GOŠA Y kola za spavanje

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Re: Goša Y vagoni

nik kaže:
Izgleda da nitko još nije otvorio ACME WL... Na slikama je moj JŽ WLllm.
To se traži! :palci_gore: Fora mi je u hodniku ovaj bijeli strop sa lampama!
 
A

Anonymous

Guest
Re: Goša Y vagoni

Sky kaže:
nik kaže:
Izgleda da nitko još nije otvorio ACME WL... Na slikama je moj JŽ WLllm.
To se traži! :palci_gore: Fora mi je u hodniku ovaj bijeli strop sa lampama!

...a jos koji covjeculjak na zahodu, pa par njih kako pokriveni spavaju ili jedan dva u hodniku kako puse...e, da, krov sa lampama - nije to ona plastika sto provodi svijetlost ? Ma toliko je dobar da bi ga ja vozao po maketi ovako otvorenog :D :D
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Re: Goša Y vagoni

piccolo kaže:
...a jos koji covjeculjak na zahodu, pa par njih kako pokriveni spavaju ili jedan dva u hodniku kako puse...
.... k tome još doradiš interijer modela (ogledala i ostali detalji...), i na kraju dobiješ nešto slično ovome: ;)






Više na: http://eks.forsten-online.de/navi/02-de.htm
 

Attachments

  • RT .jpg
    RT .jpg
    117.5 KB · Pregleda: 309
  • RT  (2).jpg
    RT (2).jpg
    62.9 KB · Pregleda: 311
  • bild09[1].jpg
    bild09[1].jpg
    54.8 KB · Pregleda: 308
  • bild05[1].jpg
    bild05[1].jpg
    64.6 KB · Pregleda: 308

Mon

 
Osoblje foruma
Re: Goša Y vagoni

A kog tipa i cija je ova spavaca 51 72 70-80 657-7 WLaghl JZ (RIC) koja se pojavljuje u filmu "Grlom u jagode"?
Najavljuje se kao Ekspresni voz 591 iz Pariza.
Pogledajte deo klipa izmedju 34:13 i 35:50
 

damir661

Veteran foruma
Re: Goša Y vagoni

Trebalo bi da je 4vratni spavaći, to govori i oznaka 70-80. A vagon je starije proizvodnje, negde s kraja šezdesetih, a sad čiji je, odnosno bolje rečeno koja mu je domicilna stanica se ne zna, jer su pod KSR bili skoro svi ŽTO/ŽTP, tako se na osnovu broja ne može odrediti kome je pripadao.
To je ovaj, samo je slika s druge strane
ksrzg.jpg
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Re: Goša Y vagoni

Mon, hvala za link! Zanimivi su i oni vagoni žlajferi u pozadini poslovnog vlaka u bijeloj boji, nekoliko se videlo i stari natpis Aaa... :) No na žalost možemo samo pregovarati o bijeloj boji vagona i plavoj crti :)
 

damir661

Veteran foruma
Re: Goša Y vagoni

Gorchi kaže:
No na žalost možemo samo pregovarati o bijeloj boji vagona i plavoj crti :)
Može se napraviti zeleni ABl, sa lufterima i papaučastom kočnicom, isto su sa 9 odeljaka, kao takvi vozili su na gotovo svim vozovima, a ako bi se prodavali kao singl model mogli bi odma krenuti na samoprepravke u zagrebačke bele sa plavom crtom i u crveno-bele iz Bosne expressa. :>idea:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Re: Goša Y vagoni

damir661 kaže:
Gorchi kaže:
No na žalost možemo samo pregovarati o bijeloj boji vagona i plavoj crti :)
Može se napraviti zeleni ABl, sa lufterima i papaučastom kočnicom, isto su sa 9 odeljaka, kao takvi vozili su na gotovo svim vozovima, a ako bi se prodavali kao singl model mogli bi odma krenuti na samoprepravke u zagrebačke bele sa plavom crtom i u crveno-bele iz Bosne expressa. :>idea:
Problem je, što jos nismo vidjeli da je ACME napravio kalup i za tu varijantu vagona... :hmmm

EDIT: Usput, u isječku iz filma pojavljuju se dva tipa spavaćih kola: sa 2 i sa 4 vrata!
 

wiggum

Veteran foruma
Re: Goša Y vagoni

A cijena 74,80 EUR!

Znal sam da je taj K+K skupi, ali ovo nema smisla...
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Re: Goša Y vagoni

wiggum kaže:
A cijena 74,80 EUR!

Znal sam da je taj K+K skupi, ali ovo nema smisla...
To ti je cijena za kartično plaćanje!¨Ako plaćaš gotovinom, onda na tu cijenu ide mislim 10% popusta, pa ga dobiješ po nekoj realnoj cijeni..., iako su definitivno i tada skupi!
Za te stvari definitvno je tu Moko! Pogotovo sa cijenama u prednarudžbi! :palci_gore:
 

nik

Veteran foruma
Re: Goša Y vagoni

Sky kaže:
wiggum kaže:
A cijena 74,80 EUR!

Znal sam da je taj K+K skupi, ali ovo nema smisla...
To ti je cijena za kartično plaćanje!¨Ako plaćaš gotovinom, onda na tu cijenu ide mislim 10% popusta, pa ga dobiješ po nekoj realnoj cijeni..., iako su definitivno i tada skupi!
Za te stvari definitvno je tu Moko! Pogotovo sa cijenama u prednarudžbi! :palci_gore:

Ali ajd ga nađi negdje; u Moku je rasprodan još prije 3 tjedna a isto ga nema više ni na netu...
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Re: Goša Y vagoni

Eee..., treba ga na vrijeme uzeti! ;)
Sve je to dobar pokazatelj koliko su tražena roba! :palci_gore:
 

Mon

 
Osoblje foruma
Re: Goša Y vagoni

Sky kaže:
...Ajme fotki, dušu dalo za izradu modela... :D
Bravo Mon, postavi još koji takav link :palac_gore:
Nema problema Sky, ukoliko nadjem odmah vadim na sunce! :palac_gore:

Inace, moguce je da se JZ ACMEovac nadje jos na ponekom mestu za jeftinije (oko 60 eura zajedno sa postarinom).
Zainteresovani neka mi se jave na PP.
 

nik

Veteran foruma
Re: Goša Y vagoni

Dvije moje fotke iz druge polovice 90-ih.



Tip 1980. sa originalnim Wegmann postoljima.
 

Attachments

  • s17.jpg
    s17.jpg
    422.3 KB · Pregleda: 91
  • s18.jpg
    s18.jpg
    432.2 KB · Pregleda: 88

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh