Prerada EMD G22CU u G26C (JŽ 664) Ličanka (HŽ 2062) - NATJEČAJ

Železničar

Poznati forumaš
Sad sam poceo ozbiljno razmisljat da rukohvate i ogradice napravim od mesinga.principom jetkanja.ili kako to kazu.bit ce finiji i precizniji nego dosadasnja metoda savijanja zice.mislim da to nebi otjeralo cjenu uvisinu.samo mi treba neko ko to zna napravit.ako koga znate nemojte me zaboravit
Mislim da kolega @Gorchi može da ti pomogne u vezi ogradica ;)
 

adi

Član foruma
Zahvaljujem na informaciji kolega.pokusat cu ga kontaktirati da vidim sta se moze napravit
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Nema problema napraviti ali računam, da će sljedeća runda jetkovanja u proizvodnju tek aprila ili maja... Ne mogu prije zbog drugog posla.
 

adi

Član foruma
Nema problema napraviti ali računam, da će sljedeća runda jetkovanja u proizvodnju tek aprila ili maja... Ne mogu prije zbog drugog posla.
Odlicno kolega.to mi odgovara jer i ja imam pune ruke posla.a modele ce to malo podic opticki.
 

adi

Član foruma
Napravio sam detaljnija postolja nego fratescijeva.da nebi cjenu modela tjerali u nebesa lokomotive ce imat za pocetak frteschijeva postolja.a oni malo zahtjevniji ce moci naknadno staviti detaljnija postolja.to ce bit jednostavno za zamjenit i nesto ce kostat vise.ali opet ne previse.ako neko ima kakav predlog sta bi jos moglo bit bolje nek javi
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
dakle dečki, prošli tjedan sam imao čast posjetiti kolegu Adi-a kod kuće u Zadru i imao sam što vidjeti :)
Adi je svoju malu radionicu pretvorio u pravu EMD tvornicu :D

Fasciniran trudom, voljom, sakupljenim znanjem i velikim strpljenjem našeg požrtvovnog kolege koji i pored svog vrlo opsežnog posla i brige za obitelj pronalazi vrijeme i za izradu naših najmilijih modela, zabilježio sam nekoliko detalja da vam prenesem ;)

unnamed (5).jpg

unnamed (4).jpg

unnamed (2).jpg

unnamed (1).jpg

unnamed (3).jpg

Lokomotive su obojane matt bojom spremne za dekale, nakon toga ide finalni lak.

Neke od lokomotiva bi trebale biti spremne za pogon i prezentaciju na dolazećem sajmu malih željeznica u Zagrebu 23.05.2015 :) :)

Adi, još jednom ČESTITKE i hvala ti na svemu :D
 

1borna

Veteran foruma
Konačno da vidimo nešto više od radova ADI radionice!
Nego, nismo li nedavno vidjeli da za decale treba biti sjajna boja kao podloga, a kasnije dolazi mat-premaz?!
Vidjeh na slikama i neke zanimljive vagone, sprema li i tu neko iznaneđenje?
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Konačno da vidimo nešto više od radova ADI radionice!
Nego, nismo li nedavno vidjeli da za decale treba biti sjajna boja kao podloga, a kasnije dolazi mat-premaz?!
Vidjeh na slikama i neke zanimljive vagone, sprema li i tu neko iznaneđenje?
vjerovatno sam ja zabucao redosljed opisa radova :D
ipak sam laik ;)
 

1borna

Veteran foruma
Hmm, prema viđenim slikama karoserije zaista izgledaju kao da su obojane mat bojom!
 

Mon

 
Osoblje foruma
...Lokomotive su obojane matt bojom spremne za dekale...
SBB-CFF-FFS i Adi: NIKAKO ne lepite dekale na mat obojane modele, dekali će veoma teško leći i neće se kako treba zalepiti!
Ukoliko su modeli već ofarbani mat bojom onda na mesto gde trebaju doći dekali pošpricajte tanak sloj sjajnog laka preko kojeg ćete nalepiti dekale pa posle leplenja istih opet pošpricajte modele mat lakom da neutrališete sjaj a i zaštitite dekale od fizičkih oštećenja.

Inače modeli izgledaju odlično, bravo za majstora! :aplauz:
.
 

adi

Član foruma
SBB-CFF-FFS i Adi: NIKAKO ne lepite dekale na mat obojane modele, dekali će veoma teško leći i neće se kako treba zalepiti!
Ukoliko su modeli već ofarbani mat bojom onda na mesto gde trebaju doći dekali pošpricajte tanak sloj sjajnog laka preko kojeg ćete nalepiti dekale pa posle leplenja istih opet pošpricajte modele mat lakom da neutrališete sjaj a i zaštitite dekale od fizičkih oštećenja.

Inače modeli izgledaju odlično, bravo za majstora! :aplauz:
.
Kolega nebrini se sve je pod kontrolom.ima slika koje su malo starije gdje jos nije sjajni lak na njima.zamolio sam kolegu sbb-cff-ffs da postavi koju sliku jer ja imam nekih komplikacija sa tehnikom.radim koliko stignem i pomalo sve napriduje.
 

adi

Član foruma
Kolega sbb-cff-sff je bio u posjeti i malo smo testirali moje kenedijke sa frateschijevim pogonom.pokazo sam novi kuplung koji namjeravam ugradit u lokomotive a vec je na kenedijkama.malo je testirana i turnerica.najbolje je kad covjek to sam vidi.uzme u ruku.a ja se nadam da cete svratit na sajam i sami se uvjerit dali je dobro ili nije.trenutno su 6 lokomotiva kod naseg kolege sa foruma i dobit ce dekale.sad cekamo njega.a kolega sbb-cff-sff ima jos ljepih slika pa neka nabaci jos koju
 

wiggum

Veteran foruma
Pohvala za trud!

Nego, koja to postolja Tadnss ima? Na prvoj slici mi izgleda da to nisu Y25?
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh