EAS postaran i natovaren

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Veliš da je jedan Eas uništen u prvim pokušajima weatheringa...pa zar je toliko stradao da nije dobar ni za jedan opako težak weathering?
 

Thommo

 
Osoblje foruma
prijevoz.hr kaže:
fala drugar na odličnim savjetima.. da, vjerojatno ću jednog-dva svakako natovariti rudačom.. a i ovaj sa željeznim otpadom mi je super.. sad ću mali baciti pogled na starudiju koju imam po kutijama.. pa daaa, dio ću uzeti sa postojećeg eas-a kojeg sam uništio u prvim testiranjima postarivanja.. zamisli ovo, izrežem npr. onaj komad vagona na kojem je HŽ znak i tako ga strpam u vagon.. pa postolja, neki stari kotači.. pa nešto pragova nabacim unutra.. hmm, mislim da bi se tu dalo nešt zanimljivo složiti..
Otpad se kod nas obično tovari onim dizalicama sa čeljustima:
epsilonE90L1.jpg
metis.jpg


prijevoz.hr kaže:
nego, što ti je ovo zadnje na slikama?.. ono rasuto i sivo?..
To je gravel, to jest po naški tucanik - posip za prugu. Obično ga možeš vidjeti u ZOP vagonima pri remontu ili nečem sličnom. HŽ za prijevoz tucanika koriste Facs ili Eamos, nikad Eas ili Eanoss.
Eamos-z.jpg
http://ddsv.hr/vagon_eamos-z.html

prijevoz.hr kaže:
e da, još mi je nešto jučer palo na pamet.. razlupati kuglice sa bora (naravno neke stare) u srebrnoj, zlatnoj pa i u drugim bojama, usitniti to i eto stakla.. ja mislim da to ne bi loše izgledalo.. jel se kad u eas-e tovari staklo?
Zašto kuglice? Uzmi obično zeleno, smeđe i bijelo staklo i stuci ga čekićem u sitne komadiće! *<green:
Kad sam putovao iz Zagreb GK prema Koprivnici, s desne strane od pruge (Borongaj?) su na jednom mjestu imali goleme hrpe usitnjenog stakla sortirane po bojama - eto ti ideje! :>idea:

BTW, ti već imaš vagone za takav teret recikliranog stakla - onaj set dvoosovinaca (AGR zeleni, bijeli i smeđi) su baš za to - Austria Glass Recycling. :D

2009-02-18_komp_ASEA7_Tds2.jpg
 

prijevoz.hr

Član foruma
Wile E Coyote kaže:
Veliš da je jedan Eas uništen u prvim pokušajima weatheringa...pa zar je toliko stradao da nije dobar ni za jedan opako težak weathering?

no dobro, možda sam se malo nespretno izrazio.. ma dva eas-a su meni stigli kod dostave bez onih "kurčića" :crvenilo: (kako se to zove?) koji drže postolje.. i tako da od prvog dana oni nisu bili predviđeni za vožnju jer nemaju postolja, pa su samo stajali tako u vitrinici nataknuti na postolja.. e onda sam njih koristio za prva testiranja postarivanja i sad su takvi kakvi jesu.. ma nisu oni loši, ali jednostavno mi se ovo čini da mi ga ne bi bilo žao do kraja razmontirati.. pazi, razmontirani eas natovaren na easa.. meni to djeluje skroz fora..
 

prijevoz.hr

Član foruma
Thommo kaže:
To je gravel, to jest po naški tucanik - posip za prugu. Obično ga možeš vidjeti u ZOP vagonima pri remontu ili nečem sličnom. HŽ za prijevoz tucanika koriste Facs ili Eamos, nikad Eas ili Eanoss.
Eamos-z.jpg
uuuu, ovaj mi je super vagon.. vidio sam ih od BLS-a i DB Cargo-a, a jel netko napravio neke smeđe varijante koji su slični našima..

Thommo kaže:
Zašto kuglice? Uzmi obično zeleno, smeđe i bijelo staklo i stuci ga čekićem u sitne komadiće! *<green:
Kad sam putovao iz Zagreb GK prema Koprivnici, s desne strane od pruge (Borongaj?) su na jednom mjestu imali goleme hrpe usitnjenog stakla sortirane po bojama - eto ti ideje! :>idea:

BTW, ti već imaš vagone za takav teret recikliranog stakla - onaj set dvoosovinaca (AGR zeleni, bijeli i smeđi) su baš za to - Austria Glass Recycling. :D

znam, znam da ih imam.. ali nisu mi toliko zanimljivi kad se ne vidi tovar.. iako su mi jako jako dragi i lijepi ti vagoni..

nego, šta kažeš na ovu ideju da razmontiram jednog eas-a i natovarim ga na drugog.. no dobro, to sigurno nije nešto što se često (ili ikad :razz:) dogodi, ali neka.. dogodit će se u vangog cityju.. šta misliš ti o tome?
 
A

Anonymous

Guest
prijevoz.hr kaže:
ma dva eas-a su meni stigli kod dostave bez onih "kurčića" :crvenilo: (kako se to zove?) koji drže postolje...

Središnji svornjak iliti centralni svornjak. U pravoj željeznici centralni svornjak ima malo zračnosti u provrtu glavnog okvira pa pri samom kretanju vozila i on se kreće unutar glavnog okvira. Zanemarivo zakretanje, ali ipak opisuje krivulju imenom "lemiskata" :andjel:
 
A

Anonymous

Guest
Imam neki tekstić u svezi ove teme. Skinuo sam to s maketarskog foruma pa umjesto model piše maketa....Nedajte se zavarati :D
 

Attachments

  • Washing i drybrushing.pdf
    60.8 KB · Pregleda: 13

Thommo

 
Osoblje foruma
uuuu, ovaj mi je super vagon.. vidio sam ih od BLS-a i DB Cargo-a, a jel netko napravio neke smeđe varijante koji su slični našima..
He he, sad će ti dobro doći moja "foto-baza" raznoraznih modela... *<green: Naravno da ih ima u HO:


Pripremi cca. 30-ak ojro/kom. - nažalost nisu jeftini!

nego, šta kažeš na ovu ideju da razmontiram jednog eas-a i natovarim ga na drugog.. no dobro, to sigurno nije nešto što se često (ili ikad ) dogodi, ali neka.. dogodit će se u vangog cityju.. šta misliš ti o tome?
Zašto ne? Ako ga baš moraš rezati, skupi njegove komade, dodaj još kakav "metalni" otpad, dobro to pohrđaj i patiniraj - mislim da bi to bio baš zanimljiv teret. Pogotovo ako se na vrhu vidi komad s HŽ logom! ;)
 

Attachments

  • 54600 Zweiseitenkipper Fakks127 DB_eur29,90b.jpg
    54600 Zweiseitenkipper Fakks127 DB_eur29,90b.jpg
    52.8 KB · Pregleda: 50
  • 44100_DB_Kippwagen_pic3.jpg
    44100_DB_Kippwagen_pic3.jpg
    35 KB · Pregleda: 50

prijevoz.hr

Član foruma
nightrain kaže:
Imam neki tekstić u svezi ove teme. Skinuo sam to s maketarskog foruma pa umjesto model piše maketa....Nedajte se zavarati :D

jap.. odličan tekstić.. fala nighttrain.. prije sam radio makete aviona, brodova i kamiona pa znam za ovo sa "maketom" :) .. ah to su bila vremena.. jedna maketa = max 200 kn (uključene i boje, kistovi.. ma i sendvič i sok) i još sam bio gotov za nekoliko dana..
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
prijevoz.hr kaže:
no dobro, možda sam se malo nespretno izrazio.. ma dva eas-a su meni stigli kod dostave bez onih "kurčića" :crvenilo: ..

Pa mogu se (valjda) i nabavit ta postolja s ispravnim spolovilom zvanim svornjak, i eto ti još dva vagona. Ne znam, meni bi bilo žao da ih sad CIOS raspili i utovari u utrobu braće. Blastfemija :andjel:

Osim toga, zakaj ih nisi reklamiral, a možda još nije kasno....
 

prijevoz.hr

Član foruma
Thommo kaže:
Zašto ne? Ako ga baš moraš rezati, skupi njegove komade, dodaj još kakav "metalni" otpad, dobro to pohrđaj i patiniraj - mislim da bi to bio baš zanimljiv teret. Pogotovo ako se na vrhu vidi komad s HŽ logom! ;)

e sad kad ste mi ti i el coyoti (ili kak mu je već nick) odobrili ovu avanturu, mogu mirne duše planirati to napraviti.. čak mislim da neću izdržati da ga već sutra navečer ne razmontiram..

e da.. i super mi je ovaj pikota kipper.. mislim da ga već vidim u svojoj kolekciji.. nego, reci mi još molim te u kakvim se taj vagon kombinacijama fura?.. nije valjda da je isto većinom u kompoziciji samo sa svojim blizancima?
 

prijevoz.hr

Član foruma
Wile E Coyote kaže:
prijevoz.hr kaže:
no dobro, možda sam se malo nespretno izrazio.. ma dva eas-a su meni stigli kod dostave bez onih "kurčića" :crvenilo: ..

Pa mogu se (valjda) i nabavit ta postolja s ispravnim spolovilom zvanim svornjak, i eto ti još dva vagona. Ne znam, meni bi bilo žao da ih sad CIOS raspili i utovari u utrobu braće. Blastfemija :andjel:

Osim toga, zakaj ih nisi reklamiral, a možda još nije kasno....

eh, taman sam napisao da si mi i to odobrio moju ideju sa razmontiravanjem jednog easa :( kad eto ti njega sa "meni bi bilo žao".. ne mogu se nabaviti postolja, jer je vagon muški, a postolje žensko.. dakle, meni su dva vagona došli takvi da su im i vagon i postolje žensko.. ak me razmeš kaj sam štel reći.. >:).. a reklamiral jesam, ali je to bilo još prije godinu i pol kad sam ih kupio desetak u kleinbahnu, pa mi je onda naplatio dva manje kad sam kasnije naručio još 5.. a sad mi je žal ko pesu kaj sam ostale prodao.. dakle, praktiš ova dva nisam niti platio..
 
A

Anonymous

Guest
Mislim da se to da riješiti preko vijčanog spoja! M4 ili M3 i to je to
 

prijevoz.hr

Član foruma
nightrain kaže:
Mislim da se to da riješiti preko vijčanog spoja! M4 ili M3 i to je to
kako kako?.. jesam dobro shvatio, ali stavim vijak iz vagona i dobijem muški dio (kako ono, svornjak), i onda postolje nataknem na njega? jel tako?.. uuu dobra ideja.. e idem to odmah probati..
 

Thommo

 
Osoblje foruma
e da.. i super mi je ovaj pikota kipper.. mislim da ga već vidim u svojoj kolekciji.. nego, reci mi još molim te u kakvim se taj vagon kombinacijama fura?.. nije valjda da je isto većinom u kompoziciji samo sa svojim blizancima?
Pa obično je, al' to mene ne bi smetalo ako mi naleti jedan... A tebe sigurno neće, sumnjam da ćeš se buditi u znoju jer si ga skuplao uz HŽ Eas ili Roco SŽ cisternu!!!!
>:D: >:D: >:D: >:D:


Pa mogu se (valjda) i nabavit ta postolja s ispravnim spolovilom zvanim svornjak, i eto ti još dva vagona. Ne znam, meni bi bilo žao da ih sad CIOS raspili i utovari u utrobu braće. Blastfemija
:D :D Coyote, to spolovilo je inače odliveno sa sandukom, a ak' se dobro sjećam na njegovim su bila puknuta...
Mario, ti su vagoni sad vrijedni zlata, jer je Klein Modellbahn propao i sumnjam da će Roco - koji je preuzeo neke odljevke od KMB-a - ikad staviti takve vagone ponovo u proizvodnju... :(

Zato ih ni ja ne bi uništavao, nego ti predlažem ovo: svi USA vagoni imaju montiranje okr. postolja na sanduk vagona vijkom. 100% bi se dalo pogledati kako je to riješeno na njima pa primijeniti na tvoje Eas-e... Ako se tebi ne da bakćati s time, dofuraj mi jednog zajedno sa postoljima u Ri, pa ću probati nešto iskemijati.


a sad mi je žal ko pesu kaj sam ostale prodao
57795.gif
57795.gif
57795.gif
57795.gif
57795.gif
Ha ha ova me rečenica O-DU-ŠE-VI-LA! >:D:
 

prijevoz.hr

Član foruma
Thommo kaže:
Pa obično je, al' to mene ne bi smetalo ako mi naleti jedan... A tebe sigurno neće, sumnjam da ćeš se buditi u znoju jer si ga skuplao uz HŽ Eas ili Roco SŽ cisternu!!!!
>:D: >:D: >:D: >:D:
jap, tu si 100% u pravu.. baš pitam bedastoću.. i to ja.. dakle, nema frke.. prvom prilikom nabavljam ih 2-3 komada..

:D :D Coyote, to spolovilo je inače odliveno sa sandukom, a ak' se dobro sjećam na njegovim su bila puknuta...
Mario, ti su vagoni sad vrijedni zlata, jer je Klein Modellbahn propao i sumnjam da će Roco - koji je preuzeo neke odljevke od KMB-a - ikad staviti takve vagone ponovo u proizvodnju... :(

Zato ih ni ja ne bi uništavao, nego ti predlažem ovo: svi USA vagoni imaju montiranje okr. postolja na sanduk vagona vijkom. 100% bi se dalo pogledati kako je to riješeno na njima pa primijeniti na tvoje Eas-e... Ako se tebi ne da bakćati s time, dofuraj mi jednog zajedno sa postoljima u Ri, pa ću probati nešto iskemijati.
evo upravo mi je nightrain predložio da to riješim vijkom s unutrašnje strane.. i odmah sam probao.. stvarno vijak (muški) fino ulazi u (žensko) postolje i mislim da ću to moći i sam riješiti.. ipak sam ja (kažu) dobar u tim muško-ženskim odnosima >:read: .. dakle, easi ostaju na životu..

57795.gif
57795.gif
57795.gif
57795.gif
57795.gif
Ha ha ova me rečenica O-DU-ŠE-VI-LA! >:D:
lijepo se ti rugaš prijatelju.. :plaza:
 

prijevoz.hr

Član foruma
prijevoz.hr kaže:
nightrain kaže:
Mislim da se to da riješiti preko vijčanog spoja! M4 ili M3 i to je to
kako kako?.. jesam dobro shvatio, ali stavim vijak iz vagona i dobijem muški dio (kako ono, svornjak), i onda postolje nataknem na njega? jel tako?.. uuu dobra ideja.. e idem to odmah probati..
hvala puno nightrain, našao sam vijak koji savršeno ulazi u postolje i mislim da će to funkcionirati gut.. sutra to probam složiti.. hvala još jednom..
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Ma ne rugam se, nego se odmah sjetim jedne fore s radija: "Kad ju je videl, imal je pogled pesa pred mesnicom..." >:D: >:D:

Što se tiče muško-ženskih odnosa, napravi tako da ti glavica vijka bude dolje, tako da vijak glavom drži postolje, a duži dio vijka "prodre" u rupu izvrtanu u sanduku, tamo gdje je nekad bio odliven svornjak/spolovilo.

:eek: Hebemu, ovaj topic će na kraju dobiti oznaku "SAMO IZNAD 18 GODINA!" :D :D
 

prijevoz.hr

Član foruma
Thommo kaže:
Ma ne rugam se, nego se odmah sjetim jedne fore s radija: "Kad ju je videl, imal je pogled pesa pred mesnicom..." >:D: >:D:

Što se tiče muško-ženskih odnosa, napravi tako da ti glavica vijka bude dolje, tako da vijak glavom drži postolje, a duži dio vijka "prodre" u rupu izvrtanu u sanduku, tamo gdje je nekad bio odliven svornjak/spolovilo.

:eek: Hebemu, ovaj topic će na kraju dobiti oznaku "SAMO IZNAD 18 GODINA!" :D :D
viš viš, dobro da si mi to rekao.. ja bi bušio odozgo..

ali malo mi je žao što ipak ne budem imao easa natovarenog easom..
 
A

Anonymous

Guest
Thommo dobro misli. Ja bih još uprešao maticu u glavni okvir vagona. Malo zagriješ plastiku i uprešaš maticu. Tako sam ja popravljao svoje vagona. Uglavnom, moraš imati mirnu ruku i pogoditi samu simetralu vagona inače :nene: :nene:

Evo što sam nabrzinu skicirao:
 

Attachments

  • spoj.JPG
    spoj.JPG
    34 KB · Pregleda: 51

prijevoz.hr

Član foruma
nightrain kaže:
Thommo dobro misli. Ja bih još uprešao maticu u glavni okvir vagona. Malo zagriješ plastiku i uprešaš maticu. Tako sam ja popravljao svoje vagona. Uglavnom, moraš imati mirnu ruku i pogoditi samu simetralu vagona inače :nene: :nene:

Evo što sam nabrzinu skicirao:
vauu.. fala ljudi na tolikom trudu, vjerujem da ste mi spasili dva eas-a.. ono, ko da ste članovi udruge "Spasimo Eas-e".. kao ono "Spasimo dupine" ili floru i faunu ili nasukane kitove ili..

svakako sutra ili ovih dana postam rezultate..
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh