EAS postaran i natovaren

prijevoz.hr

Član foruma
bok ljudi.. thommo me iskritizirao da šteta što nisam više na malimzeljeznicama, pa me evo sa temom koju sam otvorio na onom drugom forumu http://zeljeznice.net/forum/viewtopic.php?t=10811.. da vam prepričam u par crta.. dakle, prošli tjedan sam prvi put u životu pokušao postarati neki model i to metodom "ubaci u pepeo od kamina plus još malo dorade".. i sve to mi se toliko svidjelo, da sam odlučio sve svoje eas-e (6 kom za sada) postarati i natovariti.. večeras sam napravio prvi.. i to inspiriran ovo fotkom koju mi je thommo postao..
PA060381.jpg


baš sam zadovoljan kako je ispalo.. planiram da cijela kompozicija na kraju ima 9-10 vagona.. ovako budu natovarena 3.. za ostale terete još skupljam inspiraciju..
 

Attachments

  • IMG_7538.jpg
    IMG_7538.jpg
    170.7 KB · Pregleda: 465
  • IMG_7547.jpg
    IMG_7547.jpg
    224.5 KB · Pregleda: 467
  • IMG_7550.jpg
    IMG_7550.jpg
    143.2 KB · Pregleda: 466
  • IMG_7552.jpg
    IMG_7552.jpg
    167 KB · Pregleda: 466
  • IMG_7564.JPG
    IMG_7564.JPG
    226 KB · Pregleda: 465
A

Anonymous

Guest
Bravo. Ovakav način prikaza modela mi je oduvijek bio fenomenalan, no ja nikad nisam imao srca takvo nešto raditi na svojim modelima. Sama riječ kaže, postarivanje, a ja volim kad su novi i sjajni.
4fvgdaq_th.gif
 

NClight

Hybernated
Mucho dobro! :palac_gore:
Bilo bi zgodno imati kompletan tekstić o patiniranju i ovdje... ako nebi bio problem *<green:
 

Drazen

Aktivan član
Supporter 2023
Supporter 2024
Da se ne vidi pruga, podloga i objekat mislio bi da je pravi a ne model :palci_gore:
 

prijevoz.hr

Član foruma
NClight kaže:
Mucho dobro! :palac_gore:
Bilo bi zgodno imati kompletan tekstić o patiniranju i ovdje... ako nebi bio problem *<green:
NC svjetlo, naravno da je no problem.. danas planiram raditi drugog, pa ću fotkati svaki korak i objaviti..
 

prijevoz.hr

Član foruma
evo drugari.. nakon ručka je i drugi Eas završio na starudiji.. a kako mi je NClight naredio, napravio sam i mali dnevnik rada sa fotkama..
 

Attachments

  • IMG_7568.JPG
    IMG_7568.JPG
    250.9 KB · Pregleda: 395
  • IMG_7573.JPG
    IMG_7573.JPG
    222.8 KB · Pregleda: 397
  • IMG_7577.JPG
    IMG_7577.JPG
    260.4 KB · Pregleda: 397
  • IMG_7581.JPG
    IMG_7581.JPG
    511.7 KB · Pregleda: 397
  • IMG_7583.JPG
    IMG_7583.JPG
    312.2 KB · Pregleda: 396

prijevoz.hr

Član foruma
nastavak..
 

Attachments

  • IMG_7584.JPG
    IMG_7584.JPG
    303.9 KB · Pregleda: 390
  • IMG_7587.JPG
    IMG_7587.JPG
    257.4 KB · Pregleda: 391
  • IMG_7590.JPG
    IMG_7590.JPG
    250.5 KB · Pregleda: 392
  • IMG_7591.JPG
    IMG_7591.JPG
    282 KB · Pregleda: 393
  • IMG_7593.JPG
    IMG_7593.JPG
    279.4 KB · Pregleda: 391

prijevoz.hr

Član foruma
idemo dalje..
 

Attachments

  • IMG_7595.JPG
    IMG_7595.JPG
    271 KB · Pregleda: 390
  • IMG_7597.JPG
    IMG_7597.JPG
    385.9 KB · Pregleda: 391
  • IMG_7600.JPG
    IMG_7600.JPG
    343.8 KB · Pregleda: 392
  • IMG_7605.JPG
    IMG_7605.JPG
    305.5 KB · Pregleda: 391
  • IMG_7607.JPG
    IMG_7607.JPG
    329 KB · Pregleda: 390

prijevoz.hr

Član foruma
a evo onda i par fotkica do sada postaranih modela u prvoj testnoj vožnji Hodnikovcem.. dva Eas-a i Hercules.. ljudi, men' to super..
 

Attachments

  • IMG_7612.JPG
    IMG_7612.JPG
    358.5 KB · Pregleda: 389
  • IMG_7613.JPG
    IMG_7613.JPG
    130.3 KB · Pregleda: 390
  • IMG_7617.JPG
    IMG_7617.JPG
    312.9 KB · Pregleda: 390
  • IMG_7619.JPG
    IMG_7619.JPG
    283.4 KB · Pregleda: 389

Barney

Član foruma
Nisam se stel mesati dok ni gotovo, ali sad moram priznat da je savrseno. Prva liga! :palci_gore:

Barney
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Da ne bu ispalo da nisam htel nikaj reći....prvo bum rekel da šteta što se češće ne javljaš na forum, jer ima kod tebe dobrih ideja i projekata što se vidi i iz priloženog....

Weathering si usvojio, sad valja nabaviti još vagona i srediti ih poput ovih.
Ne mogu a ne pitati: Je'l se to meni čini ili si i herkulesa "uneredio" oko ispuha??
 

prijevoz.hr

Član foruma
Wile E Coyote kaže:
Da ne bu ispalo da nisam htel nikaj reći....prvo bum rekel da šteta što se češće ne javljaš na forum, jer ima kod tebe dobrih ideja i projekata što se vidi i iz priloženog....

Weathering si usvojio, sad valja nabaviti još vagona i srediti ih poput ovih.
Ne mogu a ne pitati: Je'l se to meni čini ili si i herkulesa "uneredio" oko ispuha??

fala prijatelju.. bude, bude još vagona.. imam ih ja dosta već sada.. svi teretni (smeđi :)) idu u vedrring.. i da, ne čini ti se.. ne samo da je herki uneređen oko ispuha, nego se i kupao u pepelu.. iako, pazio sam da ne pretjeram.. i baš mi je super.. ali ne toliko ko vagoni..
 

prijevoz.hr

Član foruma
Thommo kaže:
S čime si na kraju "zacementirao" patinu i hrđu?

ona tekućina od NOCH-a za patiniranje.. jako je dobra.. prvo se s njom nasafta model i nakon toga se sve super prima..
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Bili smo pričali o teretu željezne rudače za Easove... Ovako ti izgleda ta rudača:

35012322593549.gif

Iron-Ore.jpg


Pazi, moderni vagoni kao Eas imaju veći kapacitet od ovih starih američkih, a želj. rudača ima veću specifičnu težinu od ugljena, tako da ako budeš "tovario" :D Easove, mali HO čovjek s tvog perona ne bi uopće smio vidjeti teret u vagonu. Ostavi cca. 5mm ispod gornjeg ruba stranice, i to je to.

Npr. ugljen je lakši, pa ga u Easima možeš vidjeti jer ih tovare do vrha.
 

prijevoz.hr

Član foruma
Thommo kaže:
Bili smo pričali o teretu željezne rudače za Easove... Ovako ti izgleda ta rudača:

Pazi, moderni vagoni kao Eas imaju veći kapacitet od ovih starih američkih, a želj. rudača ima veću specifičnu težinu od ugljena, tako da ako budeš "tovario" :D Easove, mali HO čovjek s tvog perona ne bi uopće smio vidjeti teret u vagonu. Ostavi cca. 5mm ispod gornjeg ruba stranice, i to je to.

Npr. ugljen je lakši, pa ga u Easima možeš vidjeti jer ih tovare do vrha.

fala drugar na odličnim savjetima.. da, vjerojatno ću jednog-dva svakako natovariti rudačom.. a i ovaj sa željeznim otpadom mi je super.. sad ću mali baciti pogled na starudiju koju imam po kutijama.. pa daaa, dio ću uzeti sa postojećeg eas-a kojeg sam uništio u prvim testiranjima postarivanja.. zamisli ovo, izrežem npr. onaj komad vagona na kojem je HŽ znak i tako ga strpam u vagon.. pa postolja, neki stari kotači.. pa nešto pragova nabacim unutra.. hmm, mislim da bi se tu dalo nešt zanimljivo složiti..

nego, što ti je ovo zadnje na slikama?.. ono rasuto i sivo?..

e da, još mi je nešto jučer palo na pamet.. razlupati kuglice sa bora (naravno neke stare) u srebrnoj, zlatnoj pa i u drugim bojama, usitniti to i eto stakla.. ja mislim da to ne bi loše izgledalo.. jel se kad u eas-e tovari staklo?
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh