British Columbia Railway ex Pacific Great Eastern

challenger

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
:crazy:Kazes da ne volish cestovnjake?Jesi se ikad sreo sa Hayes ili Challenger na Nahatlach River Bridge?Ono kad umre goFno u tebi i bjezish 160km/h u rikverc?I jos visis na mostu?
Bio jucer u selu:vrag:
Jake's die cast and automobilia(facebook).
Jedva su me istjerali iz ducana:pilot:
Onaj MAN od 48":eek:
 

Bero01

Veteran foruma
Jesi se ikad sreo sa Hayes ili Challenger na Nahatlach River Bridge?Ono kad umre goFno u tebi i bjezish 160km/h u rikverc?I jos visis na mostu?
Ahahahaha, nisam @challenger zato imam tebe :hihihi:.

Moj hobby su ipak modeli željeznica, a ni avioni, tenkovi ili brodovi mi nisu strani, ali kamioni?
WTF?
Samo kao scenografija. Ili teret na vagonu.
:dada:
Btw, našao sam jednog zgodnog CP, ali ga (još) nisam kupio.
CP_truck.jpg
Moram prodat neke viškove iz kolekcije, pa si ga možda i priuštim.
:gladan
 

challenger

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Ahahahaha, nisam @challenger zato imam tebe :hihihi:.

Moj hobby su ipak modeli željeznica, a ni avioni, tenkovi ili brodovi mi nisu strani, ali kamioni?
WTF?
Samo kao scenografija. Ili teret na vagonu.
:dada:
Btw, našao sam jednog zgodnog CP, ali ga (još) nisam kupio.
View attachment 82580
Moram prodat neke viškove iz kolekcije, pa si ga možda i priuštim.
:gladan
Bero,ako vec radis BC temu,onda jedno bez drugog ne ide.
Kako mozes napravit recimo Qesnel,BC koji ima 3-4 fabrika papira,iverice
itd.Ko dovlaci trupce iz sume do zeljeznice?Volovske zaprege sigurno ne.
Volio bi da si ovdje i da vidis:slinim:
 

Bero01

Veteran foruma
Hm, Quesnel kažeš?
Pogledaj ovaj filmić, na stranici 7, da ga ne postam ponovno:
Views of Quesnel, Wells and Barkerville from a 1947 or 1948 colour home movie
Primjetit ćeš na 00:10 ovakve vagone, i 2-8-0 Consolidation (koliko mi se čini):
Skeleton_log_car.jpg
Draži mi je jedan kolosijek šumske željeznice, nego svi kamioni koje imam,
a nije mi mrska ni ideja o izgradnji cijele takve makete (0n30 jel'?).
Ok, mogu dodati i neki kamion sa širim razmakom kotača za prijevoz drveta
ali cijela poanta ovog hobija je u tome da vlakovi, za razliku od ostalih modela - VOZE.
Imam dosta statičnih modela, i to me više ne privlači.
;)
Nisam još odlučio koji sub-division bi uzeo kao predložak ili inspiraciju.
Poskidao sam na satelitu manje više sve interesantne dijelove trase, i dok definitivno ne osiguram prostor,
tu odluku ne mogu donijeti. Quesnel mi je ipak malo prevelik zalogaj, osim možda u nekoj ranijoj, parnoj epohi,
išao bi na nešto skromnije (a to ovdje znači: sjevernije).
Chetwynd je vrlo modelabilan, i zanimljiv, zbog triangla, i odvajanja za Dawson Creek, recimo:
Chettywind_station.JPG
https://www.google.hr/maps/@55.704759,-121.6059858,441m/data=!3m1!1e3!5m1!1e4
Sasvim solidna stanica, sa industrijom, dosta objekata i kolosijeka.
 
Last edited:

Bero01

Veteran foruma
Bio sam vrijedan, pa sam složio još dva stara Athearn/Bev-Bel box-a.
Malo sam ih dotjerao, i sada su sasvim ok za popunjavanje kolosijeka,
a mislim da bi im i neki grafiti, plus weathering dosta dobro (pri)stajali.
:)
BCOL RN 5573
BCOL_5573.JPG
BCOL RN 5579
BCOL_5579.JPG

dvojac 5573+5579; možda im još i neki teret ukrcam, sa vremenom
BCOL_5573_5579_1.JPG
Fotke su snimljene smartphoneom, i danje svjetlo je već bilo pri kraju, pa nije savršeno, ali vidi se.
;)
Trenutačno stanje flote je 8 zelenih BC Rail vs 7 smeđih PGE boxova.
:dada:
 

Bero01

Veteran foruma
@challenger - Pikaš ti mene sa logging prugama, ha?
To je zato jer znaš gdje me boli!
;)
Proučit ću, pa objavim.

Do tada, jedna fantastična Intermountain Caswell AB gondola, koju sam nabavio prije 5 - 6 godina,
i početno sam je mislio uključiti u sastav ove kolekcije, međutim, kad sam malo bolje proučio povijest ovog modela vagona,
ustanovio sa da ih na PGE nije bilo... niti jednog, tako da će vjerojatno voziti u sastavu UP vlakova.
Damn !!! :mamurluk:
Odlučio sam da to ipak nije razlog da ne prikažem taj model ovdje, jer si je Intermountain zaista dao truda,
detalji su filigranski i odlični, a svi grab irons i instalacije su od tanke žice... ovaj je nabavljen kao painted, unmarked.
Caswell_gondola_UP.JPG
Preporučam nabavku ovih vagona svim amerima!
:dada:
 

challenger

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
@challenger - na ovo si mislio?

Merrill and Ring Logging
http://search-bcarchives.royalbcmus...re=en&sort=alphabetic&mediatypes=136&limit=30

Ima tu inspiracije za samogradnju, o da!
:dada:
CARE:aplauz::pozdrav:do poda.
Sad znas sto ponekad?popizdim:cool:.
Ima toga jos...?pod archives.
Pokusavam se sjetiti...Vancouver Archives,Washingtona State Archives..
Sve do Texas A&M Archives.Da poludis od info..
Kad se samo sjetim istrazivanja i noci provedenih na kompu,tiha jeza me
uhvati.
Onaj clip na YT,smijem se kladiti da je tu prolazila sumska zeljeznica,samo KOJA?
journals.lib.unb.ca
Primjera radi?Ili sve fotke sto sam postavio sa namjerom?Ne da ikoga preveslam,samo da pokazem.Tu je bilo to,ti to,ti to,od toga je postao Tito:vrag:
 

Bero01

Veteran foruma
Da,
obožavam takve egzotične željeznice, koje voze po šumama i gorama!
To je ono čemu je željeznica izvorno služila, i doslovce je o njoj ovisilo SVE.
Šteta je što je većina tih pruga ukinuta, jako malo ih je ostalo u izvornoj funkciji, ili su pretvorene u muzejske, poput
Cass Scenic RR ili Mt.Rainer Scenic RR, ali ti imaš sreću da su ti na otoku još uvijek ostali komadi i svježe trase
šumskih pruga. Nisam siguran, ali mislim da nisu baš sve ukinuli, možda javni putnički promet, ali industrija još vozi,
ili ipak ne?
:dada:
Inače, kad već pričamo o šumskim željeznicama, iako su maletke, shayevi, climaxi i heisleri bili najpopularniji modelarski primjerci,
koje bi i ja volio imati u kolekciji, zapravo su većinu lokomotiva na tim prugama činile stare islužene,
ili zastarjele male parnjače sa polugama, aka ''rod locomotives'', i to tipa 4-4-0 ''American'', 2-6-0 ''Mogul'' i 2-6-2 ''Prerie''.
Zanimljivo je i to da je bilo i manjih 0-4-0, kao i da je dosta tih lokomotiva bilo u verziji T, kao npr 2-6-2T, znači BEZ tendera,
kako bi bile što manje i lakše, te manevrabilnije. Nakraju su im ipak znali dodati tender, pa je tu zaista bilo svega.
Ono što je još jedan karakterističan detalj je to, da je većina tih lokomotiva bila ložena na naftu, kako bi smanjili količinu iskri
koje izlaze uz dimnjaka, i reducirali opasnost od izbijanja požara!

Za početak, dvije Mehano American, stripirane od oznaka, sa dodanim prednjim kuplungom:
American_Logging.JPG
Idealan stroj za šumske željeznice, još razmišljam kakve iskrolovke bi im postavio na dimnjake, radi se jako puno toga
u messingu, pa treba naći nešto primjereno.
American_coupling.JPG
Kad se ugrade KD kopče, to je sasvim upotrebljiv model, koji dobro vozi, relativno dobro izgleda, i nije skup,
za razliku od Bachmanna, koji je prekrasan, ali košta... papreno. :(
Osim toga, ovo mi je i neka nostalgija, pa mi se čini primjereno za tu svrhu, jer Mehano je radio i kopiju Roundhouse logging vagona, na koje se mogu postaviti KD osovine i kopče te su uz malo boje sasvim korektni modeli:
Mehano_logging_car.JPG
I za kraj, Kadee radi upravo presladak Logging caboose, u kitu, koji treba sastaviti i obojati, ali rezultat je više nego odličan:
American_front.JPG
Ovo je neki začetak kolekcije logging željeznica, naravno da mi fali vagona za drva, u raznim verzijama, i da sve modele
treba dodatno weatherirati i decalirati, ali ni to nije problem, jer Microscale decals radi setove decala za to:
1_Microscale.JPG
Nevolja sa tim setom je da dobiješ maksimalno dva para oznaka, što je dovoljno za dva modela, pa ti treba bar dva do tri
seta ovih oznaka, ali nisu skupe, pa ajde. Kud sve, tud i to.
;)
 

Bero01

Veteran foruma
OK,
ajmo nešto pozitivno, složio sam još dva PGE box-a, i to bi za sada bilo to, nemam ih više na lageru za sastavljanje.
Za sada.
PGE 4103 Athearn BevBel
PGE_4103.JPG
i PGE 8003, isto Athearn BevBel
PGE_8003.JPG u paru, naravno da sam ih doradio i natovario teret:
PGE_4103+8003.JPG
pa to onda izgleda ovako kada ih se svih 7 postavi u konzist:
PGE_consist.JPG
Dopada mi se što su svi u različitim nijansama, sa različitim brojevima, i sa različitim logoima kompanije; a idu zajedno.
Sada im samo fali lagani weathering, i to je to. Idemo natrag na zelenilo i BCR.
:daj_pivu:
 
Last edited:

challenger

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Držim ti palčeve, da to konačno riješiš.
:palac_gore:
Do tada:
View attachment 83125
:crazy:
a za one koji žele znati više:
http://www.pidjin.net/
Thanks Bero,ujutro ce biti :prd:
Ajd,prezivio sam i gore.BTW,nisam odavno zagrlio politicara,uvijek zaboravim ponijet spagu:cuska::hihihi:.
PGE izgleda izvanredno,ALI,dok si jos zagrijan za sumske:vrag:

pogleday na Oyster River Logging Railroad:in_love:
Nije da te nagovaram:hahahaha::hahahaha:
Samo da se cuje:respect:
Kin(g)Sol(omon) ili KinSol Trestle,i tvrdnja da je Goat canyon trestle najbolji,
naj duzi,naj visi.Nije ni cudo sto je Trump pobijedio,i cijeli svijet stao.
Nemojmo to radit sami sebi.Odrediti cijenu mostu?nastavite dalje?
A mislio,sam kupiti...mozda?
 

Bero01

Veteran foruma
@challenger
dok si jos zagrijan za sumske:vrag:

ma jesam zagrijan, kao trajno-žareća peć na drva, nema tu nekog hlađenja, ni velikih promjena interesa
:dada:
pitanje je samo u kojem mjerilu će se to manifestirati: Nula, H0 ili neka uskotračna.... za sada pomalo skupljam H0.
Konačno sam složio jedan, sada ex CB&Q caboose, Walthersov, koji je godinama stajao u rinfuzi.
Strpirao sam ga od boje i oznaka, prebojao u oxide red, i sastavio, sa novim Arch Bar postoljima.
Spreman je za oznake i weathering.
DSC_0191.JPG Logging Mogul + caboose:
DSC_0193.JPG
ćuf, ćuf, fale mi vagoni za drva...
:(
 

Bero01

Veteran foruma
@prle kc
treba ti nešto ovakvo
- yup, jemaš pravo, treba mi nešto takvo!
;)
Prošlo ljeto bilo je u ponudi na njemačkom bayu jedno 20-30 ovih vagona po 9,99 Eu, bez šipinga,
i to kod istog prodavača, što je vrlo prihvatljiva cijena, ali besparica je učinila svoje.
Tu i tamo bacim oko na bay, pa sam na jamer'čkom pratio aukciju, u kojoj je kompozicija, sa uključenim
Barnhart loaderom otišla za nekih 47 USD, bez šipinga, što je ODLIČNA cijena.
Slika u prilogu:
Loader_w_cars.jpg
Inače, samo Barnhart loader se prodaje za nekih 24 USD, a on je neizostavni detalj na takvoj željeznici:
barnhart2.jpg
:dada:
Ljudi smo, dogovorit ćemo suradnju. Pošteno, ako ne ide drugačije.
;)
 
Last edited:

rlov83

Član foruma
Zanima me informacija u vezi box vagona koji imaju različita vrata. Zašto? Da li su pregrađeni iznutra pa su za različite terete? Evo jedan moj u N od Roundhouse:

53n2md.jpg
 

Bero01

Veteran foruma
@rlov83 - malo sam prekopao po arhivi i evo ga, to je taj tip vagona:
bcol40986.jpg
Baš je fino ''apšisan'' i oronuo, kao predložak za weathering:
bcol40759.jpg
Grafitiranje, weathering i odškrinuta vrata (tip 2), ali to je to:
bcol60147.jpg
Kako je fino zmazan i uneređen:ljubav.
Inače se i u mjerilu N radi dosta modela te kompanije, ca 40ak različitih vagona, a ima i lokomotiva i caboosea.
Mogao bi bez problema složiti jednu finu kompoziciju u N, pa da stavimo jednu pored druge, H0 i N,za usporedbu!
;)
 

Bero01

Veteran foruma
Relativno nedavno nabavio sam i ovaj Intermountain / PWRS 40' single 6 Ft door ''Dogwoood Herald''
BCOL 4039
BCOL_4039_1.JPG

Sve je to lijepo, međutim, zapravo sam pomalo razočaran, jer je vagon neuredno sastavljen, i vidi se da je Made in China,
tako da je vrlo izgledan kandidat za weathering i grafitiranje, kako bi se prikrili ti sitni nedostaci.
BCOL_4039_2.JPG
Šteta, jer je PWRS izdao nekoliko serija tih vagona u kompletima po tri, sa različitim PGE/BCR RN brojevima,
a sada više nisam siguran da li bi ih nabavljao ili ne? :(
Moram to staviti sa strane, i dobro prespavati, pa ću donijeti odluku. Mislim u redu je to model, ali ne vrijedi tih novaca (80 USD)
koliko se za komplet od tri vagona traži, a možda mi se i potrefio loš primjerak, pa im dam još jednu šansu.
Vidjet ćemo, rekoše slijepci, skidoše gaće, i sjednuše u koprive.
:hihihi:
 

Bero01

Veteran foruma
Pas kosti, pa taj vagon fakat je iz Kine !!!!
Gledam u fotku, i nešto mi je čudno, nešto mi je čudno???
Nešto ne štima, ali šta ne štima? Pa natpis!
Netko polupismen je napisao COLOMBIA umjesto COLUMBIA!!!!!!
:hahahaha::hahahaha::hahahaha::hahahaha::hahahaha:
Eto posla za struganje bijele boje i pretvaranje djevojke O u vagon U.
:glup:glup:glup:glup:glup

Naravno da sada nema šanse da taj vagon ostavim ne-weatheriran, jer tko zna šta su još isfušali !!! Cijelu seriju?
Druga opcija je da ga pospremim, pa da ga prodam na bayu kao vrlo raritetan primjerak, sa pogrešnim natpisom!
U svakom slučaju, PWRS čija je to serija vagona je zeznuo stvar.
BCOL_Intermountain_set.JPG
Ccccc, such a shame. Za ovo Vam sigurno neću dati 80 baksi.
:palac_dolje:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh