HŽ Eanoss - Tillig / Roco

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
pa 23€ po vagonu i nije tako strasno skupo bilo :D

a kutija... bokte mislio sam da je u njoj IKEA regal, kad ono samo mali Eanoss-z :D
 

damir661

Veteran foruma
pa 23€ po vagonu i nije tako strasno skupo bilo :D

a kutija... bokte mislio sam da je u njoj IKEA regal, kad ono samo mali Eanoss-z :D
Upišah se od smeha :hahahaha:, a stvarno s obizirom na veličinu kutije mogli su staviti i još jedan.;)

Činjenica je da je model malo previsok, tj da je sanduk malo izdignutiji od postolja nego što bi trebalo.
Ja sam takodje primetio da pri vrhu sanduka ima mali zazor izmedju sanduka i samog ruba. Posebno se vidi na ćoškovima
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
da si prednaručio kod Moko bilo bi ti 28,80€ komad

a nama koji smo to još izvezli u BiH zahvaljujući dragom prijatelju i kolegi :D, uz povrat PDV-a izašli su po 23€ komad ;)
 

mmatja

Poznati forumaš
Kolikor imam informacij iz prve roke, bo Hž vagonov izdelano samo toliko, kot bo vseh prednaročil in ponatisa žal ne bo.
tillig-hz-76589hm-3.jpg
Pogrešna informacija! Evo odgovora na moje pitanje u vezi ovih vagona: http://www.modellbahnshop-lippe.com...6589-0-0-0-0-0-gatt-de-p/produktsucheneu.html

Hello,
by now we have two coaches free in stock and have ordered further coaches. So it seems to be that they are still available by Tillig. So please order the quantity you want.
best regards!

Sebastian Welge

__________________________________________
CASISOFT MindWare GmbH | modellbahnshop-lippe.com
Leonardo-Da-Vinci-Weg 6-8
D - 32760 Detmold
Geschäftsführer: Claus Biaesch-Wiebke
Amtsgericht Lemgo, HRB 4683
USt.-IdNr. DE 209423847
Fax : +49 (0) 5231 / 9807-136
Email: [email protected]
__________________________________________
 

malimiha

Član foruma
Kolko ja shvaćam, je napravio Tillig broj vagona po naruđbi dilera.
A modellbahnshop-lippe.com jest jedan od dilera, koji je naručio više vagona od prodatih, pa su još sada dva neprodana komada na lageru.
 

wiggum

Veteran foruma
Kolko ja shvaćam, je napravio Tillig broj vagona po naruđbi dilera.
A modellbahnshop-lippe.com jest jedan od dilera, koji je naručio više vagona od prodatih, pa su još sada dva neprodana komada na lageru.
Ocito da i tu Moko, jos jednom u nizu prica gluposti (jer je proizvedeno vise modela od samo narucenih), jer na jasnom engleskom pise da "imaju jos samo 2 na lageru i da su narucili nove. Ocito da su jos uvijek dostupni kod Tilliga."
 

malimiha

Član foruma
Ocito da i tu Moko, jos jednom u nizu prica gluposti (jer je proizvedeno vise modela od samo narucenih), jer na jasnom engleskom pise da "imaju jos samo 2 na lageru i da su narucili nove. Ocito da su jos uvijek dostupni kod Tilliga."
Tilligu sam poslao pitanje u vezi sa tom vagonom. Kad dobijem odgovor, javim.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ali mogoče kdo ve kam se nalepi ročna zavora na vagon?

Lep pozdrav.
Nažalost, na modelu ne postoji točno mjesto predviđeno za montažu kola ručne kočnice, tako da ćeš morati malo improvizirati kako ćeš ga montirati.
Također, uz model je isporučeno samo jedno kolo, a trebala bi ih biti dva (za svaku stranu vagona po jedno)
Pozicija ručnog kola na HŽ Eanoss vagonu:
29-05-2013 (6).JPG
29-05-2013 (9).JPG
 

nejcko13

Član foruma
Ovo mi je jako čudno da su stavili samo jedno ručnu kočnicu. Ručna kočnica ide spavat u kutiju :D
Sky, hvala za informacijo.
 

nik

Veteran foruma
Ovo mi je jako čudno da su stavili samo jedno ručnu kočnicu. Ručna kočnica ide spavat u kutiju :D
Sky, hvala za informacijo.
Ionako je ta jedna prevelika. Pokušaj nabaviti, kao rezervni dio, odgovarajuće dvije KMB ili Roco. Pazi da ima 3 kraka i da je žuta.
 

wiggum

Veteran foruma
Orginal - Φ 380 mm
H0 - Φ 4,37 mm
Tillig - Φ 5,12 mm

Roco 66507 Eanos - Φ 6,6 mm
Roco Habbins (120955) - Φ 3,94 mm
KMB - Φ 4,1 mm

KMB bi bio dobar, ali je nenabavljiv. Treba Rocove izmjeriti jer su nabavljivi. Od njih je to to što sam mogao izmjeriti (Sgns i Sggmrrs slično ko Roco Eanos).
 

Drazen

Aktivan član
Supporter 2023
Supporter 2024
I ta jedna po onom smješnom nacrtu što se dobije kao da ide negdje ispod onih rukohvata ???
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
I ta jedna po onom smješnom nacrtu što se dobije kao da ide negdje ispod onih rukohvata ???
Ako misliš na ovaj detalj u nacrtu označen crvenom strelicom, to ti nije ručna, nego stepenica:
DSC_0156.JPG

Ona se montira u ove rupe:
P1010318.JPG

...a na pravom vagonu, ta stepenica izgleda ovako:
Eanoss-z_05_v[1].jpg
 

Drazen

Aktivan član
Supporter 2023
Supporter 2024
da pošto ima samo jedna ručna mislio sam da je to tu negdje hehe, nisam raspakiravao još samo sam pogledao taj nacrt pa mi promakla stepenica....
 

wiggum

Veteran foruma
Moko javlja da stiže nova numeracija HŽ Eanoss-a 31 78 5379 276-8. Vagoni u prednarudžbi do 30.11. za istih 29,90 €.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
KMB bi bio dobar, ali je nenabavljiv.
Nije nenabavljivo! Herr Klein je bio na zadnje dvije burze u Grazu, i rasprodaje zalihe starih dijelova... Sjećam se kočničkih kotača raznih veličina, žuti i crveni. Mislim da je komad 0,30 eura.

Ja sam si uzeo 7-8 žutih komada, ali sam uzeo 4- i 5-kračne.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh