Diorama za kamion 1:87

Damir

 
Osoblje foruma
Da li tog gipsa ima i kod nas u RH kupiti negdije? I da li je sličan kiparskom gipsu po vezivanju i granulaciji?
 
A

Anonymous

Guest
Naravno da ima.

Proizvodi Knauf Kosovo, pokraj Drniša. Ima ga sigurno u Bauhausu, a možda i u Baumaxu te Pevecu. To je jako fini gips poput brašna!

Tvornica:
tvornicaknauf111108thum.jpg


Gips
 

Attachments

  • DSC00051.jpg
    DSC00051.jpg
    232.4 KB · Pregleda: 56

torrente

Poznati forumaš
u principu to je smjesa izmedju gipsa i gletafixa. "masniji" je od gipsa a opet krtiji od glet mase. vrijeme susenja je duze nego kod gipsa pa se jako lako oblikuje.
majstor shuca mi je rekao da se moze koristi i perlit ili stomatoloski gips koji je opet jako slican model gipsu ali je dosta tvrdji kad se osusi.
treba eksperimentisati i sve probati pa odabrati materijal koji nam najvise lezi.
 

Josip1311

Član foruma
zdaki kaže:
Pozdrav Josipe. Samo napred, svaka sledeca ce biti bolja :) I mi smo isto tako krenuli, i uz pomoc ovih dobrih ljudi dosli do pozitivnih rezultata.
Sto se tice puta, odradi je isto od gipsa. Ja sam radio tako sto sam napravio mesavinu gipsa koja je bila malo redja, nasipao i spaklom presao preko, sto bi se reklo u jednom dahu. :) Meni je ispalo zadovoljavajuce. Posle toga mozes i blagim smirglanjem da popravis neke sitne neravnine. Predlazem ti da nadjes modelarski gips. Ovde je oko 2-3e, ali se sporije susi i mnogo je lakse raditi s'njim, dok se ovaj obican dosta susi.
Usput, da pitam da li je moguce u ove svrhe koristiti glet masu? Rekao bih da se i ona malo sporije susi u odnosu na obican gips, a cena joj je prihvatljiva.
Torrente sta reci. Objavi neku knjigu ili bar tutorial :D

hvala,naravno idem sutra probati na ovaj način kako mi je torente rekao.. ;)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh