Group Buy tj. grupna nabavka modela

Killer9990

Poznati forumaš
1. Čisto sumnjam da prate ovakve za njih bezznačajne stvari !

2. A i da prate to ne može ikako biti udruživanje zbog počinjenja zločina tj. kaznenoga dijela !!

3. A možda ti pitaš iz razloga jer si zabrinut da ne bi neki od kolega s foruma predstavljao kakvu opasnost
ako bi vidio kakvo dogovaranje ?
:plaza:
 

Mon

 
Osoblje foruma
Ja mislim da bi ste trebali probati.

Tako cete najlakse saznati jel zamisao funkcionise "u zivo" ili ne.
 

Vladimir S.

Član foruma
Killer9990 kaže:
1. Čisto sumnjam da prate ovakve za njih bezznačajne stvari !

2. A i da prate to ne može ikako biti udruživanje zbog počinjenja zločina tj. kaznenoga dijela !!

3. A možda ti pitaš iz razloga jer si zabrinut da ne bi neki od kolega s foruma predstavljao kakvu opasnost
ako bi vidio kakvo dogovaranje ?
:plaza:

Ideja je dobra ali moram ovo komentirati.
Imam dojam da je cijela priča pokrenuta zbog smanjena troškova dostave te izbjegavanje carine i poreza. Potpuno se slažem da su nama (većini ljudi na forumu) ti troškovi dodatno opterećenje na ionako velike cifre koje se daju za hobi. Baš zato se slažem sa nik-om da se takve stvari trebaju dogovarati preko PP-a ili maila. OK je da se postavi obavjest a dalje se dogovaraju zainteresirani.
Sada konkretni komentari
@1
Vjerojatno ne prate osim ako je netko zaljubljenik u modelarstvo (dapače, što nas je više to bolje). Beznačajno baš i nije jer kod grupne kupovine vrlo brzo dođemo do cifre od 1000, 2000 ili više Eura što nas dovodi do točke 2...
@2
Za neprijavljivanje robe te vrijednosti slijede kazne i da, moguća je i optužba za udruživanje zbog počinjenja kaznenoga dijela.
Zamisli situaciju da nekoga zaustave i počnu naplačivati carinu, PDV, kaznu... -Švercate 2000E robe - Pa nije sve moje! - Nego čije? -Pa skupila je ekipa novce... -Dajte imena...
Meni ovo ne zvuči tako nerealno, paranoično ili kao teorija zavjere.
@3
Ovo mi je najteže/najškakljivije za komentirati jer lako može izgledati kao pljuvanje po kolegama forumašima što mi nije na kraj pameti. Ovdje ima toliko dobrih, vrijednih i pametnih ljudi povezanih istim interesima da je užitak pratiti njihov rad. Potpuno vjerujem u kolege forumaše da nisu "drukeri", "cinkeri", "špije" ili nešto slično ali...
Razmisli o svojim poznanicima iz "stvarnog" života nevezano uz forum. Kome od njih nebi rekao takvu informaciju. Sigurno netko takav postoji. Mislim da se u "virtualnom" životu treba ponašati isto tako.
Zato smatram da je PP ili mail najbolji način za takve dogovore a kada se "virtualna" ekipa nađe u "stvarnom" životu onda znaš da si među svojima i da uz dobru (ADMIN GDJE JE SMAJLIĆ ZA PIVU??!!!) možeš razgovarati o svemu.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Posle pazljivijeg citanja teme pitam se jel nije najpametnije nazvati carinske sluzbe,
objasniti sve ovo i jednostavno pitati
sta ce da se desi ukoliko jedan iz grupe ode i donese sve sto grupa naruci.
:??:
 

Killer9990

Poznati forumaš
A dobro onda.

Eto, ako su SVI suglasni prelazimo na PP modus operandi !
:zvizdi:


Pa onda u dogledno vrijeme možemo i uživo !
 

Killer9990

Poznati forumaš
Da ne bih otvarao novi post:

Kada gledam neke nove modele na webu, koje bih želio kupiti, da mi se neki dio seta ne svidi (tegljač/kamion, poluprikolica/prikolica, teret/radni stroj) ali mi ostatak seta odgovara svima pa i cijenom.
Iz toga razloga smatram da bi bilo puno pametnije kada bi se moglo unaprijed dogovoriti s nekime tko bi bio zainteresiran da se taj set uzme zajedno, pa bih npr. ja sebi uzeo veći dio seta za veći dio iznosa a netko drugi bi npr. uzeo samo tegljač ali npr. po manjoj cijeni nego što bi ga koštalo da kupuje solo tegljač.

Mislim da bi se tako mogla ostvariti obostrana korist !
:D


Ima li tko komentara tj. zanima me što ostali misle o tome ?!
:?:
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
To je ideja koju kolege već s vagonima iz setova provode :palac_gore:
Ajd pošalji mi na pp na šta si mislio da vidim ima li išta za mene ;)
 

Killer9990

Poznati forumaš
E samo 1 napomena.

Inače ima puno setova u kojima mi nešto ne odgovara, a računam za sada načelno da vidim jel tko zainteresiran jel inače ne bih nabavljao te neke setove ako se ne uspijem dogovoriti s nekim !
 

istra1977

Novi član
Supporter (2018)
E da se i ja ukljucim... :>idea:
...A da nas se skupi 4-5 iz susjedstva(Istra/Rijeka)....sjednemo u auto i odemo jedno jutro do Graza??? troškove puta podjelimo + dobijemo povrat poreza...
Plus: :D vidiš 2-3 ducana + robu koju kupuješ uživo,nema poštarine od recimo 7-10 ili 15€, ne plaća se pdv u hr(može se uvesti roba u vrjednosti do 1000kn po osobi bez straha od barba-carinika....druženje...) te se dobije povrat(oko 12-13 posto)....ne čeka se 7-10 dana na paket,guzica vidi svijeta

Minus: :plaza: troškovi goriva(u mom slučaju:poreč-Graz-Poreč = 720km-cca.560kn) i vinjeta u slo i at (23€) sto po osobi iznosi 180kn(ako idu 4 osobe)....na potrošenih 200€ povrat poreza pokriva put jedne osobe :ples2: i malo straha pri ulasku u RH
Ovo što nismo u EU vidim kao priliku za ušparati koju kunu na pdv-u ako se ide osobno u kupovinu....poslije ce biti ok za online kupovinu(jeftinija poštarina i nema dodatnog pdv-a od 25%)
Što mislite o tome??? *mudri*
Pozdrav svima
 

Damir

 
Osoblje foruma
Prema svemu sudeći morat ćeš naći ekipu iz Istre!
Niste brojni,ali vas ima...
Riječani su već organizirani što se tiče odlazaka na sajmove po Austriji,a pošto kupujemo polovno/nove modele
ne pada nam na pamet da što prijavljujemo na granici :plaza: nikad se ne zna što će barba carinici izmisliti (bolje bit na miru).
Što se tiče prijevoza i cifre koju si frknuo! Tako nekako ispadne!
 

vule

Poznati forumaš
Ovo što nismo u EU vidim kao priliku za ušparati koju kunu na pdv-u ako se ide osobno u kupovinu....poslije ce biti ok za online kupovinu(jeftinija poštarina i nema dodatnog pdv-a od 25%)
po čemu si zaključil da bude pošta jeftinija,i sad iz D u A poštarina iznosi ko i za HR,doduše zavisi od trgovca do trgovca,ali jeskuplje nego u D :D
 

Killer9990

Poznati forumaš
istra1977 kaže:
E da se i ja ukljucim... :>idea:
...A da nas se skupi 4-5 iz susjedstva(Istra/Rijeka)....sjednemo u auto i odemo jedno jutro do Graza??? troškove puta podjelimo + dobijemo povrat poreza...
Plus: :D vidiš 2-3 ducana + robu koju kupuješ uživo,nema poštarine od recimo 7-10 ili 15€, ne plaća se pdv u hr(može se uvesti roba u vrjednosti do 1000kn po osobi bez straha od barba-carinika....druženje...) te se dobije povrat(oko 12-13 posto)....ne čeka se 7-10 dana na paket,guzica vidi svijeta

Minus: :plaza: troškovi goriva(u mom slučaju:poreč-Graz-Poreč = 720km-cca.560kn) i vinjeta u slo i at (23€) sto po osobi iznosi 180kn(ako idu 4 osobe)....na potrošenih 200€ povrat poreza pokriva put jedne osobe :ples2: i malo straha pri ulasku u RH
Ovo što nismo u EU vidim kao priliku za ušparati koju kunu na pdv-u ako se ide osobno u kupovinu....poslije ce biti ok za online kupovinu(jeftinija poštarina i nema dodatnog pdv-a od 25%)
Što mislite o tome??? *mudri*
Pozdrav svima

Generalno, ja sam ZA takve vrste suradnje !
 

Killer9990

Poznati forumaš
Damir kaže:
Prema svemu sudeći morat ćeš naći ekipu iz Istre!
Niste brojni,ali vas ima...
Riječani su već organizirani što se tiče odlazaka na sajmove po Austriji,a pošto kupujemo polovno/nove modele
ne pada nam na pamet da što prijavljujemo na granici :plaza: nikad se ne zna što će barba carinici izmisliti (bolje bit na miru).
Što se tiče prijevoza i cifre koju si frknuo! Tako nekako ispadne!

Što se toga tiče, koliko sam imao priliku vidjeti i saznati, Riječani su definitivno najkolegijalniji i najorganiziraniji. Najviše surađuju međusobno
:palac_gore:
 

istra1977

Novi član
Supporter (2018)
vule kaže:
Ovo što nismo u EU vidim kao priliku za ušparati koju kunu na pdv-u ako se ide osobno u kupovinu....poslije ce biti ok za online kupovinu(jeftinija poštarina i nema dodatnog pdv-a od 25%)
po čemu si zaključil da bude pošta jeftinija,i sad iz D u A poštarina iznosi ko i za HR,doduše zavisi od trgovca do trgovca,ali jeskuplje nego u D :D


Zaključio sam po tome sto nas neki e-shopovi iz de i at ili sa e-bay.de .it ili.at....stavljaju u ostatak svjeta....i za susjednu sloveniju(eu) traže recimo paušalno 9.5€ a za mene izvan EU a 45 km od granice za istu stvar traže 30€.....na to sam mislio.....a ne o padanju cijena poštanskih usluga u hr(uvjeren sam da će cijene kod nas otići još gore po ulasku u tu EU :evil: )
Evo primjera(malo pretjeran primjer):Märklin/Minitrix e-shop...
https://www.maerklinshop.de/index.p...l=info&tpl=delivery_info.tpl&sArea=int&popup=
za slo traže 19,95 a za hr 50€ ?!? LOL
...ne dajem nikada više od 10€ za poštarinu...(osim baš kada jako patim za nekom stvarčicom..... :eek: KiskuN....Hž 2 vagona.....mislim da me lik tražio 15€ poštarine)
 

istra1977

Novi član
Supporter (2018)
Damir kaže:
Prema svemu sudeći morat ćeš naći ekipu iz Istre!
Niste brojni,ali vas ima...
Riječani su već organizirani što se tiče odlazaka na sajmove po Austriji,a pošto kupujemo polovno/nove modele
ne pada nam na pamet da što prijavljujemo na granici :plaza: nikad se ne zna što će barba carinici izmisliti (bolje bit na miru).
Što se tiče prijevoza i cifre koju si frknuo! Tako nekako ispadne!

Prema svemu sudeći morat ćeš naći ekipu iz Istre!
Mislim da sam u Istri jedini ( N 1:160) :evil: Tu nisam još sreo ni jednu osobu koja je zagrijana za N
ne pada nam na pamet da što prijavljujemo na granici :plaza:
Slažem se....Ono što carinik ne zna ne može ga ni naljutiti >:finger:
 

Damir

 
Osoblje foruma
Skala uopće nije bitna! U Austriji,a pogotovo sada 04.11 u Grazu se da naći za svakoga ponešto: Z,N,H0,G..itd
Svi čitate forum pa se pokušajte i izorganizirati :palac_gore:
 

Killer9990

Poznati forumaš
Damir kaže:
Skala uopće nije bitna! U Austriji,a pogotovo sada 04.11 u Grazu se da naći za svakoga ponešto: Z,N,H0,G..itd
Svi čitate forum pa se pokušajte i izorganizirati :palac_gore:

Rijecani se mogu dogovoriti, ali neki drugi (npr. Zagrebcani)
tesko/malo vjerojatno !
:cool:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh