HŽ Eanoss - Tillig / Roco

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Ja ne znam šta je vama svima s tim Tillig Eanossom... kad je stigao poletili su na njega svi "ka muve na g..." a sad je svima bljak. Ja imam 3-4 komada i savršeno se ljube sa Rocovih 5 Eanossa... Jel mu nijansa pogođena, jel mu broj na mjestu, kvaka lijevo ili desno? HA-HA!!! Pogledajte samo unazad 25 godina kakve sve izlaze HŽ lokse i vagoni sa revizija... Oni se tamo jedva dogovore da 2 lokse izgledaju jednako, a kamo li šta drugo...
 

nik

Veteran foruma
Nego? jednostavno psihoza neka? :hihihi:
Ma ne...
U stvari sam samo 'odrezao' (odlijepio/otkinuo) gornji vijenac vagona i na njegovo mjesto postavio originalnu Tillig ceradu skinutu sa rabljenog i oštećenog modela SBB Eanos vagona (onaj roza boje).
IMG_7008.JPG
Sad još trebam ovu ceradu ofarbati u odgovarajuću boju (tamnozelenu) i kroz već izbušene rupice provući 'špagu' koja ju drži zategnutu.
Roco postolja sam mu stavio još ranije...
:cool:
 

nik

Veteran foruma
Vozili su i sa takvom, punom ceradom (znam samo za mrezastu da su znali imati)?
Ne znam da li je ovo puno ili mrežasto ali izdaleka izgleda gusto/nerupičasto...
IMG_5031.jpg~original
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Ma ne...
U stvari sam samo 'odrezao' (odlijepio/otkinuo) gornji vijenac vagona i na njegovo mjesto postavio originalnu Tillig ceradu skinutu sa rabljenog i oštećenog modela SBB Eanos vagona (onaj roza boje).
View attachment 78812
Sad još trebam ovu ceradu ofarbati u odgovarajuću boju (tamnozelenu) i kroz već izbušene rupice provući 'špagu' koja ju drži zategnutu.
Roco postolja sam mu stavio još ranije...
:cool:
NIk koji je kat. broj tih Roco postolja i da li si morao raditi kakvu preinaku kod montaže?
Koji ćeš materijal koristi kao špagu za vezanje cerade?
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ma ne...
U stvari sam samo 'odrezao' (odlijepio/otkinuo) gornji vijenac vagona i na njegovo mjesto postavio originalnu Tillig ceradu
Da recimo nije bilo u planu skidanje tog vijenca (koji kod Tilliga inače zna malo 'zjapiti'),
bilo bi zgodno npr.staviti mrežu manje gustoće, pa se ujedno i teret može vidjeti:
(moje fotke):
P1010146.JPG

SBB pink Eanos sa čisto rjetkom mrežom:
P1010607.JPG
 
Last edited:

adi

Član foruma
Za takve stvari bi bornin predlog bio najbolji a to je gaza.ona izgleda kao mreza i fleksibilna je.kad bi se malo nategla preko vagona i povezala nekom tankom zicom ili flaksom izgledalo bi ko orginal vagon
 

nik

Veteran foruma
NIk koji je kat. broj tih Roco postolja i da li si morao raditi kakvu preinaku kod montaže?
Koji ćeš materijal koristi kao špagu za vezanje cerade?
Pojma nemam koji je broj. Imao sam ih doma već. Mislim da nije isti dosjed kao za Roco Eanoss vagon.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh