HŽ Mimara - ACME

nik

Veteran foruma
Kad se predviđa isporuka? Kakva je procedura kod njih, jel se može platiti pay-palom, koliko dođe dostava u hr?Nisam nikada kupovao pa ne znam!:glup
Možeš platiti na njihov račun bankovnom uplatom ali to je skupo. Možda možeš i međunarodnom poštanskom uputnicom ali ne na Firmu Moko nego na vlasnika Branka Kovača. Navodno se već može slati iz Slovenije u Hrvatsku pouzećem, najbolje da Branko to provjeri na 'svojoj' pošti u Sloveniji.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Meni je g. Branko nekoliko puta slao na slovensku poslovnicu Pošte najbližu državnoj granici, npr. Zagrepčanima Brežice, Riječanima Jelšane. Poštarina s pouzećem unutar SLO je 5 do 6 eura, ako se dobro sjećam.

Moko također skoro uvijek ima štand na zagrebačkim susretima modelara, ove godine će biti velika izložba u Zagrebu u Tehn. muzeju, pa vjerujem da će "Mokovci" doći u Zg i mogu ti donijeti vagon(e).
 

FILIPSON

Član foruma
Kad se predviđa isporuka? Kakva je procedura kod njih, jel se može platiti pay-palom, koliko dođe dostava u hr?Nisam nikada kupovao pa ne znam!:glup
Evo "mehano" ukratko. Platno-prometna naknada 5,28 EUR-a, poštarina do Zagreba 10 EUR-a (za težinu do 1kg). Paket je poslan iz Slovenije 18. a pristigao je 20. u mjesecu. Samo da još spomenem, poštarina do 0,5kg = 7 EUR-a, do 2kg = 14 EUR-a. :)
 

mehano

Član foruma
Koliko sa shvatio onda je moguća isporuka sad ili će biti kroz neko vrijeme? Ako se predbilježim sada kada treba platiti za robu?
 

Mon

 
Osoblje foruma
Moko je do sada (meni bar) uvek slao naručeno odmah kad bi dobio pare.:palac_gore:
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Dečki, pošto sam i ja već nekoliko puta slao poštu iz Slovenije u Hrvatsku mogu reći sljedeće. Pošto je Hrvatska ušla u EU stvari su jednostavnije, poštarina za Hrvatsku je ista kao i za ostale države EU, odlično je još to, da je Hrvatska jedna od 5 zemalja u koju se može slati sa otkupninom. Ako trebate izračun poštarine, evo vam on-line preračuna:
http://wpo.posta.si/IzracunPostnine/
Računajte još nekako tako:
1. lokomotiva ACME je teška oko 400-500g skupa sa paketom
2. 1 vagon ACME (Y ili Mimara) oko 200g
Pakete do 2 kg može se slati kao pismo, ima neke male uštede kod toga (par centi) ali pismo ima manje opcija nego paket.

Oko plaćanja. Čuo sam da u Hrvatskoj još nemate SEPA uplatnice za EU pa je zato plaćanje na račun nešto skuplje. Plaćanje preko PayPala je jeftinije, za prodavaća još jeftinije ako odaberete opciju transfer novca porodici ili sl. Kad budete uredili plaćanje preko SEPA sistema, onda bi provizija morala biti slična plaćanju uplatnice za recimo elektro, RTV itd. Kod nas je u online banki to je tipično 35 centa (da, 0,35 EUR).

Eto toliko :)
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
ova lopovska zemlja nece uvesti SEPA sustav jos do kraja 2016 koji je ujedno krajnji rok (po nalogu iz Brisela) za uvodjenje toga.
 

hyperion

Veteran foruma
Moko je do sada (meni bar) uvek slao naručeno odmah kad bi dobio pare.:palac_gore:
Kako često naručuješ stvari iz Moka? Kod prve prilike kad dođeš u SLO/HR/SRB, ti je obavezan izlet u Moko. ;) Još najbolje kad bi ti i kolega došli za idući susret. :)
 

Mon

 
Osoblje foruma
Kako često naručuješ stvari iz Moka? Kod prve prilike kad dođeš u SLO/HR/SRB, ti je obavezan izlet u Moko. ;) Još najbolje kad bi ti i kolega došli za idući susret. :)

Uvek kad dobijem mail da je neka JŽ novina u prednaruđbi ja se obično javim u MoKo.
Inače, :naklon: na poziv hyperion-e, za sada nisam planirao ekskurziju prema jugu ali nikad se ne zna... ;)
 

wiggum

Veteran foruma
ACME 52891 - HŽ WReelmt

hzwr01.jpg


hzwr04.jpg


hzwr03.jpg


hzwr02.jpg
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Zna li itko (mozda @wiggum ?) kad ce putnicki biti dostupni iz "pred narudzbe Moko"?
Za restoran nije jos ni stigao mail pa mu se skoro nenadam..al mozda sam brzo gore u SLO u prolazu pa da pokupim to.. neznam gdje je zapelo?
 

kvrga_mrga

Aktivan član
Sporočamo Vam, da sprejemamo prednaročila za:

·ACME 52891: HŽ Restoran WReelmt za mednarodne vlake


v merilu HO (1:87)

Cena vagona v prednaročilu do 25. Marca je 54,90 EUR.
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Najbolje posalji mail Moku, i drzi fige da se dogodi cudo, tj. da ti odgovore na mail.
ovako su odgovorili :(

ACME 52864 (ti su stigli , svi smo mail dobili )
no;
ACME 52861 neće stizati, zasada nema reizadnja tako su mi rekli u mailu (ja sam bio i taj naručio)
ACME 52891 dolazi maj/juni

šteta za 52861.. mislim da bi se oped rasprodao 100%
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh