H0 amater - maketa in vozni park

Thommo

 
Osoblje foruma
Uff, sve modeli koje sam nekad (kraj osamdesetih) gledao u kolodvoru Rijeka, pogotovo Mopede i Mehove. Brižite su bile jako rijetke u Rijeci...

Svaka čast, prekrasni modeli i maketa. :palac_gore:
 

Železničar

Poznati forumaš
Ovo je nevidjeno dobro, svaka Ti cast za ove modele! *<8o
Za ovo je zaista potrebna ideja, dobra volja, mnogo zivaca, vestine i u ponekom slucaju malo hrabrosti :idea:
A sto se mene tice ova dva poslednja ja (jos) nemam da napravim ovako nesto. :zvizdi:
 

H0 amater

Član foruma
Hvala svima!

Danas je na redu najstarija elektro lokomotiva iz leta 1931, iz firme OM - Officine Meccaniche iz Milana, kod nas popularno zvana Breda. Njezin broj FS E626-023 je bio kod nas prenumeriran u JŽ E61 002 , kasnije u JŽ 361-102.

Model je pre više godina izradio Roco, sam sem ga samo revitaliziral sa digitalom, što je značilo malo jače operacije frezanja sa unutrašnje strane krova.


361a.jpg


361b.jpg


361c.jpg
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Strašno dobri modeli.. naročito ovi grbovi i oznake..
Stvarno skidam kapu :naklon:
Naročito za moped koje je nastao takoreći iz "ničeg"...
 

Mon

 
Osoblje foruma
H0 amater kaže:
...JŽ 361-102.
Model je pre više godina izradio Roco, sam sem ga samo revitaliziral sa digitalom, što je značilo malo jače operacije frezanja sa unutrašnje strane krova.

H0 amater, jel moze da nam pokazes kako si rijesio digitalizaciju ovog modela?
I ja sam jednom digitalizirao JZ361 i moram da priznam da je bilo malo zeznuto napraviti mesta za dekoder i plocicu.
<a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=22&t=2750" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=22&t=2750</a>

Kako si ti rijesio taj problem?
 

H0 amater

Član foruma
Mon, ja sam u krovu sa dolnje strane sa frezom napravio malo više mesta, postrgao plastiko za oko 1 mm i ugradio mini dekoder. Ne bi baš sada otvarao, jer onda do 8.marca neču opet sklopiti zajedno. :zvizdi:
 

Mon

 
Osoblje foruma
Onda je nemoj dirati H0 amater, nek prespava zimu na miru! :)

Ali ako je nekad otvoris mogao bi da dva-tri puta skljocnes aparatom i postiras nam slike. :palac_gore:
 

mmatja

Poznati forumaš
A gdje je zvuk, odnosno zvučni dekoder... :hmmm Ja znam za jednu, i to ne daleko od mene... :zvizdi: I plus toga ta ima još i sasvim originalni zvuk...:zvizdi: :D
L.P.
 

H0 amater

Član foruma
I kad smo već kot italijanskih lokomotiva, prikazat ču još jedan model, koji je kod nas pre par godina vozio u takozvanom režimu "interoperabilnosti" što znači naše lokomotive serije 362 u Italijo i talijanski "Caimani" E655 u Slovenijo. Naši su jih zvali "grdavše" jer su bile zaista dosta prljave.

Model je izdelal Roco in ima oznako E655-045.


655a.jpg


655b.jpg


655c.jpg


Zbog odlaska na odmor završujem priću o modelima ove godine.



I na kraju ......


Vsem železniškim navdušencem želim v novem letu veliko novih modelov,
brezskrbnih voženj in "kvalitetno zapravljenega prostega časa"
za ta čudovit hobi.


cover.jpg
 

nik

Veteran foruma
H0 amater kaže:
Hvala svima!

Danas je na redu najstarija elektro lokomotiva iz leta 1931, iz firme OM - Officine Meccaniche iz Milana, kod nas popularno zvana Breda. Njezin broj FS E626-023 je bio kod nas prenumeriran u JŽ E61 002 , kasnije u JŽ 361-102.

Model je pre više godina izradio Roco, sam sem ga samo revitaliziral sa digitalom, što je značilo malo jače operacije frezanja sa unutrašnje strane krova.


361a.jpg


361b.jpg


361c.jpg

Na slovenskom forumu je, kako vidim, rasprava o kompresoru na ovoj lokomotivi i mogućoj prenumeraciji u 361-105 pa da objasnim stvar dok ne bude prekasno... :D

Ukratko; Roco radi dvije verzije FS E626, stariju (sa kompresorom) i noviju (bez kompresora). Osim kompresora razlika je i u bočnim rešetkama za ventilaciju, opremi na krovu kao i obliku i rasporedu otvora na 'nosevima'. Nakon WW2 su kod nas preuzete samo lokomotive starija gradnje a novijih tu nije bilo; Roco je na takvu noviju E626 'nalijepio' natpis 361-102 jer u tom trenutku (kraj 70-ih) nije radio stariju verziju. Kada ju je počeo raditi (početak 80-ih) nastao je i model 361-007 koji bi trebao biti manje-više korektan. JŽ 361-0xx su originalne 'stare' E626 dok su JŽ 361-1xx te iste ali pregrađene po uzoru na 'nove' E626. Pregradnje su rađene pod FS početkom 40-ih a vidljiva promjena je ta da imamo kombinaciju 'stare' E626 (bočne rešetke i kompresor) i 'nove' E626 (oblik i raspored poklopaca na 'nosevima'); osim kod nas takve lokomotive su vozile i u Italiji ali velikoserijskog modela te verzije nema. Što se Rocove 361-102 tiče osim dodavanja kompresora (što je na modelu sa gornjih slika već napravljeno) trebalo bi zamijeniti i bočne rešetke (najjednostavnije je nabaviti još jednu karoseriju 'stare' E626 pa cijelo polje rešetki iz nje izrezati i ubaciti u odgovarajuće izrezan četvrtasti otvor na bokovima 361-102). JŽ 361-2xx su identične podseriji 0xx (iz koje su i nastale pregradnjom) ali sa drugačijim prenosnim omjerom.

>:)
 

Mon

 
Osoblje foruma
Izvinite na O.T. ali ovakve tekstove volim; :naklon: nik!
Jer, kad mogu firme poput Roco-a da fuskaju, mozemo i mi prilikom naseg preradjivanja vozila.

Da se vratim na temu, jel imas jos slika svojih vozila H0 amater?
 

H0 amater

Član foruma
Pozdrav svima!

Jesen dolazi i sa njom više vremena za naš hobi. Danas vam predstavljam lokomotivu serije 363 sa nadimkom brižita u sadašnjem bojanju. Lokomotiva je ulivena sa istog pramodela kao 363-001, koju ste već videli. Razlika je u rešetkama, to znači nov etch.

evo i slika:

363-rdeca-3.jpg


363-rdeca-2.jpg


363-rdeca-1cr800.jpg


U Sloveniji sta bili u prošlosti još dve color variante (adria i pohorka), koje ču najverovatneje praviti slijedeće godine. A još jedna žutka doći če iz Roca (363-004, epoha V).
 

wiggum

Veteran foruma
H0 amater kaže:
A još jedna žutka doći če iz Roca (363-004, epoha V).

To je info. s onih mjerenja lokomotive od strane Rocovih ljudi u CD? Neće li doći crvena možda pošto je Moped žuti?
 

H0 amater

Član foruma
Ne, prvo će doči žuta, dali su mi šanso, da izaberem broj, a ja izbrao 004. :zvizdi:
Slijedeća če biti 005 takva kakva vozi sada, znaći sa klimom, dugim UIC brojem,.... Na kraju možda i crvena.
Znaš Roco.
 

H0 amater

Član foruma
Počinjem sa Taurusima, u Sloveniji serija 541. Prva lokomotiva, koja je dobila reklamne dekale, je bila 541-001. Model je od firme Roco.


541-001-alpska-1.jpg



541-001-alpska-2.jpg



541-001-alpska-3.jpg
 

H0 amater

Član foruma
Posle par godina je marketing SŽ odlućio, da na ovoj lokomotivi promjeni sponzora, tako da sada 541-001 vozi obojena u boje austrijanskog bavarskog prijateljstva.
Moj model je u osnovi Piko 1216 prestige serije, koji je četri puta jeftiniji nego od Rail Ad, koji če ovu lokomotivu izbaciti na tržište krajem ove godine. Naljepnice su printane na laserskom štampaću, ostale simbole sam izradio pomoću airbrusha.

Evo 541-001, kakvu možete danas sresti na prugama SŽ i EU.

541-001-bavarka-01.jpg



541-001-bavarka-02.jpg



541-001-bavarka-03.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh