DB stvarčice

keko

Poznati forumaš
Konačno u prodaji...
Cijena: oko 220eura

LILIPUT L163970
DB BR 429 FLIRT
 

Attachments

  • Untitled.png
    Untitled.png
    332.3 KB · Pregleda: 271

keko

Poznati forumaš
Danas stigao regionalni vlak TALENT.

BRAWA 64002
DB BR 643 TALENT
Epoha V


Ovo mi je prvi Brawa N model i jako sam zadovoljan. Vlak je trodijelni, rasvijeta 3 bijela i 2 crvena svijetla. Odmah je ugrađen digitalni dekoder i vozi ko urica. U kutiji s njim dobio sam još dva vjetrobranska stakla (na kojima piše neko drugo odredište) i mogu ih zamijeniti s postojećima. Također dobio sam i dodatak (tj. spoj) ako kupim još jedan TALENT da ih mogu voziti u tandemu.
 

Attachments

  • DSC06867.JPG
    DSC06867.JPG
    215.6 KB · Pregleda: 211
  • DSC06866.JPG
    DSC06866.JPG
    281.9 KB · Pregleda: 212
  • DSC06865.JPG
    DSC06865.JPG
    258.1 KB · Pregleda: 212
  • DSC06863.JPG
    DSC06863.JPG
    238.9 KB · Pregleda: 212

nickname25

Član foruma
Supporter (2016)
Predobro izgleda.

Dobro se brini o njemu, pa ako u budućnosti mi pukne da počnem skupljati N modele, probat ću te nagovoriti da mi ga prodaš :plaza: (jer je ona Fleischmann loksa u top stanju) :ples
 

Damir

 
Osoblje foruma
nickname25 kaže:
Predobro izgleda.

Dobro se brini o njemu, pa ako u budućnosti mi pukne da počnem skupljati N modele, probat ću te nagovoriti da mi ga prodaš :plaza: (jer je ona Fleischmann loksa u top stanju) :ples

Ne,to nego moli Boga da Keko krene na Z mjerilo i eto svima N-ašima modela ko pljeve :D Keko model ti je do ja.a,svaka čast predivno za vidjeti sretno :palac_gore: A,poznavajući umijetnike tvoga ranga ;) Mislim da ćeš ti još jedan isti zakačiti već na postojećega i da će biti brza zmija na maketi,kaj ne :?: >:D:
 

keko

Poznati forumaš
:D :D :D
trenutno je na putu na moje željeznice Liliputov FLIRT (slika par postova prije). Nisam se mogao suzdržti. Jedva čekam da dođe :)
 

keko

Poznati forumaš
LILIPUT L163970
DB BR 429 FLIRT
 

Attachments

  • DSC06872.JPG
    DSC06872.JPG
    261.2 KB · Pregleda: 199
  • DSC06871.JPG
    DSC06871.JPG
    273.7 KB · Pregleda: 199
  • DSC06870.JPG
    DSC06870.JPG
    277.5 KB · Pregleda: 202
  • DSC06869.JPG
    DSC06869.JPG
    273.4 KB · Pregleda: 201
  • DSC06868.JPG
    DSC06868.JPG
    218.6 KB · Pregleda: 202

keko

Poznati forumaš
Model je došao u velikoj kutiji. Mislim da je to najduži N model i kutija (pakiranje) koje sam ikada vidio (dužina modela je 560mm)! Vjerojatno zato jer je napravljeno sve po prototipu - uključujući postolja Jacobs - i model kada se skalirao na 1:160 zapravo ne ostavlja prostor za konektore, razdvajanje ožičenja.... - pa ovaj model dolazi kao jedana cjelina koju je nemoguće rastaviti.
Unutar kutije je bila plastična čahura za zaštitu modela i prilično je teško bilo model izvaditi van kutije.
Također, dobio sam trojezična uputsva za upotrebu (DE, EN, FR), garancijski list, i neke naljepnice koje se mogu naljepiti na njega (ako želim imati model koji prometuje na relaciji Njemačka Švicarska).

Detalji su izvrsni, uredni i jasan je otisak slova. Krovni detalji su vrlo dobri kao i retrovizori. Model sam digitalizirao (NEM 651). Ako netko vozi na svojoj maketi vlakove po blokovima ima na samom modelu mogućnost uključivanja funkcije STOP, a postoji funkcija kojom uključujem i isključujem svijetla. Rasvjeta je napravljena s LEDicama i spojena je na kondenzatore tako da nema nikakvog treptanja i pokazuje visoku razinu detalja unutar samog modela. Tri bijela svijetla u vožnji naprijed, dva crvena straga - postoji posebno svijetlo (zelenkasto) na info displeju koji pokazuje odredište vlaka.

Model radi glatko i tiho, nije imao nikakvih problema na mojim tračnicama i vrlo dobro vozi pri niskim brzinama - ima dva motora; ubrzanje izvrsno i postiže visoke brzine bez ikakvih problema - kao što lijepo prolazi i kroz najmanje radijuse.

Zaključak:
Apsolutno fantastičan model. Čak i impresivna činjenica da je to prvi Liliputov N model. Omjer cijene i dobivenog: odličan model koji dobijete za 170eura (iako je preporučena cijena proizvođača 229 eura).

A jesam se raspisao... :D
Što ću kad mi se jako sviđa.
 

Attachments

  • DSC06876.JPG
    DSC06876.JPG
    393.5 KB · Pregleda: 191
  • DSC06875.JPG
    DSC06875.JPG
    244.8 KB · Pregleda: 193
  • DSC06874.JPG
    DSC06874.JPG
    194.9 KB · Pregleda: 191
  • DSC06873.JPG
    DSC06873.JPG
    260.8 KB · Pregleda: 191

Damir

 
Osoblje foruma
Eheee Keko-Keko! Imaš ti istančan osijet za modele,vidi se da si umjetnik :naklon: Model je preee divan,ako je dug u N-u pol metra onda je u HO skoro metar,oko 85 cm zar ne :?: To bi stvarno volio vidjeti u živo,mora da je full fora kad kruži po maketi :palac_gore:
 

keko

Poznati forumaš
U H0 je četverodijelni model dug 851mm, a ovaj je iz pet dijelova. Tako da kada se u H0 doda još jedan modul mislim da je dužina oko metra.
 
A

Anonymous

Guest
klopa PRESLATKO klopa

:palci_gore: RAFINIRANO :palci_gore:



:win1: nema nista drugo :win1:
 

keko

Poznati forumaš
Fleischmannova DB 103 je digitalizirana (lemljenjem - zahvaljujući http://www.1zu160.net/digital/einbau.php) i konačno je na sebe nakačila vagone iz seta "FD-KÖNIGSSEE" koji su za nju bili namjenjeni. Kako mi je ostalo još 5 vagona iz tog seta morat ću kupiti i jednu BR 120 :D
 

Attachments

  • DSC06905.JPG
    DSC06905.JPG
    254.5 KB · Pregleda: 45
  • DSC06904.JPG
    DSC06904.JPG
    341.7 KB · Pregleda: 46
  • DSC06902.JPG
    DSC06902.JPG
    300.1 KB · Pregleda: 44
A

Anonymous

Guest
cvijetic idem na N cvijetic nejdem na N cvijetic idem na N cvijetic nejdem na N cvijetic idem na N cvijetic nejdem na N cvijetic idem na N cvijetic nejdem na N cvijetic idem na N cvijetic Nejdem na N cvijetic idem na N cvijetic nejdem na N cvijetic idem na N cvijetic idem na N cvijetic nejdem na N cvijetic idem na N cvijetic nejdem na N cvijetic idem na N cvijetic nejdem na N cvijetic idem na N cvijetic ne idem na N cvijetic bude N cvijetic nebu N cvijetic bude N cvijetic :puf:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh