Mon - ova H0 cestovna kolekcija

Mon

 
Osoblje foruma
Sećam se jednog TAXI Ford-kombija koji je pre 30 godina prevozio decu iz okolnih sela do škole u gradu, i vraćao ih natrag.
Da bi mog FORDa (Transit IIa - Brekina 34000) još malo približio tom iz mog sećanja trebam mu napisati Autoprevoznik na vratima i postaviti znak TAXI na krovu.

Nabavio sam Reitze70070 TAXI znakove, u pakovanju idu 6 komada. Mada na sajtu odakle sam ih kupio je blo navedeno da su u 1:87, na samom pakovanju nigde ne stoji u kojoj su veličini.
Reitze70070 1.JPG

Uspoređujući njihovu veličinu sa fabrički postavljenim TAXI-znakom na Mercedesu (MB W123 - Busch 46808) primećuje se razlika u veličini.:cool:
Mislim da bi ovaj znak bio prikladniji za model nekog većeg razmera od 1:87.

Kako i da je, turpije su proradile kako crvene crtice pokazuju pa je FORD dobio svoj TAXI znak na krovu. :palac_gore:
Reitze70070 2.JPG

PS: možda bi Herpini TAXI znakovi (Herpa052306) bolje pasali na 1:87 modele? ;)
.
 

Coppaz

Član foruma
Ideja nije loš ali nisam siguran da su koristile znakove sa svetlom. Mnogo su samo imali jedan metalni taxi-znak na jednu šipku (zato običnu valjda nisu hteli da buši krov).

Taxiskylt tysk 2.jpg
 
  • Like
Reactions: Mon

nik

Veteran foruma
Stigao je i prvi Lupetto (Brekina 195148) u mojoj kolekciji... Idealno bi bilo da piše Zastava ali i kao Lupetto prolazi bez problema. ;)
Model dolazi sa ceradom koju sam ja pre ovog :fotic:skinuo.
Isto, u pakovanju dolaze i retroviziri kojih treba postaviti na svoja mesta.

Jedini mali minusić je taj da se "majstori" nisu potrudili da nekako sakriju prednju osovinu, dobio bi se realniji dojam.

View attachment 45786
Zastava ovu varijantu, prije face-liftinga, nije ni radila pa onda ne može na modelu to niti pisati.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Zastava ovu varijantu, prije face-liftinga, nije ni radila pa onda ne može na modelu to niti pisati.
Nemože pisati Zastava na tvom modelu (ukoliko si ga nabavio) zato što si ti perfekcionista, dok na mom može.:hihihi: ;)
Šalu na stranu, ne izgleda mi tako komplicirano da se uradi taj facelifting (na donjem delu kabine) i dobije "nešto" što liči Zastavi 50... pokušat ćemo kad budemo uhvatili vremena... :harakiri

zastava 50 - lupetto.jpg
 

Mon

 
Osoblje foruma
...nisam siguran da su koristile znakove sa svetlom. Mnogo su samo imali jedan metalni taxi-znak na jednu šipku ...View attachment 48029
Sećam se da su to ipak bile kutije sa svetlom na kojima su bila TAXI slova Coppaz, jer su svetlela kad su taxisti vozili u večernjim satima.
I jeste u pravu si da su te TAXI-kutije bile postavljene na šipkama, ja sam to bio zaboravio.:palac_gore:
 

Mon

 
Osoblje foruma
Još jedna prinova koja bi u budućnosti mogla da promeni lični opis i postane nešto drugo: Fiat Tipo (Yugo Florida). ;)

Rietze 10370:
Fiat Tipo - Rietze 10370 DSC01062.JPG

Fiat Tipo - Rietze 10370 DSC01065.JPG

...i Florida:
florida2.jpg

A Floridu je imao moj rođak-pekar tako da je ovaj model neizbežan u mojoj kolekciji...mada i ostao kao Tipo obavljat će funkciju rođakove Floride. :palci_gore:
.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Aaaaaaa :ljubav, ko zna čega ti sve nemaš u svojoj riznici Davore! :aplauz:

Krov je mala zagonetka ali bi se ostalo moglo sklepati...;)

PS: nevidim dobro: onaj konjanik u krugu mora biti Sv. Đorđe, jel tako? :cool:
 

Mon

 
Osoblje foruma
I evo jednog modela koji je u ono vreme zamalo dobio dvojnika: par mojih znanaca su imali ideju da kupe ovakvog VW i preurede ga u Hippi-minibus.
U međuvremenu su se malo prošetali van Juge; pojma nemam šta su radili u Holandiji :cool_2:
ali znam da nisu mogli da se rastanu od Tunisa tj od nekog tamošnjeg čaja napravljenog od neke trnovite biljke od kojeg su im ispadali oči još prilikom prvog gutljaja - toliko je bio jak...
2ab5f5d4646e55eb9f95bf796bfb615d.gif


Naravno, nakon povratka para za VW-poduhvat više nije bilo! :hihihi:

Schuco VW T2 Camper 1:87
VW-Peace-0DSC02760.JPG
VW-Peace-0DSC02761.JPG
 

Davor

Veteran foruma
Mon, hoće li autobus firme Krstić i Pajin i Jaretov kamion ostati tako neprirodno čisti? :)
 

Mon

 
Osoblje foruma
Mon, hoće li autobus firme Krstić i Pajin i Jaretov kamion ostati tako neprirodno čisti? :)
Možda ih malo uprljam ali nikako ih neću slati Brojciletu na unakaživanje! :hahahaha:

A evo i današnjih noviteta - dugo sam vrebao na eBay-u da se ne bi pojavili u "jeftinijem izdanju" ali ništa.
Zato, fino lepo sam se javio gazdi Martinu, poslao sam mu 2x25,25 eura + 8,50 za poštarinu i dobio dve 1:87 Zastave 128 (FIAT128), slike i prilike 1:1 autima mojih komšija. :palac_gore:
Skupi ali domaća kolekcija bez njih mi nekako ne ide...
VVModel - Fiat 128 1.jpg VVModel - Fiat 128 2.jpg
Ne, crveni model nije UK verzija - to mu se volan polomio prilikom transporta ka severu zemaljske kugle. :snjesko:
.
 

mr.0

Član foruma
Nemože pisati Zastava na tvom modelu (ukoliko si ga nabavio) zato što si ti perfekcionista, dok na mom može.:hihihi: ;)
Šalu na stranu, ne izgleda mi tako komplicirano da se uradi taj facelifting (na donjem delu kabine) i dobije "nešto" što liči Zastavi 50... pokušat ćemo kad budemo uhvatili vremena... :harakiri

View attachment 48159
ovo bi se dalo lako prepravit, a baš gledam, moglo bi se ovog Omića lako prepravit i u Tamića ;) najveća razlika je u zadnjem dijelu kabine (kod tamića nije zaobljen, nego je pravi kut), još treba izbrusit blatobrane naviše kola i masku... ćas posla


Sijeća li se tko serije Kapelski kresovi? ...u 4. epizodi prepravljeni Tamić glumi Omića :hihihi:
najbolje se vidi na 33:03
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh