HŽPP - drama u tri čina

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Za terente vagone je lako... ali za putničke...
Gotovo svi vagoni s istim brojem dobili su novi HŽPP logo umjesto starog HŽ loga (koji nije trebalo mijenjati).... iako ima i starih...
Imam li ja (i ne samo ja) ustvari nepostojeće putničke vagone ili... :cool_2:
Tu su i motorni vlakovi... itd itd... srećom još nema tih modela... :)

Pitanje je raditi.... i staviti novi logo, zadržati stari ili kupiti novi vagon pa staviti novi logo... ?!?!?
Koji je ovo broj verzije loga Hrvatskih željeznica....
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Kameni Most kaže:
Za terente vagone je lako... ali za putničke... Gotovo svi vagoni s istim brojem dobili su novi HŽPP logo umjesto starog HŽ loga (koji nije trebalo mijenjati).... iako ima i starih... Imam li ja (i ne samo ja) ustvari nepostojeće putničke vagone ili... :cool_2: Tu su i motorni vlakovi... itd itd... srećom još nema tih modela... :) Pitanje je raditi.... i staviti novi logo, zadržati stari ili kupiti novi vagon pa staviti novi logo... ?!?!? Koji je ovo broj verzije loga Hrvatskih željeznica....
novi logo je čisto povraćanje!! Sreća bog pa je acme uradio šta je uradio na vrijeme. Novi logo će na modele staviti samo onaj tko te svoje modele uopće na voli!
 

željko halambek

Veteran foruma
Preljepo uklapanje loga .....

12936588_878832998910105_1922109137672264575_n.jpg


12439186_878833002243438_7205521279921669354_n.jpg
 

nik

Veteran foruma
Za terente vagone je lako... ali za putničke...
Gotovo svi vagoni s istim brojem dobili su novi HŽPP logo umjesto starog HŽ loga (koji nije trebalo mijenjati).... iako ima i starih...
Imam li ja (i ne samo ja) ustvari nepostojeće putničke vagone ili... :cool_2:
Tu su i motorni vlakovi... itd itd... srećom još nema tih modela... :)

Pitanje je raditi.... i staviti novi logo, zadržati stari ili kupiti novi vagon pa staviti novi logo... ?!?!?
Koji je ovo broj verzije loga Hrvatskih željeznica....
Pa svi modlei nakon nekog vremena postanu 'nepostojeći'.
To nema smisla mijenjati jer ti onda npr. više ne paše datum revizije.
Osim toga samo su ova dva bijela te WReelmt još bili postojeći što znači da si trebao mijenjati oznake i boju i na svim drugim HŽ i ŽTP Zg modelima.
 

nik

Veteran foruma
novi logo je čisto povraćanje!! Sreća bog pa je acme uradio šta je uradio na vrijeme. Novi logo će na modele staviti samo onaj tko te svoje modele uopće na voli!
Ja se nadam da ćemo dobiti jednom i bijeli Bcl sa starim logom. I recimo možda još jedan Bl.
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
nik kaže:
Ja se nadam da ćemo dobiti jednom i bijeli Bcl sa starim logom. I recimo možda još jedan Bl.
nikad mi nije "legao" taj bijeli Bcl... To je trebala biti plavobijela varijanta kao Wlee. Sivoplavi Bl najavljen prije godinu i pol od Memobe visi u zraku. Nadam se da će jednom doći, imam 4 komada u prednarudžbi
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
nikad mi nije "legao" taj bijeli Bcl... To je trebala biti plavobijela varijanta kao Wlee. Sivoplavi Bl najavljen prije godinu i pol od Memobe visi u zraku. Nadam se da će jednom doći, imam 4 komada u prednarudžbi
Jesu li ti iz Memobe bilo što javili vezano uz te vagone?
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Ja se nadam da ćemo dobiti jednom i bijeli Bcl sa starim logom. I recimo možda još jedan Bl.
Hm to jednom... mislio si kao "nada umire posljednja" ili imaš neke informacije koje želiš podijeliti hehe

Evo dok netko na napravi Bcl ili Bl čisto onako za inf. HŽPP ga iznajmljuje za 2000 kn po danu oko 250 EUR (naravno bez vuče)
upload_2016-4-2_19-31-58.png
A za njega ti trebaloksa pa istu možeš unajmiti.... za najam HŽ 2044 s strojnim osobljem naplaćuju 150EUR/sat, za električnu 1141 najam je 130 EUR/sat a za HŽ 2132 samo 100EUE/sat. hehehehhe sve imaju zvuk i svjetla u smjeru vožnje :)
 

adi

Član foruma
Ovi u hz-u su cudo od ljudi.:glupsvako malo nesto farbaju i pisu po lokomotivama i vagonima.kakve su pameti uskoro ce mozda sve teretne vagone oznacit sa" hztp".kad ima putnicki prevoz nek ima i teretni:mad:.moji vagoni ostaju kakvi jesu.
 

1borna

Veteran foruma
Svjedoci smo već 15-ak godina da se svakom promjenom vlasti mijenja i uprava HŽ-a....a svaki novi želi ostaviti svoj
"pečat" iliti trag. Ovo zadnja promjena je djelo uprave koja je na odlasku tako da za koju godinu možemo očekivati
nove promjene :plaza:. Svaki puta si neki dizajner omasti brk, ekipe za bojanje imaju pune ruke posla a to sve košta dok
se sa druge strane reže radnička prava gdje god se uspije te se štedi na održavanju :hladno:
 

1borna

Veteran foruma
Nažalost je tako, siromašni i očerupani HŽ se svako malo upušta u takove promjene dok npr Veeliki i bogati DB to radi
otprilike jednom u 20 godina!
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Preljepo uklapanje loga .....

12936588_878832998910105_1922109137672264575_n.jpg


12439186_878833002243438_7205521279921669354_n.jpg
Željko odlična slika.... :_) Ja bolje stavim dekale na model :) manje se vide nego njihovi...
da su više na forumu znali bi kako se stavlja "dekal" na pravi vagon ....ovo je čisti "silvering efekt"... treba im tekućine za omekšavanje a trebali su prepakirati sjajnim lakom podlogu hahahahahha
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Za terente vagone je lako... ali za putničke...
Gotovo svi vagoni s istim brojem dobili su novi HŽPP logo umjesto starog HŽ loga (koji nije trebalo mijenjati).... iako ima i starih...
Imam li ja (i ne samo ja) ustvari nepostojeće putničke vagone ili... :cool_2:
Tu su i motorni vlakovi... itd itd... srećom još nema tih modela... :)

Pitanje je raditi.... i staviti novi logo, zadržati stari ili kupiti novi vagon pa staviti novi logo... ?!?!?
Koji je ovo broj verzije loga Hrvatskih željeznica....

Logotipe na modelima svakako ne treba dirati, jer svaki takav tvornički model označava jedno određeno vremensko razdoblje! Konkretno na primjeru spomenutog modela starog neklimatiziranog kušeta, ispada da bi si onda u svojim kolekcijama trebali prefarbati i one ACME modele sivo-plavog i tirkiznog kušeta u aktualnu bijelo-sivu shemu, jer plavi i tirkizni kušeti već odavno ne postoje!
Po pitanju logotipa i označavanja, ova aktualna bijelo-siva shema kušeta sada se već može izraditi u tri verzije, a svaka označava određeno vremensko razdoblje:
- slika modela kušeta broj 001, rađen u vrijeme i na temelju dokumentacije kada su se ti kušeti tek počeli farbati u tu novu shemu,:
P5300163.JPG

- kušet 001 u naravi, ali slikan nešto kasnije, tj. u ' HR - HŽ PP' varijanti označavanja:
P1010012.JPG

- kušet 001 u trenutnom stanju, tj. sa novim logotipom:
P1010868.JPG
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Logotipe na modelima svakako ne treba dirati, jer svaki takav tvornički model označava jedno određeno vremensko razdoblje! Konkretno na primjeru spomenutog modela starog neklimatiziranog kušeta, ispada da bi si onda u svojim kolekcijama trebali prefarbati i one ACME modele sivo-plavog i tirkiznog kušeta u aktualnu bijelo-sivu shemu, jer plavi i tirkizni kušeti već odavno ne postoje!
Po pitanju logotipa i označavanja, ova aktualna bijelo-siva shema kušeta sada se već može izraditi u tri verzije, a svaka označava određeno vremensko razdoblje:
- slika modela kušeta broj 001, rađen u vrijeme i na temelju dokumentacije kada su se ti kušeti tek počeli farbati u tu novu shemu,:
View attachment 75112

- kušet 001 u naravi, ali slikan nešto kasnije, tj. u ' HR - HŽ PP' varijanti:
View attachment 75113

- kušet 001 u trenutnom stanju, tj. sa novim logotipom:
View attachment 75114
Odličan post... potpuno se slažem.... :) Za razliku od HŽPP koji ima tri boje.. dizajneri se inače trude da logotip dobro izgleda i u jednoj boji..... Evo jednog primjera inteligentnog i geometrijski savršenog loga :) izvedenog iz podloge njihove zastave... kao sklad presjeka kružnice i kvadrata... ja sam izbrojao 1 kružnicu i 17 kvadrata od kojih se zadnji samo djelomično vidi :) jer mu nedostaje gornja i donja strana.. postoje i još dva koja imaju četvrtine ali nisam ih uzeo u obzir ... je OT ali eto...
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh