HŽ Eanoss - Tillig / Roco

Robi74

Član foruma
Supporter (2016)
Ima li kakvih novosti oko ovog Tilling HŽ Eanoss s novim brojem?

S obzirom kak su odradili HŽ Eanoss prek one stvari, najbolje bi bilo da više nikaj ne delaju, s bilo kojom numeracijom. U prilogu je par sličica za usporedbu s Roco-m.

Pozdrav
 

Attachments

  • Tillig_01.jpg
    Tillig_01.jpg
    250.2 KB · Pregleda: 57
  • Tillig_02.jpg
    Tillig_02.jpg
    228.1 KB · Pregleda: 56
  • Roco_01.jpg
    Roco_01.jpg
    263.5 KB · Pregleda: 56
  • Roco_02.jpg
    Roco_02.jpg
    253 KB · Pregleda: 56

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
S obzirom kak su odradili HŽ Eanoss prek one stvari, najbolje bi bilo da više nikaj ne delaju, s bilo kojom numeracijom. U prilogu je par sličica za usporedbu s Roco-m.

Pozdrav
Hehehe ... da su barem ponudlili bočicu boje i kakve profi dekale kao kompenzaciju :)
 

Robi74

Član foruma
Supporter (2016)
S obzirom da sam sav ponosan :cool: naručio 76589 Tillig, tešo je opisati kako sam se osjećao kada je model stigao :neznam: :fp:. Nakon toga je uslijedilo :mad: :harakiri . Sada nakon nekog vremena uz :daj_pivu: mogu reći :glup i da me je sram :crvenilo: što sam "ponosni " vlasnik 76589 Tillig-a. Sva sreća da sam pri narudžbi bio priseban i nije me ponijela euforija, pa sam naručio samo jedan komad, pa kaj bude. I tako bi.
 

nik

Veteran foruma
Ne razumijem ovo zgražanje oko Tillig HŽ Eanoss vagona. Osnovni model kao takav postoji već preko 20 godina pa je bilo u potpunosti jasno i kako će HŽ model točno izgledati. Što se boje i natpisa na modelu tiče tu nema nikakvih grešaka i šlampavosti pa ne razumijem kritiku na račun modela. Jedina meni poznata zamjerka je to da nisu 'nacrtali' na modelu ĐĐ tvorničku pločicu koja je bila na kompjuterskoj simulaciji modela kod najave istog. Pa da ponovim; a u čemu je onda problem kod Tillig HŽ Eanoss modela?
:hmmm:
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
I ja se to pitam.. no cekao sam da se netko javim.. da nisam nesto propustio..

Sjecam se rasprave o izgledu i debljini gorenjeg vijenca (il kako se vec onaj gornji rub vagona zove) i neke sitne razlike u visini odbojnika ako se nevaram..

Ovo ostalo nekontam??
 

Robi74

Član foruma
Supporter (2016)
S obzirom na akcijsku cijenu od 25,99 eura, možda sam imao malčice prevelika očekivanja od samog modela. ali zato ambalaža je vrhunska. Umotaj, zapakiraj prodaj. Moguće je da sama ambalaža ima više od 50% učešća u cijeni samog modela, ali ipak modele kupujemo radi samih modela, a ne radi ambalaže, bar kaj se mene tiće. Bez obzira na sve ranije navedeno i na moguće povrijeđene osjećaje i ostalih ponosnih vlasnika, mogu reći da sve postane kristalno jasno kada izvadiš model iz čarobne ambalaže i uzmeš ga u ruke. :cool_2:
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Robi74 nije nitko povrijedjen od vlasnika..
Samo smo iznenadjeni odjednom tolikoj salvi negodovanja (barem ja) ..
Jer sve ovo zna odavno ; za rub vagona, visinu odbojnika, kao i za ambalazu je bilo spomena..

Ti si stavio slike uz negativno komentiranje a da nista nisi naveo sta je to uz slike sta nevalja..(osim sad ambalaze o kojoj je bilo rijeci isto)

Samo smo pitali.. sorry.. no hard feelings ;)

Ps. Meni je idalje nejasno sta tebi tocno smeta osim ambalaze?
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Da se malo prisjetimo Tillig je na vagon (u novoj kutiji) novog kat. broja otisnuo krivi broj vagona odnosno isti broj kao i na starim vagonima čime je kupce doveo u zabludu.

Nakon tog gafa Tillig je poslao obavijest da će napraviti nove HŽ vagone s novim brojem 31 78 5379 276-8 i koje će zamijeniti s onima kupljenim kao kat br. 76589.

Trgovina Moko je poslala obavijest u ovoj temi, da je Tillig napravio grešku i da otisnuli krivi broj vagona te da se ispričavaju kupcima uz napomenu da je Moko pošiljku od Tilliga dobio u novoj ambalaži, te zaključio da je to novi vagon.

Tilligovo obećanje je bilo da će napraviti nove vagone sa novim brojem, art.no. 76589 (isti br. kao i stari) i da će zamjena vagona biti početkom 2016.

Eto zato je i bilo pitanje ima li kakvih novosti :)
 

Robi74

Član foruma
Supporter (2016)
Nema ljutnje, bila mi je namjera pohvaliti Tillig-ijevu ambalažu za razliku od Roco-ve, a ostale komentare prepuštam iskusnijima od mene.


Naziv ove sličice bi bio: pronađi uljeza.
20160729_172453.jpg

Savršen spoj.
20160729_175514.jpg


Roco - Roco. A, kaj da kažem?
20160729_175524.jpg


Pogodi, tko sam?
20160729_181245.jpg


Da, i to je to.
20160729_181257.jpg

Pozdrav svima,
Robi
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Tilligova ambalaža je naspram Rocove nula bodova. Ovu ambalažu kakvu nudi Tillig je imala i Lima prije 35 godina. Osim toga, mogli su za ovaj Eanoss još malo dužu kutiju izraditi, pre kratka je.
 

Robi74

Član foruma
Supporter (2016)
Pričamo o ovim ambalažama?

20160727_211949.jpg 20160727_212015.jpg 20160727_212802.jpg 20160727_212823.jpg

Ako sam dobro razumio, Roco-va ambalaža je bolja, odnosno kvalitetnija, prikladnija za očuvanje modela od mehaničkih oštećenja i može se koristiti kao zvečka?

Slažem se da je Tillig-ova ambalaža poprilično duga, ali zato nemože poslužiti kao zvečka.
 

IzbrisaniClan02

Novi član
26€ = cirka 195€.
Prvi slijedeći model je Eanoss od Roca koj dođe oko 220 kn.
Prvi slijedeći HŽ model je Rills koj dođe oko 300 kn...
Svi slijedeći HŽ vagoni su ACME koji su više nego duplo skuplji.

Ja i dalje ne rezumijem šta fali ovom modelu za 195 kn?
Istini za volju, ja sa društvom kad okrenem par rundi u pivnici, popijem dva ovakva vagona.

A ovo je ipak HŽ vagon , za okej cijenu, koj će voziti i služiti još dugo, dugo.
A sad, mikrometar sim, tam...
Dal ima rebra na koritu vagona...?
Pa ni Rocov iznutra nema rebra kakva bi trebao imati, pa nikom ništa...

Ja se na tvom mjestu ne bih sekirao, nego bi uživao u modelu... :)
A jedino što po mojem mišljenju fali je weathering. :D
 

adi

Član foruma
Svi koji imaju problema sa ovim bezveznim hz vagonima i njihovim pakiranjima slobodno nek se jave meni.ja kupim sav taj nevaljali hz otpad i rjesavam vlasnike svih problema.uzput dobijaju od mene odmah cash na ruke da mogu investirat u kvalitetnije stvari:vrag2:
 

adi

Član foruma
Je..te ja se ponado bit ce povoljno hz vagona ali niko se nejavi:D.znaci da ipak nisu bas tako losi.malo konstruktivne rasprave oko modela dobro dodje.nakon dugih godina sjete se da i mi postojimo i naprave nam koji vagon a mi odmah po njima.zasto ovo kako ovo?nemojte se mucit ovim hobijem.uzivajte u njemu.;)
 

Robi74

Član foruma
Supporter (2016)
Svi koji imaju problema sa ovim bezveznim hz vagonima i njihovim pakiranjima slobodno nek se jave meni.ja kupim sav taj nevaljali hz otpad i rjesavam vlasnike svih problema.uzput dobijaju od mene odmah cash na ruke da mogu investirat u kvalitetnije stvari:vrag2:


Evo, imamo dogovor. Tillig 76589, cijena 25,99 odnosno 26 eura, cash na ruke, preuzimanje u Zagrebu, naravno uz :pivo:.

index.php
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh