Iskustva prilikom prodaje/kupnje

nik

Veteran foruma
Forumaš Ivan Zetović je u zadnjih nekoliko dana postavio hrpu oglasa za modele koje prodaje ali ih još nema nego će ih tek nabaviti a traži uplatu unaprijed za 'rezervaciju'. Mislim da ovakvoj vrsti trgovine, najblaže rečeno 'čudnoj', u rubrici malih oglasa nije mjesto. Ovo je hobistički forum a ne supstutucija online dućana nekom poluprofesionalnom trgovcu.
 

robogovi4

Poznati forumaš
Aj idemo nabacit i neki pozitivni ton; (da ne počnemo padat u depru, dosta je da nas/bar mene/ hvata ljetna fjaka)

Daklem, sve pohvale Wille E Coyotu, Fordić je uredno stigel, sad čeka da ga naučim "hodat", čitaj čeka još prednju "FCS" osovinu, (al to se bu načekal do poslje godišnjeg, sam gdi već spomenul ljetnu "fjaku" :)

A ono :daj_pivu:, to čemo, nadam se, odradit za jeno 2 tjedna.
 

ninoantoncic

Član foruma
Vidio sam komentare za kolegu Marinca, mogu samo reći nema bolje prodaje-nabave od njega jedino mala zamjerka što je tako daleko da ga i ja nagradim kao što on mene nagrađuje dobrim popustom i predobrom suradnjom, čast mi je još izdvojiti kolegu Hermana (Josipa Hermana) koji me je uveo u svijet modelarstva i maketarstva. . .da nije bilo njega nebi bilo ni moje makete,a ujedno želim još istaknuti gospodina Zetovića koji mi pomaže svojim savjetima (ne samo da proda već i savjetuje što i kako) proširiti moju maketu. . .
 

Lost Train

Član foruma
Sve pohvale kolegi Ivanu Zetovicu.Modeli su novi da nevelim kakav odnos i povjerenje sam stvorio s njim tjekom vec duze suradnje.Naravno da covjek ne zeli bez novaca nositi robu,koliko se do sada nas opeklo na obecanja??Cijena modela je takva kakva je za mene prihvatljiva.Kolega moze da nabavi odredene stvari i tu ako si uzme proviziju zasto ne.Tko od nas bi stalno vozio modele bez nekakve provizije??Naravno pohvaljujem ekipu iz KC..Mozda nas je malo al svi su tu kad mi zatreba pomoc od servisiranja do djelova pa sve do izrade makete.Decki hvala vam za sve...
 

Bulares

Aktivan član
Uopce ne razumijem post kolege Nika i po mom misljenju je totalno bezveze. Ja sam suradivao sa doticnim Zetovicem u vise navrata i nikad nikakvih problema. Osoba je od povjerenja i svakako preporucam. Suvisni je da dalje pisem jer Lost Train je napisao sve. KC ekipa, svaka cast :)
 

66dovla

Član foruma
Supporter (2016)
Moram i ja pohvaliti kolegu Ivana Zetovica jer sam uzeo nekoliko lokomotiva i nemam nikakvih zamjerki!Mozda je kolega Zetovic imao negativnih iskustava pa se ne zeli vise navlaciti nego uplati pa ces dobiti!
 

nik

Veteran foruma
Uostalom u bilo kojem dućanu ako nešto želiš kupiti moraš platiti (iznimke uvijek postoje- kad se stekne višegodišnje povjerenje može se dobiti
nešto i na povjerenje). Ako Moko može tražiti avans te tako unaprijed osigurava nabavku može i netko drugi.
Moko ne traži avans za prednaročilo.:usklicnik
 
Last edited:

nik

Veteran foruma
Uopce ne razumijem post kolege Nika i po mom misljenju je totalno bezveze. Ja sam suradivao sa doticnim Zetovicem u vise navrata i nikad nikakvih problema. Osoba je od povjerenja i svakako preporucam. Suvisni je da dalje pisem jer Lost Train je napisao sve. KC ekipa, svaka cast :)
Stvar je jednostavna. Ovo je 'mali oglasnik' i ovdje forumaši nude stvari na prodaju ili traže stvari za kupnju. Zetović često nema stvari za prodaju pa onda one niti ne spadaju u oglasnik. Isto tako ne spadaju u oglase niti slike sa neta već isključivo slike modela koji se prodaju. Po mom mišljenju je tvoj post totalno bezveze.:)
 

nik

Veteran foruma
Moram i ja pohvaliti kolegu Ivana Zetovica jer sam uzeo nekoliko lokomotiva i nemam nikakvih zamjerki!Mozda je kolega Zetovic imao negativnih iskustava pa se ne zeli vise navlaciti nego uplati pa ces dobiti!
Nije problem u sistemu 'prvo uplata pa onda isporuka' nego 'prvo plati pa ću onda kupiti da ti prodam'.:D
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Jednostavno ako ti ne odgovara takva trgovina,ne moras trgovati na taj nacin! Sto ne cini taj nacin trgovine banalnim kako ti mislis.. Stvar je poverenja u tog prodavca,ako pored postojecih oglasa nudi i nabavku robe!
E sad.. malo je glupo i nepotrebno otvarati pod-temu "NABAVLJAM MODELE" ili bilo sta drugo vezano za ovaj hoby!
 

Davor

Veteran foruma
Nažalost dospeo sam da i ja napišem nešto u ovoj temi.
Kada sam pre par nedelja na forum postavio link ka oglasu na sajtu kupujem-prodajem gde su se prodavala tri HŽ Eas vagona nisam ni sanjao u kakvu se avanturu upuštam.

Odmah nakon objavljivanja na forumu, javio mi se jedan aktivni i istaknuti član sa molbom da kontaktiram prodavca i pitam da li bi slao u inostranstvo ili da ja kupim za njega pa mu pošaljem. Smatrajući to rutinskim poslom požurio sam da se javim iako je oglas dugo bio aktivan.

Kako prodavac po imenu Nenad nije odgovarao na poruku poslao sam mu SMS i dobio odgovor da je do početka avgusta na moru u Crnoj Gori i da će mi se javiti kada se vrati. Pozvao sam @brojcile da se raspitam o njemu i dobio sam krajnje uznemirujuć odgovor da se pazim.

Sve je ostalo na tome do ponedeljka. Sasvim drugim povodom pozvao sam Boru Somborca tj. Železničara koji mi je u razgovoru saopštio da je na beogradskoj berzi kupio vagon od Neše tj. Nenada. Sutradan sam prodavcu poslao sms sa pitanjem da li se vratio sa mora i dobio sledeći odgovor:
DSC02376.JPG

No dobro, misleći baš me briga kada je došao nastavili smo prepisku radi finalizacije dogovora. Po tekstu oglasa stajalo je da vagone pojedinačno prodaje za 30 eura a sva tri za 75. Međutim rekao mi je da uplatim 90 e na račun pa će mi poslati. Odmah sam ga podsetio na cenu navedenu u oglasu koji je u međuvremenu obrisan.
DSC02379.JPG

Tada dobijam odgovor: "Pa šta, pisalo je ali sada je nova cena jer mi trebaju pare". Upozorivši me da ako neću ja ima čovek iz Zagreba koji mu nudi 100 e za njih. Srećom pa sam ja znao ko je taj "čovek iz Zagreba" i znao sam da je priča obrnuta tj. da je Nenad njemu tražio da uplati 100 e pa će mu on poslati vagone kada dođe sa mora na šta on nije pristao. Čovek iz Zagreba je takođe aktivan na ovom forumu i šalje mu poruku kojom ga obaveštava da odustaje.
Nenad trgovac me poziva i priča priču kako ti vagoni vrede i više od 30 e ali kada sam ostao pri stavu da ću uzeti vagone samo po ceni od 75 e jer je sve ostalo prevara popustio je i rekao da će mi sms-om poslati broj računa i da uplatim 8000 dinara. Kasnije sam preračunao da je 8000 zapravo 70 e pa sam pre uplate sutradan ponovo poslao poruku da potvrdim taj iznos.
DSC02382.JPG

Odmah sam dobio odgovor:
DSC02384.JPG

Nastavak sledi....
 
Last edited:

Davor

Veteran foruma
Nakon toga otišao sam do banke i uplatio iznos koji mi je rečen o čemu sam dobio potvrdu od njega samog. Bankarski nalog za uplatu ću skenirati i takođe objaviti.
DSC02386.JPG

Odmah sam mu poslao adresu i moram priznati on je po dogovoru poslao istog dana. Kada sam sutradan preuzeo paket smatrao sam uljudnim da ga obavestim da je paket stigao i zahvalim se na saradnji kakva god bila. Nekoliko sati kasnije dobijam sms koji me je šokirao i naveo da sve ovo napišem i objavim. To je bila kap koja je prelila čašu mog strpljenja.
DSC02389.JPG

Da pre uplate nisam poslao poruku i da mi nije potvrdio da se radi o iznosu od 8000 dinara bez problema bih nadoknadio. Čak i poštarinu ali ovo je prvi put da vidim da prodavac plaća poštarinu. Skoro svi modeli koje imam su mi stigli poštom i uvek sam ja bio taj koji je plaćao. Sigurnosne kamere u pošti mogu da potvrde da sam i ovaj put izvadio novčanik da platim ali mi je rečeno da ne treba ništa. Takođe ću skenirati i poštansku otpremnicu kao dokaz.

Sve u svemu, tako je to kada si ALAV I NE ZNAŠ ŠTA JE DOSTA.
Kao u čuvenoj basni kada pas sa koskom šeta pored jezera i primeti svoj odraz. Misleći da je to drugi pas sa većom koskom, skoči da mu je preotme a svoju ispusti u vodu. Kako druge koske nije bilo ostade bez ičega.

U školi se posle čitanja svake basne izvlači pouka a za ovu basnu bila bi: Lakomi ljudi često izgube i ono što imaju.
 
Last edited:

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
.....aa sta sam ja tebi rekao u vezi njega???!!!
Eto sad problemi nastase..
Mislim da se oko tih vagona dogovarao sa mnogo njih pa nije bio siguran kome je koliku cifru rekao!
Ja sam bio dobar sa njim ali me zahebao i tu je kraj saradnje za sva vremena!
Sledeci put me poslusaj..
Mislim da je on clan ovog foruma ali da ga samo cita pa ga ovom prilikom pozdravljam i zelim mu da se dozove pameti..
 

Davor

Veteran foruma
Pri tome, ni kurs po kom je računao mi nije bio jasan pa sam pogledao na sajtu Narodne banke Srbije.
Za referentni dan uzeo sam dan upate, 30.07.
Vi sami procenite da li je tog dana 1 euro imao vrednost 118 dinara.

nbs.jpg
 
Last edited:

draženzki

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Pri tome, ni kurs po kom je računao mi nije bio jasan pa sam pogledao na sajtu Narodne banke Srbije.
Za referentni dan uzeo sam dan upate, 30.07.
Vi sami procenite da li je tog dana 1 euro imao vrednost 118 dinara.

View attachment 49163
Sad si se našao cjepitlačit! :)
Zaokruži na 120 i gotovo.
Kod nas je euro 7.7 kn, a kad ga plačaš paypal-om, nije ni blizu dovoljno.
 

robogovi4

Poznati forumaš
Sad si se našao cjepitlačit! :)
Zaokruži na 120 i gotovo.
Kod nas je euro 7.7 kn, a kad ga plačaš paypal-om, nije ni blizu dovoljno.

Kad si već kod toga; Paypal račun veži uz devizni račun a ne uz Visa, master, diners i sl. , tada ti s tog deviznog računa skida € a tečaj ovisi o tome pošto si te € platio. Naravno, na tom deviznom računu mora bit pokriće u iznosu koji plačaš.
 

draženzki

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Kad si već kod toga; Paypal račun veži uz devizni račun a ne uz Visa, master, diners i sl. , tada ti s tog deviznog računa skida € a tečaj ovisi o tome pošto si te € platio. Naravno, na tom deviznom računu mora bit pokriće u iznosu koji plačaš.
Sad smo malo OT. Devizni je na visa deviznoj kartici i vezan je uz euro, uplatim eu ili kn na njega i uvijek skida više jer prikaže koliko je skinuto i preračuna u kune. I ispada oko 8 sa troškovima.
Kad je preko 200 eu račun, tada je povoljnije kupiti devize i deviznom doznakom platiti u inozemstvo.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh