Diorama za kamion 1:87

Carllo

Aktivan član
Oko izrada diorame mislim da ti je najkompetentniji zdaki možeš njega pitat ili malo pogledaj malo kako to oni rade.
 

Carllo

Aktivan član
<a class="postlink-local" href="http://www.malezeljeznice.net/_forum/viewtopic.php?f=20&t=1179" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=20&t=1179</a>

Tu imaš sve njihove radove a ispod svakog posta imaš mogućnost za im poslat privatnu poruku ( PP ).
 

Josip1311

Član foruma
evo,sad sam krenuo u izradu,znači izrezao sam karton kako želim,te krečem u izradu,sve slikam tako da čete biti obaviješteni... :palci_gore:
 

Josip1311

Član foruma
znači ovo je bio nacrt,otprilike kako bi trebalo izgledati
 

Attachments

  • Maketa.jpg
    Maketa.jpg
    78.8 KB · Pregleda: 106

Josip1311

Član foruma
Znači ovako mi je bilo priprema na kartonu i zacrtavanje pa oblikovanje stranica..
 

Attachments

  • Priprema.jpg
    Priprema.jpg
    151.5 KB · Pregleda: 106

Josip1311

Član foruma
Ovo je bilo gipsanje,tako da sam zgužvao novinski papir,i zagipsao sam ga,zatim sam novinski papir onako ravne stranice samo priljepio i zagipsao da nebude previše stijena naborana.
 

Attachments

  • Gipsanje.jpg
    Gipsanje.jpg
    106.4 KB · Pregleda: 104

Josip1311

Član foruma
Ovo je gotova diorama,znači još trebaju doči drvca,još puno zelenila i trave,cesta mi se ne sviđa jer je grbava nije onako ravna i glatka,i treba još urediti dioramu,molim sve pohvale i kritike su dobrodošle,ovo mi je prvi pokušaj uopće nečega takvog sličnog projekta,imam 15 godina i još če biti nadam se puno godina pred menom da usavršim svoje znanje :)
 

Attachments

  • Gotovo.jpg
    Gotovo.jpg
    191.6 KB · Pregleda: 94

torrente

Poznati forumaš
prvo da cestitke na hrabrosti da se upustas u gradnju diorame.
e sad sto tice stijena one ti nisu uvjerljive. pogledaj ovu sliku dole.
uzmes komade stiropora. mozes ih lomiti rukom i rezati skalperom. nepravilno ih lijepis silikonom. kad se osusi uzmes gazu ili papirne ubruse polozis ih po stiroporu i dobro natopis ljepilom za tapete. tebace ti par dana da osusi. nakon toga uzmes gips i pomijesas ga sa pijeskom dunavcem ili nekim drugim sitnim i ujednacene boje.
smjesu navlacis u tankom sloju 4-5 mm debljine (ako je deblja vremenom ce pucati) jos dok se nije osusio gips spatlom jednostavno povlacis po gipsu u svim pravcima i pravis duboke i plitke pukotine. vjerovao ili ne sto ti ispadne gore na kraju ce biti bolje. :) kad se osusi gips idemo na farbanje. trebaju ti tri spricaljke za prozore i dosta prostora koji moras okolo zastiti. a nije lose imati i kutiju apaurina za mamu. :)
u prvu spricaljku naspes crnu razmucenu temperu. u drugu neku ne ne pravise tamnu nijansu sive i u trecu svijetlo sivu. pravo prespricas crnom kompletnu sioramu.
crna boja ti mora uci u sve pukotine. :!: onda vertikalnim potezima nanosis tamno sivu a u horizotalnim svijetlu. samo nekontrolisano slijevanje boje po tvojim stijenama
ustvari one prave rezultate. kad se ovo osusi jos ti samo preostaje da uzmes bijelu mat boju, moze tempera ili slikarska uljana. tvrdi kist samo malo umocis u bijelu i posusi ga od krpu. onda brzim pokretima prelazis po ostrim dijelovima stijene i dobijas efekat bijelo odlomljenog kamena. nakon toga trava, drvece, posipi ...
sretno
 

Attachments

  • IMG_4156.jpg
    IMG_4156.jpg
    151.7 KB · Pregleda: 85

Josip1311

Član foruma
Puno hvala za savjet,ove stijene sam izradio samo toliko da osjetim kako bi to trebalo iči jer nikad nisam u životu vidio neku maketu,ili nešto slično,pokušaču da odradim nešto slično ovim stijenama što su na slici.. ;)
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Uffff..
Ova slika stijena gore je upravo to što i meni treba.. prava replika krajolika gdje ja živim.. :palac_gore:
Ovo tko uspije napravit je pravi profi..
 

Damir

 
Osoblje foruma
Evo torrente opet si i meni pomogao sa ovim iscrpnim izvješćem oko bojanja stijene! Puno se motam po googlu i tražim (recimo) najbolje načine kako to ljudi oslikavaju,nađe se puno zanimljivih podataka.Ali,osobno mislim da si ti to još najbolje objasnio od cijelog weba šta sam proučavao,uglavnom ljudi bojaju s kistevima. Ali,uvijek postoji ,ALI :D na tim video klipovima još nešto na kraju dorađuju i ne pokažu skroz do kraja. Mislim i svoj mozak uključiti u izradu svoje makete,ali uvijek čovijek teži savršenstvu pa mu jako dobro dođu savijeti ekipe koji su svoju maketu napravili i koji su kao ja isto tako razmišljali (pomalo razbijali glavu) dok je nisu napravili :naklon:


Josipe svaka čast na dioramici,poslije torrenteovog savijeta mislim da će biti totalno sofisticirana,obavještavaj nas slikovno da vidimo kako je upalilo :aplauz:
 

torrente

Poznati forumaš
"gradjevinski" dio izrade stijene iliti bozja posla >:D: . u ovom slucaju je koristen modelgips, koji je malo poskup, ali daje fatntasticne rezultate. nacin rada koji sam ja predlozio je identican, sa tim sto dobije jos malo bolja textura.
 

Attachments

  • stijena2.jpg
    stijena2.jpg
    180.6 KB · Pregleda: 48
  • stijena1.jpg
    stijena1.jpg
    139.1 KB · Pregleda: 48

Damir

 
Osoblje foruma
:naklon: :naklon: :naklon: Kao da si skinuo dio Velebitskog krša i prenio na maketu,a ovih slika sam se nagledao baš u vezi makete :palac_gore:
 

Attachments

  • 12 - Surovi Velebit.JPG
    12 - Surovi Velebit.JPG
    301 KB · Pregleda: 41

zdaki

Aktivan član
Pozdrav Josipe. Samo napred, svaka sledeca ce biti bolja :) I mi smo isto tako krenuli, i uz pomoc ovih dobrih ljudi dosli do pozitivnih rezultata.
Sto se tice puta, odradi je isto od gipsa. Ja sam radio tako sto sam napravio mesavinu gipsa koja je bila malo redja, nasipao i spaklom presao preko, sto bi se reklo u jednom dahu. :) Meni je ispalo zadovoljavajuce. Posle toga mozes i blagim smirglanjem da popravis neke sitne neravnine. Predlazem ti da nadjes modelarski gips. Ovde je oko 2-3e, ali se sporije susi i mnogo je lakse raditi s'njim, dok se ovaj obican dosta susi.
Usput, da pitam da li je moguce u ove svrhe koristiti glet masu? Rekao bih da se i ona malo sporije susi u odnosu na obican gips, a cena joj je prihvatljiva.
Torrente sta reci. Objavi neku knjigu ili bar tutorial :D
 
A

Anonymous

Guest
torrente kaže:
u ovom slucaju je koristen modelgips, koji je malo poskup, ali daje fatntasticne rezultate.
:palac_gore:

Probao sam i neke druge gipseve, ali modelgips je najbolji. Ne zove se bez veze tako. Najskuplji je od svih ponuda gipsa, ali vrijedi svaki eurocent!!!!
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh