zamajaca moze stati u kabotazu! U svakom slucaju zamajci se mogu malo suziti na strugu!
Ako nekom trebaju neke dimenzije sa modela neka zatrazi i rado cu objaviti ovde..
IMG_20141229_172727.jpg IMG_20141229_172706.jpg IMG_20141229_172642.jpg
 

adi

Član foruma
Kolega to je kvalitetna sasija i motor moze stat u karoseriju ali nemoze stati u 2044 ili 2062 po duzini.sasija se mora doradjivat na stroju i rezervar isto.imam takav model jak je i tezak a motor vuce ko tenk.nezgodno za preradu.nemos nista bez glodalice i stupne busilice.ali ko ima volju naci ce i put
 

1borna

Veteran foruma
Samo ti na miru radi te dovrši svoje prototipove, probaj ih što kvalitetnije poslikati sa svih strana te probaj napraviti kalkulaciju
cijena ovisno o broju narudžbi. Tada ćemo moći uputiti zamjerke, sugestije jer toga će uvijek biti, no nemoj se zbog toga
uzrujavati jer je najlakše biti brojač zakovica (teže je napraviti nešto konkretno)!
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Kolega to je kvalitetna sasija i motor moze stat u karoseriju ali nemoze stati u 2044 ili 2062 po duzini.sasija se mora doradjivat na stroju i rezervar isto.imam takav model jak je i tezak a motor vuce ko tenk.nezgodno za preradu.nemos nista bez glodalice i stupne busilice.ali ko ima volju naci ce i put
Ja sam predlozio delove od ove lokomotive a ne cela u potpunosti da se iskoristi za preradu! Ocigledno je da po dimenzijama ovako komplet ne odgovara..
 

adi

Član foruma
Ja sam predlozio delove od ove lokomotive a ne cela u potpunosti da se iskoristi za preradu! Ocigledno je da po dimenzijama ovako komplet ne odgovara..
Klolega mogla bi se ugradit u moju karavelu ili kenedijku zato sto je karoserija jednodjelna i samo se postavi na sasiju a obe lokomotive su duge.ako se skinu okretna postolja onda je problem namontirat njih na drugu sasiju.sve se da napravit ali uz odredjen trud
 

adi

Član foruma
Samo ti na miru radi te dovrši svoje prototipove, probaj ih što kvalitetnije poslikati sa svih strana te probaj napraviti kalkulaciju
cijena ovisno o broju narudžbi. Tada ćemo moći uputiti zamjerke, sugestije jer toga će uvijek biti, no nemoj se zbog toga
uzrujavati jer je najlakše biti brojač zakovica (teže je napraviti nešto konkretno)!
Kolega ja sam imo namjeru napravit perfektan model od mesinga i nebi mi bio neki problem ali to trazi puno vremena i novca i shvatio sam da
Samo ti na miru radi te dovrši svoje prototipove, probaj ih što kvalitetnije poslikati sa svih strana te probaj napraviti kalkulaciju
cijena ovisno o broju narudžbi. Tada ćemo moći uputiti zamjerke, sugestije jer toga će uvijek biti, no nemoj se zbog toga
uzrujavati jer je najlakše biti brojač zakovica (teže je napraviti nešto konkretno)!
Kolega ja sam svjestan da ce ljudi prigovarati i brojat zakovice.i ja sam zelio imat perfektan model ali kad sam shvatio da mi treba prvo 200eu.za rocovu lokomotivu pa 100eu.za sounddecoder pa stroj za tampon tisak,aparat za izradu mesingane karoserije.puno sitni djelova kao sto su klime crjeva stakla,shvatio sam da ce me model kostati min.500eura da ga sam izradim.ako ocu nekom prodat onda bi kostao min.700eu.to je previse novaca i odusto sam od tog.ovo je malo nepreciznije ali zato cu ja sebi za male novce napravit finu kolekciju hz dizelki u svim izvedbama.cak je i krajina exspres u planu.a mozda i nekome od vas se svidi pa i njem napravim koju
 

adi

Član foruma
Malo sam usporio sa dizelkama.nadam se da nezamjerite zbog tog.trenutno pokusavam izraditi aluminijsku sasiju za dizelke .frateschi ima plasticnu a to mi se bas nesvidja.ima dosta zainteresiranih pa cu pokusat da to bude malo kvalitetnije.da je samo meni mozda bi i prosla plasticna.ali posto ce bit idrugima moram malo doradit.mozda pripremim i za zvucni dekoder.tako da eventualni kupci poslje lako mogu to ugradit.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Kolega Adi, nigde ne stoji da modeli moraju biti plastični da bi se pokazivali na naš Forum!
Znači, samo napred sa fotkama bilo kakve izrade, sigurno će biti zainteresovanih kolega da to pogledaju. :palac_gore:
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Imao sam jednu Frateschi loksu I secam se da je imala veoma savitljivu šasiju..tako da se sigurno mora napraviti čvršća!
 

adi

Član foruma
Imao sam jednu Frateschi loksu I secam se da je imala veoma savitljivu šasiju..tako da se sigurno mora napraviti čvršća!
Kolega to je istina.savitljiva je ali ona moze proc.sluzi svrsi i funkciji.ipak bi ja volio da je stabilnija.moji modeli bi trebebali bit kao frateschijevi.gore karoserija iz komada a dolje sasija.treba napravit da se jednostavno rastavlja na 1 saraf.imam kenedijku iz 2 djela pa svaki put kad treba rastavit skidaj ogradice pa sarafaj pa ponovo vracaj.e tog vise nece bit.karoserija i ogradice jedan dio a sasija i motor drugi dio.
 

adi

Član foruma
Sljedeci tjedan ce 4 jamesa dobit decale .3 plave verzije i 1 zelena i 2 karavele.a do sajma cu pripremit i malu karavelu.tako da se to moze vidit i uzivo.a uzivo je najbolje
 

adi

Član foruma
Sad sam poceo ozbiljno razmisljat da rukohvate i ogradice napravim od mesinga.principom jetkanja.ili kako to kazu.bit ce finiji i precizniji nego dosadasnja metoda savijanja zice.mislim da to nebi otjeralo cjenu uvisinu.samo mi treba neko ko to zna napravit.ako koga znate nemojte me zaboravit
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh