EAS postaran i natovaren

Thommo

 
Osoblje foruma
prijevoz.hr kaže:
nightrain kaže:
Thommo dobro misli. Ja bih još uprešao maticu u glavni okvir vagona. Malo zagriješ plastiku i uprešaš maticu. Tako sam ja popravljao svoje vagona. Uglavnom, moraš imati mirnu ruku i pogoditi samu simetralu vagona inače :nene: :nene:

Evo što sam nabrzinu skicirao:
vauu.. fala ljudi na tolikom trudu, vjerujem da ste mi spasili dva eas-a.. ono, ko da ste članovi udruge "Spasimo Eas-e".. kao ono "Spasimo dupine" ili floru i faunu ili nasukane kitove ili..

svakako sutra ili ovih dana postam rezultate..
>:D: >:D:

Naš mz.net moto ti je: "Svoje modele nedamo, al' savjete rado dajemo!!!"

LOL
 

NClight

Hybernated
Čast i savjet svakom - veresija i model nikom!
>:D: >:D: >:D:

:polomljen: :crk: :x:o: vozni park je uvijek bolje pokušati popraviti, pa tek onda ako neide kasirati (moram naći smajlija za to... a evo ga...) :masakr:
Fakat bi bila šteta razrezati model koji neće tako skoro biti dobavljiv...

Inače, patiniranje - postarivanje je super stvar... samo se ttreba odvažiti (mene je još uvijek strah >:x)> )
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Ufff...dobro je Eas-i će ipak preživjeti, dapače bit će revitalizirani...a već sam mislio ponuditi otkup starog željeza....

c,c,c,c,c, Mario, kako bi se ti olako odrekao tako vrijednih vagona...no dobro, naši su napori polučili uspjeh.
 

prijevoz.hr

Član foruma
evo drugari složio sam nešto.. ali nije baš onako kako ste mi savjetovali.. naime, svornjak se ne može pričvrstiti na samo postolje nego na plastični "mostić" koji je iznad one plastike od KKK.. tako da, kad bi pričvrstio muškost :hmmm: na vagon, smetao bi kinematici.. e onda sam ipak ovo iskemijao.. razmontirao sam osovine od neke stare lokse i iskoristio osovinu kao muškost.. zaljepio sam ju za "mostić" i dobio svornjak.. i dela.. probne vožnje su prošle ok, vozi sve bez problema.. jedino je fakat smiješno stavljati ga na tračnice, prvo postolja, pa onda vagon.. ali dobro.. i tako ih neću puno micati sa pruge kad maketa bude vozna.. sad mi još ostaje samo teret za njih.. e tu sam se sjetio moje kutije na kojoj piše "stari modeli".. i, između ostalih modela, našao i staru mehano dizelku, zelenu, piše gore jugoslovenske željeznice.. i pomislih, idealno za razmontirati ju i staviti na jedan eas kao teret.. dakle, to ide na jedan eas viška.. a na drugi ćemo još razmisliti.. sad ih imam dakle 8 voznih..
 

Attachments

  • IMG_7621.JPG
    IMG_7621.JPG
    320.6 KB · Pregleda: 205
  • IMG_7625.JPG
    IMG_7625.JPG
    351.8 KB · Pregleda: 205

NClight

Hybernated
A da metneš mali plastični prsten na svornjak i tako osiguraš postolja od ispadanja? Ako uspiješ naći nešto dovoljno malog provrta, stajati će bez ljepljenja... a možeš i sam uzeti tanku plastiku i napraviti rupu... odrastao si, punoljetan... znaš sve o rupama i "svornjacima" >:D:

Može i metalna matica sa podloškom, samo mora stajati ravno... plastika je u pitanju, metalna matica će se sama narezati navoj (malo po malo je navrni)
 

Igor_A.

Član foruma
Sviđa mi se, i rado bi i sam isprobao istu tehniku patiniranja :) :naklon:
prijevoz.hr kaže:
Thommo kaže:
S čime si na kraju "zacementirao" patinu i hrđu?
ona tekućina od NOCH-a za patiniranje.. jako je dobra.. prvo se s njom nasafta model i nakon toga se sve super prima..
Heh, jedino što me muči je kako se točno zove taj proizvod (tekućina) od Nocha :?: Slažem neku naruđžbu, pa bi i to rado naručio, pa ako može točan naziv ili kataloški broj :molitva
 

vule

Poznati forumaš
jeli ima ko slike raznih tovara koje prevozi evropska željeznica(na vagonima,skladištima rampama i sl.)
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Ima! Google! :D

dmw-110a.gif


large_image_0.jpg


365,93015.png



Potraži si na Google slike pod "LADUNG" (njem. teret). ;)
 

Attachments

  • ladeguth00141x3.jpg
    ladeguth00141x3.jpg
    79.7 KB · Pregleda: 92
  • ladeguth002403x.jpg
    ladeguth002403x.jpg
    66.1 KB · Pregleda: 92

NClight

Hybernated
Miba je u par navrata obrađivala terete, pa i u jednom od specijala... potražite među svojim PDF izdanjima >:)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh