HŽ Eanoss - Tillig / Roco

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Poštovani ljubitelj modelne železnice!

Sporočamo Vam, da sprejemamo prednaročila za HŽ odprti tovorni vagon tip Eanoss-z
v merilu HO (1:87) proizvajalca TILLIG art. 76589 .
Cena vagona v prednaročilu do 5. Marca 2013 je 29,90 EUR.
Izid vagona je predviden za mesec september/oktober.

Količina vagonov je omejena.

mail


Vagone lahko naročite po:

Priporočamo se za vaš obisk naših internetnih strani, kjer vas bomo seznanjali z novostmi v naši trgovini.

Lep pozdrav

Trgovina Kovač

Moko d.o.o.

mail

Telefon: +386 1 7295 124
Internet: www.moko.si
Spletna trgovina: www.peter-pan.si
E-pošta: [email protected]
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Problem kod bojanja (HŽ teretnih) vagona nije RAL (jer i on sam piše na službenim stranicama ĐĐ za Eanoss ), već je problem završni prozirni sloj koji se razlikuje od radionice do radionice (slova P, E, A) i zato se čini da su teretni vagoni obojani u različite RAL-ove (neračunajući starije vagone čija boja propadne zbog UV zraka).

Konkretno u ĐĐ koriste neki žučkasti. Koji završni sloj je bio korišten se najlakše vidi na slovima. Evo konkretnog primjera na Hrrs vagonu (imam to dokumentirano i za Eanos/s, ali trebal bi potražiti):

View attachment 28476

Žute oznake - orginalna slova napisana na reviziji vagona i preko njih stavljen završni sloj
Bijele oznake - naknadno dopisane oznake, one su bijele jer preko njih nije išao nikakav završni sloj

wiggum, mislim da završni sloj nema veze s žućkastim slovima na ovom primjeru koji si pokazao. Slova su žućkasta od godina exploatacije, UV utjecaja, prljavštine i koječeg drugog. Ukoliko mi pokažeš novi vagon na kojem su slova ispala žućkasta nakon bojanja bezbojnim, onda bum uvjeren.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Wille, ni meni nije držalo vodu ono o završnom sloju... Novi vagoni uvijek imaju bijela slova, no s vremenom (godina-dvije) to dosta požuti.
No, najvažnije je da Tilligova RAL nijansa bude cca. 98% slična boji na novim HŽ vagonima. :hmmm:

Što se tiče MoKo najave - interesantno da je najava ovako rano, 7 ili 8 mjeseci prije dolaska na tržište?
 

wiggum

Veteran foruma
wiggum, mislim da završni sloj nema veze s žućkastim slovima na ovom primjeru koji si pokazao. Slova su žućkasta od godina exploatacije, UV utjecaja, prljavštine i koječeg drugog. Ukoliko mi pokažeš novi vagon na kojem su slova ispala žućkasta nakon bojanja bezbojnim, onda bum uvjeren.
Uh, sad ste me zbilja zagrijali da to potražim i pokažem vam. :palci_gore: :palac_gore: Radi se o kombinaciji žutih i bijelih slova na vagonu nakon revizije (tj. proizvodnje). ;)
Možda neću naći to na laptopu, pa ćete trebati pričekati vikend da doma pogledam slike na desktopu.


Ali uz činjenicu da sam to sam primjetil na Eanos vagonima, pital sam zašto je to tako i majstora lakirera u RŽV Čakovec koji mi je onda dal to objašnjenje o "različitim završnim slojevima, različitih radiona".

Što se tiče MoKo najave - interesantno da je najava ovako rano, 7 ili 8 mjeseci prije dolaska na tržište?
Mislim da je ovo isti tip "prednarudžbe" kao i za Roco SŽ 541-107 kada je cijena u prednarudžbi bila zapravo ništa drugo, nego obična cijena po kojoj se modeli prodaju. Nije to ona ista "Moko ACME prednarudžba", pa da je cijena manja.
 

Branko

Član foruma
Kolikor imam informacij iz prve roke, bo Hž vagonov izdelano samo toliko, kot bo vseh prednaročil in ponatisa žal ne bo.
tillig-hz-76589hm-3.jpg
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Kolikor imam informacij iz prve roke, bo Hž vagonov izdelano samo toliko, kot bo vseh prednaročil in ponatisa žal ne bo.
Ako je tako, onda je obavijest vrijedna, i na vrijeme!
 

wiggum

Veteran foruma
wiggum, mislim da završni sloj nema veze s žućkastim slovima na ovom primjeru koji si pokazao. Slova su žućkasta od godina exploatacije, UV utjecaja, prljavštine i koječeg drugog. Ukoliko mi pokažeš novi vagon na kojem su slova ispala žućkasta nakon bojanja bezbojnim, onda bum uvjeren.
Eanos 5375, slikani cca 5 mjeseci nakon što su proizvedeni. Na jednoj slici vidi se usporedba jednako starog Eaos vagona.
Numeracija i tonaža tereta za različite tipove pruge su bijeliji nego se čini, jer su naknadno dodani (pošto se vagon ide vagati i u ovom slučaju numerirati nakon nanašanja završnog sloja).



 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Moze li mi netko reci koja je max dozvoljena brzina ovih vagona u stvarnosti? Moja Re6/6 Cargo ima vMax 140km/h, i svi Roco kontejner vagoni suradjuju, ali Tillig eanossi ne :)
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
pozdrav! S je 100km/h, SS je 120km/h po tablici je vidljivo da mogu voziti 120km/h. to je standard kod teretnih vagona.
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
ne! S je oznaka kako sam napisal, neovisno da li je prazan ili tovaren. tamo gdje samo prazan može ići 120 piše umjesto SS 120 i dalje u tablici nula tona. oznaka S ne znači da automatski može vagon ići prazan 120.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
B.3.PREGLEDNICA OBREMENITVE VOZILA
(Položaj: na levi, na vsaki strani)


Slika B3

Slika B3.jpg



Slika B4

Slika B4.jpg


Slika B5

Slika B5.jpg


Značenje bilješki na kraju teksta (fusnota) na slikama:
(1) Maksimalan korisni teret u tonama za vagone u vlakovima koji voze do 100 km/h
(2) Maksimalan korisni teret u tonama za vagone u vlakovima koji voze do 120 km/h
(3) Za vagone koji mogu voziti maksimalnom brzinom od 120 km/h samo kada su prazni
4) Postojeći vagoni koji se mogu otpremiti s jednakim opterećenjem kao u prometu S pri 120 km/h, označeni su znakom ‚ ** ’, koji se nalazi desno od oznaka za najveće dopušteno opterećenje. Toj se kategoriji ne smiju dodati dodatni vagoni;
5) Novi vagoni s radnim karakteristikama kočenja vagona ‚S2’ u skladu s tablicom iz odjeljka 4.2.4.1.2.2., koji se mogu otpremiti s jednakim opterećenjem kao u prometu S pri 120 km/h prema posebnim specifikacijama iz Priloga Y označeni su znakom ‚ *** ’ koji se nalazi desno od oznaka za najveće dopušteno opterećenje;

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=DD:13:13:32006D0861:HR:PDF
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CONSLEG:2006D0861:20130124:SL:HTML
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Također, od moja 4 vagona na jednome kada ga prodrmam postolje pa skoro da samo ispadne.. dok na drugome samo malo na lagano povlačenje postolje se skine..

na druga dva vagona to nije slučaj.. naime očito je da kod "izljevanja" plastičnih kvakica koje drže postolje nisu im svi odljevi korektno izlazili..

neznam jel ima itko još takav problem??
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Ja sam vidio ovu sitnicu s točkom/kvadratićem, ali nisam to smatrao nepremostivom greškicom... :vrag::peace

Po meni je veća greška da sanduk vagona stoji 2-3 milimetra previsoko, bar u odnosu na Roco Eanose... Nisam zagledao dosjed sanduka na okretno postolje, možda bi se moglo "ostrugati" par milimetara materijala da se sanduk spusti?

IMG_6764_zps849d0b24.jpg
 

kvrga_mrga

Aktivan član
Moje mišljenje u vezi ovih vagona je da su pre skupi s obzirom na kvalitetu... Kutija u kojoj stigne je krasna, kvalitetno je zapakiran, ali sam model i nije bog zna šta... Glavna zamjerka je to što je korišten stari alat, tako da donji dio vagona djeluje dosta loše, to malo "kompliciranih" detalja na vagonu su mogli malo bolje odraditi... Također i meni se čini da se okretna postolja pre lagano vade, ali dobro, nije mi to toliki problem, mada, moglo je bolje. Druga stvar kod okretnih postolja koja mi se ne sviđa baš je što se zapravo dobro okreću samo oko te osi preko koje su pričvršćena, u drugim smjerovima slabo... Unutrašnjost mi izgleda smiješno, tako da ako netko hoće napraviti da taj vagon djeluje ozbiljnije, morat će ga nečim natovarit, a dobro bi ga bilo i postarat.... Nije ga loše imati u kolekciji, domaći je, ali omjer cijene i kvalitete je stvarno loš... Kod ACME vagona platiš veću cijenu, ali je taj vagon onda stvarno impresivno napravljen, pun detalja itd, dok je u vezi ovog vagona u pitanju velika cijena za "jednostavan" hobby vagon..... Ovim vagonima bi realna cijena bila 20-ak eura kao herisovi gbs-z, jer su po meni u toj kategoriji iako se malo bolje kotrljaju...
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh