H0 amater - maketa in vozni park

nik

Veteran foruma
Poanta je u tome da je skraćenica i za Južnu Željeznicu i za Jugoslavenske Željeznice ista; JŽ, a Mon nije pojasnio na koju 'JŽ' misli... ;)
 

H0 amater

Član foruma
Prvo su na redu

SŽ 642-199 i SŽ 643-026

Obe lokomotivi su proizvod male kućne firme Moko iz Domžal i stvarno su dobro izradjene. Naravno obe sa digitalom i jedna sa original zvukom.


642a.jpg



642b.jpg




643a.jpg



643b.jpg




642-643a.jpg



642-643b.jpg
 
  • Like
Reactions: Mon

H0 amater

Član foruma
JŽ 644 - 010 aka Španka

samogradnja



Model prikazuje lokomotivo iz epohe JŽ, kad je još imala generator pare ali već nove duple lampe.

Evo Španke iz Macose iz mog depoja



644a.jpg



644b.jpg



644c.jpg



644d.jpg



644e.jpg



644f.jpg
 
  • Like
Reactions: Mon

H0 amater

Član foruma
1borna kaže:
Od čega im je baza- podvozje i motor, i ima li koja slika rastavljene lokomotive? LP :??:


Kod 644 je baza Frateschi postolje A-1-A, koji je isti kao kod naše 644, kod 661 je podvozje od Roco Renfe 319, maske sam napravio ja. Motori su Roco sa zamašnjakom i kardanima.
 

Stanley

Poznati forumaš
1borna kaže:
Ne mogu odoljeti a da ne komentiram - baš su mi smiješne sa tim nosom! >:D:
Čudnovati kljunaš. >:)
Kad sam prvi put vidio takvu lokomotivu uživo (Veles 1986.) zinuo sam od čuda - kakva je to nakaza? I još vidim oznaku 661, pa što su to napravili od nje. :??:
 

Mon

 
Osoblje foruma
Lokomotive 661 iz podserije 4xx su bile exkluzivno pravo ZTP Ljubljane i Skoplja, ostali su samo mogli da posmatraju sa strane i da im se dive!
Postovani clanovi foruma, ne slusajte Stanley-a kad kaze "nakaza" jer i sami vidite o kakvoj se to lepotici radi! :ljubav
Stanley, vredjanje je na forumu zabranjeno, sledeci put sleduje ban! :D :D ;)

H0 amater, veliko BRAVO za smogradnju i za spretne ruke.

Ostali koji zele imati H0 model ovih 661-4xx lokomotiva preporucujem da pocnu sakupljati pare jer ce majstor Slavko
ubrzo da nas s "necim" iznenadi. klopa
 

H0 amater

Član foruma
Polako idu kraju zadnji sati ove godine, svima želim sve dobro, a moram vam još pokazati, ćime se ćemo bavit u 2013.


Evo jagode!


663.jpg



663a.jpg



663b.jpg



Srečno!
 
  • Like
Reactions: Mon

sini

Bivši član foruma
pozdrav,

e tome se more rečt da je prava torta sa puuuuuuno jagodaaaaaa!
to mislim na tvoj kompletni vozni park! :ples :palci_gore: :palac_gore: :naklon: :aplauz:

LP Sini
 

H0 amater

Član foruma
U 2013 ću nastaviti sa pregledom mog dizel voznog parka. Sigurno se sjećate ovog Taurusa, kojeg sam predstavio u rubrici elektro vozila.


adria-h1.jpg



Lokomotiva je proizvod Roca in stvarno je super napravljena.

Poslije je kod nas poćela voziti i dizel Adria, tip Hercules. Rekao sam si, nema problema, kupit ću Pikov proizvod, koji je baš najavljivao Herculesa kao novitet.

A gledaj vrageca. Boja nije bila prava, previše svetla. Na Slo forumu saznali smo, da su dećki od Adrie slali Piku pogrešne Ral kodove.


7575671.jpg

Slika uzeta sa neta.


Naravno, to nije bilo za kupit jer je bila razlika više nego oćita.

Zbog toga je bilo potrebno kupiti jedan Pikov Hercules, prebojati sa pravim Ralom i napraviti nove dekale.

Evo, pogledajte šta je nastalo.

adria-h2.jpg



adria-h3.jpg



dsc01971crcr.jpg


Mislim, da je dosta dobro uspelo.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh