IC/EC Croatia

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Re: IC 'Croatia'

nik kaže:
H0 IC 'Croatia', model iz '94.

fe13002.jpg


fe13003.jpg


Model sa dosta 'kompromisa'.
Nik jel su to tvoji modeli?
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Re: IC 'Croatia'

Gorchi kaže:
IC159 2001:

OBB 1044 (Roco)
OBB 1044 (Roco)
OBB Bmz 61 21-70.0 (ACME 52603, uz netočan prozorski set. Prozori bi trebali biti isti kao i na istom Bmz modelu iz ACME seta 'Austria Express')
OBB Bmz 51 21-70.5 (Roco 44668)
OBB ABmz 61 30-70 (Roco 44645, uz netočan prozorski set)
HŽ WReelmt
OBB ABmz 61 30-70 (Roco 44645)
SŽ Beelm
SŽ Bl (ACME 52821, 52824)
.
.
 

nik

Veteran foruma
IC Croatia


III ili IV '95.
 

Attachments

  • c1.jpg
    c1.jpg
    726.5 KB · Pregleda: 246
  • c2.jpg
    c2.jpg
    699.6 KB · Pregleda: 248

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
nik, ovo su opake fotke: Croatia sa HŽ WReelmt vagonom u prvoj shemi bojanja (sa crnom suknjicom)!! :naklon:
 

nik

Veteran foruma
Sky kaže:
nik, ovo su opake fotke: Croatia sa HŽ WReelmt vagonom u prvoj shemi bojanja (sa crnom suknjicom)!! :naklon:

Trebao bi sliku bolje skenirati...
 

Attachments

  • c.jpg
    c.jpg
    341.5 KB · Pregleda: 169

wiggum

Veteran foruma
Novi VR od 11.12.2011., novi sastav Croatie.
Nema više HŽ vagona, novost su ÖBB restoran i ÖBB prtljažni vagon s putničkim prostorom prvog razreda! Ukupno 6 ÖBB vagona.

Sastav:


ÖBB 73 81 29-91 071-2 Bmpz + prostor za bicikle



ÖBB 73 81 29-91 072-0 Bmpz + prostor za bicikle



ÖBB 73 81 21-91 152-8 Bmz



ÖBB 73 81 19-91 515-0 Amz (Business)



ÖBB 73 81 88-90 213-3 WRmz





ÖBB 73 81 81-91 024-6 ADmpsz
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Odličan materijal za sastavljanje! Nakon zadnjeg prometovanja EC vlaka 'Zagreb' prije nekoliko godina, austrijski restoran ponovno u HR! :palci_gore:
Bravo wiggum! :palac_gore:
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Pa Sky ne bih se toliko veselio... Ako vidiš da su svi vagoni Austrijski to može znaćiti da je vlak došao u vlasništvo Austrijca kako i Mimara. A to znači da mogu oni ukiniti voz brže nego bi željeli. No Talijani to rade i bez toga (Venezia) :D :D
Ipak ne mogu da ne rećem da je jadno kako su zapravo naši vlaki došli u vlasništva stranaca i samo pitanje je kad će se ukidati :( Još malo pa budemo države na Balkanu svoja kvazi EU :D
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ma ja se veselim ovoj lijepoj garnituri austrijskih vagona. Isto kao što se veselim kada vidim mađarski ili švicarski vagon.
Lijepo ih je vidjeti ovdje u Zagrebu, čisto da razbiju ovu monotoniju HŽ voznog parka. Naravno, to govorim kao zaljubljenik u željeznice.
To, što ti vlakovi prelaze u vlasništvo drugih željezničkih uprava, i eventualno im prijeti ukinuće, uopće više nije bitno! Trend ukidanja vlakova vlada čitavom Europom!
Ma koliko bi mi to željeli, ali nažalost, zlatna vremena kada se uglavnom putovalo vlakom i kada su kompozicije bile dugačke, pune putnika, više nećemo vratiti!
Uživajmo u ovome što još vozi!
Ne treba nam strana uprava, pa da nam ukida vlakove. Pogledajmo samo unutrašnji promet , koliko se tu vlakova ukinulo.
Otišao sam malo OT!
 

Izidor

Član foruma
Zbog uvođenja garnitura Railjet-ova na mrežu OBB-ja imaju sada sada višak klasičnih vagona, pa i restorana.
Pa su tako svoje restorane uturili i u naše vlakove. To je sva priča oko toga.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ovaj austrijski restoran je iz koju godinu starije serije restorana koje smo zadnjih godina uobičavali viđati u Zagrebu.
Isto su SGP Simmering proizvodnje, opremljena MD522 postoljima, ali takvog modela nemamo..
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
wiggum kaže:
ÖBB 73 81 88-90 213-3 WRmz
wiggum, ovaj OBB restoran bi trebao imati početni broj 61, a ne 73, jer to je serija restorana koja je nastala godinu-dvije prije pojave ovih tlačno izoliranih..
Imaš li možda uslikan broj sa tog restorana?
 

wiggum

Veteran foruma
Sky kaže:
wiggum kaže:
ÖBB 73 81 88-90 213-3 WRmz
wiggum, ovaj OBB restoran bi trebao imati početni broj 61, a ne 73, jer to je serija restorana koja je nastala godinu-dvije prije pojave ovih tlačno izoliranih..
Imaš li možda uslikan broj sa tog restorana?

Da naravno, vidi se i na mapperu da je tako, moja greška.
 

nickname25

Član foruma
Supporter (2016)
Sky kaže:
Ma ja se veselim ovoj lijepoj garnituri austrijskih vagona. Isto kao što se veselim kada vidim mađarski ili švicarski vagon.
Lijepo ih je vidjeti ovdje u Zagrebu, čisto da razbiju ovu monotoniju HŽ voznog parka. Naravno, to govorim kao zaljubljenik u željeznice.
To, što ti vlakovi prelaze u vlasništvo drugih željezničkih uprava, i eventualno im prijeti ukinuće, uopće više nije bitno! Trend ukidanja vlakova vlada čitavom Europom!
Ma koliko bi mi to željeli, ali nažalost, zlatna vremena kada se uglavnom putovalo vlakom i kada su kompozicije bile dugačke, pune putnika, više nećemo vratiti!
Uživajmo u ovome što još vozi!
Ne treba nam strana uprava, pa da nam ukida vlakove. Pogledajmo samo unutrašnji promet , koliko se tu vlakova ukinulo.
Otišao sam malo OT!

evo da te podržim, slažem se s tobom u potpunosti ;)
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
ACME za memobu, IC Croatia:
 

Attachments

  • IC Croatia.jpg
    IC Croatia.jpg
    44.8 KB · Pregleda: 146

Martin

Poznati forumaš
Sky kaže:
wiggum kaže:
ÖBB 73 81 88-90 213-3 WRmz
wiggum, ovaj OBB restoran bi trebao imati početni broj 61, a ne 73, jer to je serija restorana koja je nastala godinu-dvije prije pojave ovih tlačno izoliranih..
Imaš li možda uslikan broj sa tog restorana?

Pozdrav,

već sam negdje pitao, ali nisam dobio odgovor; što točno znači "tlačno izolirani" vagom?

Hvala!
 

nik

Veteran foruma
Martin kaže:
Pozdrav,

već sam negdje pitao, ali nisam dobio odgovor; što točno znači "tlačno izolirani" vagom?

Hvala!

Između ostalog to da kod mimoilaženja u tunelu pri velikoj brzini sadržaj WC-školjke ne završi na plafonu... :D
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
nik kaže:
Martin kaže:
Pozdrav,

već sam negdje pitao, ali nisam dobio odgovor; što točno znači "tlačno izolirani" vagom?

Hvala!

Između ostalog to da kod mimoilaženja u tunelu pri velikoj brzini sadržaj WC-školjke ne završi na plafonu... :D

Bukvalno rečeno! :D :palac_gore:

To su vagoni koji svojom konstrukcijom smanjuju utjecaj tlačnih valova na nagle promjene unutar vagona, koji se javljaju pri velikim brzinama, posebno pri prolasku kroz tunelske sekcije.
 

Martin

Poznati forumaš
Sky kaže:
To su vagoni koji svojom konstrukcijom smanjuju utjecaj tlačnih valova na nagle promjene unutar vagona, koji se javljaju pri velikim brzinama, posebno pri prolasku kroz tunelske sekcije.

E, hvala; tako nekako sam i mislio.
Mladen
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh