Bero - vojna kolekcija

Bero01

Veteran foruma
Za potrebe ovog posta, citirati ću samog sebe:
Tako su mi pristigla i dva mala, ali preslatka vozila u Aritec produkciji:
a ovo je drugo: StuG IIIB https://en.wikipedia.org/wiki/Sturmgeschütz_III
StuG_IIIB_1.jpg
Znači vrh !!! Opasno se počinjem navlačiti na ove male Artitec slatkiše :ljubav!!!
StuG_IIIB_2.jpg
Model je savršeno obojan, uređen i weatheriran, sa pripremom za postavljanje posade. Kada se Roco vozila postave
pored ovog, izgledaju poput drvenih modela, koji kao da su od dasaka sklepani... sa time da Roco NIJE loš, upravo
suprotno, nego je ovo jednostavno za klasu bolje. Doduše, i cijena im je 2 - 3 puta veća :neznam:.
StuG_IIIB_3.jpg
Namjera mi je pomalo, tijekom vremena, sakupiti veći dio Wehrmachtovog arsenala vozila, sa time da sam odlučio
krenuti od početne faze rata, pa prema kraju... Inače, kao veliki poklonik Microsoftove real time strategije, iz serijala
Close Combat III: Eastern Front, prednost imaju jedinice, odnosno vozila sa kojima sam najviše volio igrati :in_love: .
StuG_IIIB_4.jpg
StuG IIIB je jedno od njih, i njega sam pod obavezno uzimao u prvoj misiji kao artiljerijsku podršku, a u idućoj misiji,
pridružio bi mu se i zapovjedni PzKpw III, koji bi onda zajedno činili dinamični duo u početnim danima rata...:hahahaha:.
StuG+PzKw.jpg
Ljepote te igre bila je u tome, da je izuzetno realna, i jedinice bi se tijekom vremena mogle modernizirati kasnijim
inačicama dotičnih vozila, u skladu sa vremenskom linijom povijesnog sukoba. Igru sam kroz kampanju, znači cijeli rat,
prošao bar stotinjak puta, što sa njemačke, što sa ruske strane; te sam odigrao nebrojene bitke što u solo modu,
što protiv kolega u uredu u kojem sam tada radio. Sve skupa, bilo je to jedno vrlo poučno i zabavno iskustvo,
čije posljedice su sada vidljive i na ovom topicu.
:hahahaha::hahahaha::hahahaha:
PS - kad završim sa švabama, idem na ruse...
:vrag3:
 

Bero01

Veteran foruma
@challenger
:hahahaha::hahahaha:samo se sjeti 369te i procice te:hahahaha:
Modeli Jerry, MODELI... :palac_dolje:
T-34_76_Artitec.jpgT-34_76
T-34_85_Artitec.jpg
T-34_85
BT_7_1_HQ_Artitec.jpg
BT-7_1 HQ (zapovjedni, sa radio antenom, ali radi se i običan linijski)
SU_122_Artitec.jpg
SU-122
KV_1_winter_Artitec.jpg
KV-1 zimska kamuflaža (nisam našao sliku običnog)
Sva ova vozila mogu se nabaviti u verzijama zimske kamuflaže, kao i u zarobljenim njemačkim inačicama
aka Beutepanzer.
:andjel:

Jel' sad kužiš?
 

Bero01

Veteran foruma
Sa novom godinom, u nove rad(t)ne pobjede ;) !!!
Iako, danas je kao neko Valentinovo, pa ono kao, imam novu ljubaf :in_love::
BR_42_506_Trix_1.jpg
Brand NEW Trix 22225 DCC + Sound :ljubav
BR_42_506_Trix_2.jpg
Model je izvanredan, nova Trix produkcija, full metall, filigranski detalji... koliko ih ima na jednoj takvoj ratnoj lokomotivi.
https://en.wikipedia.org/wiki/DRB_Class_42
BR_42_506_Trix_3.jpg
https://www.trix.de/en/products/details/article/22225/1857/?tx_torrpdb_pi1[backlink]=1857&tx_torrpdb_pi1[page]=2&tx_torrpdb_pi1[perpage]=10&tx_torrpdb_pi1[era]=&tx_torrpdb_pi1[newonly]=0&tx_torrpdb_pi1[gaugechoice]=8&tx_torrpdb_pi1[groupchoice]=8&tx_torrpdb_pi1[subgroupchoice]=&tx_torrpdb_pi1[filter]=1&tx_torrpdb_pi1[pagesort]=artnrasc&tx_torrpdb_pi1[brandId]=2&tx_torrpdb_pi1[noPaging]=
BR_42_506_Trix_4.jpg
Model je veliko poboljšanje u odnosu na (pra)stari Liliput, i lijepi je primjer kako stara lokomotiva može zasjati u
novom izdanju. Vozne karakteristike su odlične, a zvuk uvjerljiv. Na žalost, zbog promijenjene geopolitičke situacije,
i novih prioriteta, odnosno uređenja stana; prisiljen sam smanjiti nabavke novih modela, no to ne znači da se odričem
hobija i uživanja u modelima. Upravo suprotno, moj hobby kreće u jednom novom i boljem smjeru :dada: ...BR_42_506_Trix_5.jpg
Darling please, kiss my tender ass... (sorry, bilo je jače od mene).
:hahahaha:
 
Last edited:

Bero01

Veteran foruma
A sada, jedna oldie, but goodie:
BR_38 3725_1.jpg
Fleischmann 1818 Br 38 3725 DRG
BR_38 3725_2.jpg
Ovaj model stigao je preko kolege @matt , zahvaljujem kolegić :palac_gore:!
BR_38 3725_3.jpg
Iako je ovo klasična izvedba tog modela, u crno/crvenom bojanju, te lokomotive korištene su za vuču oklopnih vlakova :usklicnik
BR_38 3725_4.jpg
Dapače, korištene su i verzije sa dodatnim improviziranim oklopom, od drveta i čeličnih ploča, dok je nekoliko komada
čak bilo i u potpunosti oklopljeno, kao prave oklopne lokomotive za borbena djelovanja :D!!!
BR_38 3725_5.jpg
Znam da je Roco najavio ovaj model u novom izdanju, i volio bi ga nabaviti; međutim, obzirom na najavljenu cijenu,
koja je hmm, poprilična, ta verzija mi nije pogodna za eventualne konverzije, i postavljanje improviziranog oklopa,
dočim, ovaj stari Fleischmann se u tu priču uklapa savršeno. I zato... evo je.
:)
 

Bero01

Veteran foruma
Ovu BR 38 privremeno sam dodijelio u sastav bolničkog vlaka, odnosno bar dok ne dođe na red za konverziju.
Uz nju mi dobro mi paše i ovaj Liliput L384903 Gepackwagen Badische Bauart Pw4b nabavljen prošle godine,
koji je tek sada došao na red za predstavljanje:
DRG_107891_1.jpg
DRG_107891 Karlsruhe
DRG_107891_2.jpg
Namijenio sam ga za sastav pravog bolničkog vlaka, bilo kao prtljažni vagon, bilo kao vagon za konverziju u bolničku
kuhinju (neš' ti staviti jedan ili dva mala dimnjaka na krov :crazy:) , pa to sada izgleda ovako:
BR_38_Lazarettzug.jpg
Fale mi barem još 3 Eilzugwagen-a, ali ne želim se zaletavati sa nabavkama, jer onog trenutka kada uzmem obične
zelene u putničkoj varijanti, pojavit će se druga serija pravih bolničkih, pa ću se onda lupati po glavi :glup:glup:glup...
Ono što mi nedostaje je ovo: Pw4i Kuchenwagen
3099_Pw4i_Küchenwagen_1943.jpg
Model je izbacio Piko, ali u vrijeme kad sam nabavljao ovaj model, nisam ga našao u DRG verziji, pa sam uzeo
ono najsličnije, a to je bio Liliput.
LF14-53174_74436i2Ik0wlL2jFn0.jpg
Znači nedostaje mi ovaj Piko 53174.
:dada:
 

Bero01

Veteran foruma
znaš i med bolesnicima nema pravice, stavi i jedan CIWL-WL za oficire "von" u prezimenu.
jok eto ti ćeš... a jel' meže 'vaki :crazy::
LS Models 49140 CIWL Schlafwagen Type S blau Ep2b.jpg
(fotka je sa neta)
Dugo sam se dvoumio, i predomišljao o nabavci ovog modela, no, uvjeren neoborivim argumentima kolege @zglajzan ,
u vidu par arhivskih c/b fotografija za koje sam zamoljen da ih ne objavljujem, jučer sam konačno piknuo ovaj model.
Usput, isprobao sam i novi, direktni način plaćanja preko evilBuya, koji više ne ide preko PayPala, i to funkcionira !!!
Elem, ovo je bilo tek toliko, da se malo počastim za dolazak proljeća i kompletiram kompoziciju; a kako sam platio
i porez na stan državi, da ne bude da nisam sebe počastio.... jer ako neću ja, nitko neće. Uglavnom, model je na putu,
pa objavim kad stigne.
:dada:
 

Bero01

Veteran foruma
Koji je to direktni nacin placanja? Preko banke uplata na racun (trosak 2,25kn zaba)?
Ne.
eBay je uveo opciju da preko njih plaćaš direktno prodavatelju, bez internet ili mobilnog bankarstva;
odlaska u banku, ili PayPala. Ta novost uvedena je negdje na jesen prošle godine, ako se ne varam,
ali tada sam još koristio PayPal, koji je išao preko moje kreditne kartice. U biti, eBay je sada preuzeo
ulogu koju je imao PayPal, i na taj način smanjio troškove prodavateljima, jer je izbjegao posrednika;
iako, moj stav je da je PayPal i dalje vrlo koristan servis koji ću nastaviti koristiti u određenim situacijama.
:strelica
Znači, ovaj model, odnosno račun platio sam na idući način: prvo sam se konzultirao sa prodavateljem,
jer nisam imao iskustva, da ne bi došlo do nepredviđenih problema (uvijek pitaj ako nisi siguran), i kada
sam dobio potvrdan odgovor, kliknuo sam na željene artikle (knjiga i vagon). Nakon toga zatražio sam
skupni račun, tako da prodavatelj zna da sam obavio kupovinu, i ako je sa njegove strane potrebno obaviti
neku akciju, da je može odraditi. Međutim, zapravo nije bilo prave potrebe za time, nego sam htio biti 100%
siguran za prvi puta. Kada je račun stigao na mail, odabrao sam opciju plaćanje preko kartice, te mi se otvorio
obrazac, sa mojim imenom i prezimenom, generiran od strane eBaya, u koji sam unio broj svoje debitne kartice,
odnosno kunskog broja računa, i sigurnosni broj, te kliknuo ''plati''. Naravno, nisam memorirao te brojeve
u sustavu, čisto kao mjeru sigurnosti, jer se takvi podaci NE ostavljaju po netu.... Par minuta kasnije,
transakcija je odrađena, lova je skinuta sa mog računa, i artikli su u eBay sustavu označeni kao plaćeni.
Prednost ovakvog načina plaćanja je, po meni, ta što ne moram imati operativnu kreditnu ili revolving karticu,
jer su i one određeni trošak, a i smanjuju kreditnu sposobnost, već kupovinu obavljam direktno, po sistemu
''koliko para, toliko muzike'', što mi trenutačno odgovara zbog nekih drugih financijskih obaveza koje imam.
E da, ključni detalj je taj da prodavač prihvaća Visu (ako je imaš), što je označeno na stranici artikla:
Izrezak.JPG
:)
 

Bero01

Veteran foruma
Njegovo veličanstvo, LS Models 49140 CIWL Schlafwagen Type S blau Ep2b, stiglo je u petak, prije dva dana.
CIWL 2774, u verziji bojanja kakav je bio 1942 - 1944 godina :ljubav
LS_CIWL_2774_EpII_2.jpg
Model je prekrasan, i odlično zapakiran, a posebno zgodan detalj je ova krpica od microfibre, u koju je zamotan,
tako da korisnik ne ostavlja masne otiske svojih prstiju po modelu :dada:.
LS_CIWL_2774_EpII_3.jpg
Podvozje je primjereno detaljno odrađeno, a dobije se i mala vrećica sa dijelovima koje još treba popikati.
LS_CIWL_2774_EpII_4.jpg
Sam model izgleda vrhunski, sa hrpom vrlo precizno odrađenih filigranski napravljenih detalja,
i to mu daje posebnu draž.
LS_CIWL_2774_EpII_7.jpg
Unutrašnjost modela je također primjereno napravljena, sa ležajevima, jastucima i svim pripadajućim detaljima
za jedan takav vagon :o!!!
LS_CIWL_2774_EpII_6.jpg
Da zaključim, model je izvanredan, i odličan je dodatak za sastav mojeg pravog bolničkog vlaka; te će svojim
drugačijim izgledom doprinijeti raznolikosti i uvjerljivosti te kompozicije. Isto tako, to mi nije prvi LS model u kolekciji,
jer sam prije dosta godina nabavio 4 zatvorena francuska teretnjaka, koji su me također oduševili svojom detaljnom
izradom, no kako su iz kasnije epohe, za sada ih još nisam prikazao. Međutim, iako sam oduševljen ovim modelom,
i razmišljao sam o tome, neću ići u šire nabavke CIWL vagona, iako se radi primjereni set sa oznakama iz Ep II.
Razlog tome je da, iako je ovaj model odličan, na žalost, ESU eilzugwagen-i IPAK izgledaju bolje...
tako da će ovo ostati usamljeni primjerak, kako bi rekao naš forumski kolega @zglajzan .
jedan CIWL-WL za oficire "von" u prezimenu.
:)
 

Bero01

Veteran foruma
Dok lovim još jedan običan ESU Eilzug za sastav pravog bolničkog vlaka, pristiglo je pojačanje za moju skromnu
borbenu grupu, inspiriranu MSS serijalom Close Combat III, Eastern Front: rana verzija PzKpw III asuf f
Pz_IIIF_Artitec_1.jpg
Artitec Panzer III ausf F
Pz_IIIF_Artitec_2.jpg
Poput prethodnog modela, i ovaj je odrađen u vrhunskoj izvedbi :ljubav
Pz_IIIF_Artitec_3.jpg
osobito za jedno tako malo (borbeno) vozilo....
Pz_IIIF_Artitec_4.jpg
Znači bojanje, weathering, izvedba... :strelica npr. kupola je učvršćena vijkom sa donje strane vozila, i moguće ju je zarotirati
u željeni položaj !!! Oklopni binom - zapovjedni Pz IIIJ u pozadini, i ranija verzija Pz IIIF jedan pored drugog:
Pz_IIIF_&_J_Artitec_5.jpg
Uočljive su razlike u detaljima kupole, opreme, te u naoružanju - ausf F je imao slabiji 37 mm top, naspram 50 mm na ausf J.
Nice touch :D
 

Bero01

Veteran foruma
Uz ovaj mali Panzer III, stiglo mi je još jedno vozilo, zloglasna ''Stuka zu fuss'', korišteno kao artiljerijska podrška;
sa nosačima za lansere 280 ili 320 mm raketa:
Stuka_zu_fuss_1.jpg
Hanomag Sd.Kfz. 251/1 ausf B mit Wurfrahmen https://en.wikipedia.org/wiki/Sd.Kfz._251
SdKfz_251_1_wurf_rahmen_3.jpg
Znači ovako: model je potpuna ludnica - ako je onaj GMC sa kranom bio odličan, ovaj model je još bolji... :slinim:
https://tanks-encyclopedia.com/ww2/nazi_germany/sdkfz-251_hanomag.php
SdKfz_251_1_wurf_rahmen_2.jpg
Osim što je iznimno detaljan izvana, isti takav je i iznutra... znači ono, nemreš vjerovat, stvarno su si dali truda :usklicnik
SdKfz_251_1_wurf_rahmen_4.jpg
Inače, tijekom igre, ovo vozilo bi se našlo u sastavu mojih jedinica po načelu ''čim čim prije, tim tim bolje'' i kada bi se
posada malo uvježbala, bilo je vrlo učinkovito u prvoj polovici rata. Nakon toga postalo bi premekano, i relativno
neučinkovito (zbog nepreciznosti), jer je nova generacija ruskih teških tenkova zahtijevala direktan pogodak za
uništenje, ali, uvijek dobro dođe kada nekom na glavu možeš spustiti salvu teških projektila... (vrijedi i za Forum) :hihihi:
SdKfz_251_1_wurf_rahmen_5.jpg
Divlja horda na okupu... :peace
 

Bero01

Veteran foruma
Opasno si se navuko na Artitec :)
@djzlaja - jesam.... :dada:;
a da si ti proveo nebrojene sate igrajući ovu simulaciju:
https://oldpcgaming.net/close-combat-iii-the-russian-front/
855669ad87f70dfd1dfb76b51eec0bf1a38e_1920xt1080_Q100.jpg
vrlo vjerojatno bi se isto desilo i tebi !!!
:neznam:
Hbga, puno lijepih uspomena... kao kad npr. po n-ti put razgaćiš šefa sa rusima :yes, a ovaj vrišti sa druge strane ureda,
dok ga njegov partner snima, i kasnije njegovo urlikanje koristi kao zvuk zvona za mobitel... plač !!!
Časna riječ (pionirska), imam svjedoke za taj događaj :hihihi::hihihi::hihihi: !!!
https://en.wikipedia.org/wiki/Close_Combat_III:_The_Russian_Front

PS - kada uredim stan, pod must have biti će dva stara kompa, direktno spojena, baš zato da se sa prijateljima
mogu igrati ovu, i još neke druge stare igre, koje su više ne mogu instalirati na novim strojevima, a ne da mi se
petljati sa virtualom. Obzirom da moram zamijeniti lap, jer je ovaj dao svoje, čak razmatram opciju da njega
iskoristim za tu namjenu, bar u početku...

;)
 

Bero01

Veteran foruma
Povodom Praznika rada, malo sam zavirio u svoju maketarsku arhivu, i tamo iskopao ovu staru
Roco 04126G BR 44 545 sa oznakama sovjetske okupacione zone u Austriji:
BR_44545_CCCP_5.jpg
Kao što već znate, nisam nimalo ljubitelj austrijskih i pridruženih domaćih željeznica, ali, ovakav hladnoratovski slatkiš
za mene je Must Have :ljubav!!!
BR_44545_CCCP_1.jpg
Ako se ne varam, model je izdan 1983.g., i to je rana serija ovog Roco modela, samo sa klasičnim pogonom u tenderu,
bez kardana za prijenos na prednje osovine sa polugama. Međutim, to je ipak stari Roco, i to vozi vrlo dobro.... :dada:
BR_44545_CCCP_3.jpg
Pronaći ovako star model u tako dobrom, skoro pa nevoženom (osim za probu), da ne kažem mint stanju, podjednako
je ravno zgoditku na lutriji, ili bar tu negdje. Zato volim(o) evilBuy.... :dada:
BR_44545_CCCP_2.jpg
Sad vidim da je jedno uho malo nahero, i moram ga poravnati - inače su mi njemačke parnjače sa Wagner ušima
jedan od najboljih i meni osobno najljepših dizajna lokomotiva ikada napravljenih (uz j'amer'ku, naravno).
BR_44545_CCCP_4.jpg
Nisam još odučio koje vagone ću staviti iza nje, ali bude se već nešto našlo... polako, ima vremena.
Moram malo više istražiti povijest sovjetske okupacione zone u Austriji.
:hmmm:
A sada, Drugarice i Drugovi, te svi koji se takvima osjećaju, sretan Vam međunarodni praznik (ne)Rada.
:)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh