hyperion - modeli H0

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Teži da slikaš tako da ti svetlost bude uperena ka modelima a ne iza njih..ovde ti svetlost dolazi iza modela i pravi ti senku na frontalnoj strani!
 

1borna

Veteran foruma
Slikao si u kontra-svjetlu, modele stavi tako da ih slikaš iz smjera prozora odakle dolazi svjetlo!
Iza modela nečim podigni taj stolnjak ili na čemu je da se izbjegne nepotrebna pozadina koja odvlači pažnju.:fotic:
 

hyperion

Veteran foruma
Nije JŽ ali kao model mašine koja me je prvi put u životu "nosila" po prugama brzinom od 250 km/h je i te kako zaslužio da se udomi u moje vitrine! :)
Izgleda da ću morat nabavit ČD Railjet? :)

Tako sam se ja početkom septembra vozio Railjetom Čeških željeznica od Prage do Graza, brzina 160 km/h (što je kod nas nezamislivo).
 
Last edited by a moderator:

hyperion

Veteran foruma
Dio jučerašnjeg ulova, LIMA. Autiči su bili stavljeni doma, nisu došli zajedno s vagonom. To je moj prvi vagon za prijevoz automobila.

img2797a.jpg
Krajem Studenog 2014 kupio ovaj vagon, zanima me od kojeg kolege?
 

1borna

Veteran foruma
Obzirom da nisu kvalitetni - primijeni silu u vidu nekog odvijača ili dlijeta!
Sami autići mogu poslužiti za neku auto-radionicu kao rastureni za limariju, lakiranje i slično. Tragove lijepila na vagonima probaj izbrusiti a ako ima udubljenja
pokitaj ih pa oboji cijelu plohu. /na vagonima ionako treba napraviti nove ograde/
 

hyperion

Veteran foruma
Ne bi ni Željko da ima drugi prostor na raspolaganju. Jedino da spavaću sobu preseli u šator montiran na tom istom balkonu a onda modele stavi u tu sobu.
I kod mene je došlo do situacije da sam morao napraviti mjesta u podrumu, pa sam modele preselio na balkon. U donjoj su lokomotive dok u gornjoj dvije modeli cestovnjaka:

img0402.jpg



Nadam se da se kolega neće ljutit što mu ovako upadam u temu. :)
 

1borna

Veteran foruma
Nisu svi opterećeni jednom epohom i jednom upravom!
Lokomotiva ili vagon mogu biti lijepi u raznim epohama, svaki na svoj način.
Nisam za preveliko miješanje u jednoj kompoziciji (npr Usa lok i Euro vagoni, to sam uvidio od malena vidjevši razne
kompozicije u katalozima) no zašto nebi mogao voziti jednu Švicarsku kompoziciju iz II epohe (kao povijesnu) i novi TGV?
/danas se u Eu vide kompozicije raznih uprava na jednom mjestu/
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh