HŽ Eanoss - Tillig / Roco

wiggum

Veteran foruma
Kolikor imam informacij iz prve roke, bo Hž vagonov izdelano samo toliko, kot bo vseh prednaročil in ponatisa žal ne bo.
Da, nebude opet vagona iz prve serije, zato je vagon dostupan i na Tilligovim stranicama i na npr. Lippeovim. Užasna mi je takva retorika proizvođača da sami sebi u usta skaču i lažu. :wc:

Evo nešto za Tillig:
 

Vedi

Član foruma
Ako ima netko da je danas kupio na Burzi u Zagrebu od MoKa HŽ Tilligov Eanoss, ali ovo novo manje pakiranje, u kojem je trebala biti druga numeracija 276-8 neka poslika bar kod sa strane i neka stavi fotku.
 

Izidor

Član foruma
Tillig je pod novim kataloškim brojem podvalio model vagona opet sa istim starim brojem.
:wc:
Zanimljivo Nik.
Ima li možda netko sliku modela sa kutijom, u kojom je bio na berzi danas? Molim, da je objavi na forumu, ako je moguče?
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Ja sam svoj "novi" broj platio i preuzeo, ne gledajući broj - nova ambalaža, tko bi mislio tako nešto?

Srećom je Wiggum primijetio da je to stari model, pa sam vagon vratio Branku. Siguran sam da će Moko isporučiti novi vagon čim stigne, ili vratiti novac ako je Tillig napravio glupost pa samo prepakirao vagon (to mi se čini nevjerojatno ali...) :sutim
 

Izidor

Član foruma
Nevjerojatno, da se to dešava i danas.
Moko bi morao barem provjeriti, kaj su mu poslali iz Tilliga.:djed
Nadam se, da če se greška popraviti i da dobijemo opet jedan novi vagon, pogotovo sa HŽ numeracijom.:pivo:
 
  • Like
Reactions: Mon

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
kad se "podrumom" proširila informacija da je u novom pakiranju s novim kataloškim brojem isporučen zapravo stari vagon s već postojećom numeracijom, nastala je poprilična pomutnja. Znam za jednog na šanku koji je bio 101% uvjeren da je kupio novu numeraciju:pivo: i još smo se šalili da ćemo u vlastitoj režiji napraviti i treću numeraciju.
Ja ipak čvrsto vjerujem da Branko Kovač nema ništa s tom spačkom, odnosno da nije kriv što je došlo do te zbrke. No ipak je trebao provjeriti numeraciju vogona, bez obzira što su došli u novij kutiji, s novim kat. brojem i novim bar-kodom. S druge strane, budite iskreni pa recite koliko vas pojedinaca je taj vagon uzelo, platilo i spremilo u vrećicu??? Vjerojatno je to isto napravio i Branko i stavio u auto i dopeljal u Zagreb, ne sluteći problem.

Držim da ne treba ni sumnjati da će @Branko naknadno isporučiti prave vagone ili vratiti peneze, a usput će vjerojatno i Tilligu ili svom dobavljaču malo zagorčati poslovanje. Mislim da mu nije bilo svejedno kad je uvidio grešku...
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Ima li netko sliku novog pakiranja i vagona odnosno nove numeracije da se otklone sva nagadjanja.
Ako je tocno da je Tilllig podvalio isti vagon pod novi onda su krajnje neposteni.
Pozz

Davor
 

mmatja

Poznati forumaš
Na službenoj stranici Tillig-a: http://www.tillig.com/H0_Modellbahnen_Neuheiten.html nema ni duha ni sluha što se tog vagona pritiče. I težko je vjerovati, da neka firma nebi objavila svojih novosti, na svojoj službenoj stranici. Tako da svatko, ko zna zbrojiti 1+1=2 može ustanoviti, da je tu "caka" ili od MoKo, ili još vjerovatnije od dobavljača za MoKo...A onima koji su "kupili" to: Šta ste onda uopšte kupili, kad ste ustanovili, da nešto tu ne štima. Da li uopšte pogledate, šta kupujete?
 
Last edited:

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Možda Sky? Ako nije i on vratio vagon.
Nije se Sky imao vremena baviti :fotic:, nakon što su Vedi i wiggum dojavili da je u ambalaži model sa starim brojem:vrag2:
Brže bolje smo ga išli svi zamjeniti! Deckima :respect:
Ovo je dokaz, da je dobro uvijek u ekipi imati nekoga tko broji zakovice, tako da se drugi fino mogu opušteno družiti uz šank!:palci_gore:
Nego, prilikom kupnje sam pogledao kataloški broj tog modela i na kutiji je pisalo ako se dobro sjećam art 76590.
Sve bi bilo ok, da Tillig pod tim kataloškim brojem ne vodi sasvim neki drugi model koji nema veze sa HŽ: 'Tillig 76590 Kesselwagen der K.Sächs.STs.E.B., Epoche I, H0 ' :hmmm:
 

nik

Veteran foruma
Na službenoj stranici Tillig-a: http://www.tillig.com/H0_Modellbahnen_Neuheiten.html nema ni duha ni sluha što se tog vagona pritiče. I težko je vjerovati, da neka firma nebi objavila svojih novosti, na svojoj službenoj stranici. Tako da svatko, ko zna zbrojiti 1+1=2 može ustanoviti, da je tu "caka" ili od MoKo, ili još vjerovatnije od dobavljača za MoKo...A onima koji su "kupili" to: Šta ste onda uopšte kupili, kad ste ustanovili, da nešto tu ne štima. Da li uopšte pogledate, šta kupujete?
Nema ni na ACME službenim stranicama ništa o žutom SŽ Mopedu bez klime jer je rađen samo za Moko.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Na službenoj stranici Tillig-a: http://www.tillig.com/H0_Modellbahnen_Neuheiten.html nema ni duha ni sluha što se tog vagona pritiče. I težko je vjerovati, da neka firma nebi objavila svojih novosti, na svojoj službenoj stranici. Tako da svatko, ko zna zbrojiti 1+1=2 može ustanoviti, da je tu "caka" ili od MoKo, ili još vjerovatnije od dobavljača za MoKo...A onima koji su "kupili" to: Šta ste onda uopšte kupili, kad ste ustanovili, da nešto tu ne štima. Da li uopšte pogledate, šta kupujete?
Matja, da li ti pri sebi uvijek imaš SVE podatke o svojim modelima i svojim brojevima na vagonima?! Taman posla da nosim sa sobom snop papira. Ja imam povjerenja u ljude, ako se dogodi greška model/novac se vrati i sve OK. Kako je i bilo.

Osim toga, što si se baš ti našao tu pametovati, nit si bio na licu mjesta, nit si kupio vagon? :palac_dolje:
.
 

Izidor

Član foruma
Nema ni na ACME službenim stranicama ništa o žutom SŽ Mopedu bez klime jer je rađen samo za Moko.

Da tačno, da je rađen za Moko, kao special edition, samo ne pod brojem več postoječeg modela, kako to navodi Sky........tu nešto nije ok. :palac_dolje:
Čekamo :fotic:
Čekamo prave modele, kako su bili ponuđeni u ponudi....nek nas Branko iznenadi sa pravim modelom.:pivo:
 

wiggum

Veteran foruma
Evo slika...
Da objasnim prvu sliku i ovo s naljepnicama. Oba modela su Mokova, ali novi ima naljepnicu, a stari ne... No, prije nego smo vidjeli da su numeracije iste, primjetio sam da je naljepnica na "novom" vagonu od Moka, a ne orgunal. ALI, ispod se moglo vidjeti "HZ" i "V/VI" ako se dobro sjećam...

Također, tvornički su vagoni dolazili s potrganim odbojnicima, pa oprez ako će netko "nove" nabavljati.


tilligeanos1.jpg


tilligeanos2.jpg


tilligeanos3.jpg
 

Izidor

Član foruma
Hvala na slikama Wiggum-e. :cool:
Znači več se izvana vidi, koji je model u kutiji.....:hmmm:

Netko se stvarno zaje.....a, sa ljubiteljima iz ovih prostora......

Hvala brojačima zakovica, da su to uočili :respect:

Sad če biti kriv neki treči, .......nadajmo se, da 2015 nakon sajma u Nurnbergu dobijemo obečani model.....:cool_2:
 

mmatja

Poznati forumaš
Matja, da li ti pri sebi uvijek imaš SVE podatke o svojim modelima i svojim brojevima na vagonima?!
Da
Ja imam povjerenja u ljude...
E vidiš, ja nemam...
Osim toga, što si se baš ti našao tu pametovati, nit si bio na licu mjesta, nit si kupio vagon? :palac_dolje:
.
Ništa ja tu ne pametujem. Ali ove tvoje zadnje riječi svejednom nisu baš najpristojnije...Ali dobro, progutat ču i to...Nego, prema zadnjim postovima ovdje, može se lako ustanoviti, da je tu svejednom neka "mučka"...I to, kao što sam več jednom napisao, sa strane dobavljača MoKo...Mislim, da proizvodjač nema ništa s tim...
 
Last edited:

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh