Iskustva prilikom prodaje/kupnje

kcspartak

Član foruma
Koristim priliku da pohvalim kolegu @marinac na sjajnom dijalogu i dogovoru oko kupnje i svakako ga preporučam svima. Dalje zahvala kolegi @66dovla na pomoći oko preuzimanja paketa i slanju k meni. Pohvale i Kc ekipi također jer su uvijek za pomoć i susretljivi su. I naravno svima ostalima sa kojima sam trgovao preko ovog foruma nemam zamjerke sve je uvijek bilo fer i korektno odrađeno.
 

dmati4444

Novi član
Ja imam potrebu da pohvalim kolegu Goran. Tražio je rezervaciju lokse, i kad ju je trebao preuzeti nešto mu se iskompliciralo oko love te sam mu poslao loksu i ponudio obročno plaćanje. Čovjek uredno plaća svoje rate.
Vjerujem da još ima poštenih ljudi kojima se život ne svodi na to da prevare nekog za par sto kuna.
Pozdrav
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Ja imam potrebu da pohvalim kolegu Goran. Tražio je rezervaciju lokse, i kad ju je trebao preuzeti nešto mu se iskompliciralo oko love te sam mu poslao loksu i ponudio obročno plaćanje. Čovjek uredno plaća svoje rate.
Vjerujem da još ima poštenih ljudi kojima se život ne svodi na to da prevare nekog za par sto kuna.
Pozdrav
Da se pridruzim pohvalama na Goranov racun,isto sto je i naveo kolega dmati4444,covek je uredno placao rate,cak je deo novca na moju molbu uplatio kolegi iz Slovenije od koga sam ja kupio neke stvarcice.
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Molim osoblje da ovo sto cu ispisati prebaci u novu grupu- "krivicna dela"!Prica pocinje novembra prosle godine kada sam putem foruma "upoznao" Sinija iz Lendave.Ponesen citanjem silnih njegovih postova,zakljucio sam da je to covek sa kojim vredi saradjivati.Ali,nije tako.Sini mozda jeste veliki modelar i kolekcionar,ali je kao covek cista nula=O,najobicniji prevarant i bitanga!Ovo odgovorno tvrdim,sto cu potkrepiti materijalnim dokazima.Da se vratim prici(na kratko me je obuzeo veliki bes),dogovorimo se mi lepo,ja lakoveran,da ja njemu posaljem modele od KMB-a kojima je on bio odusevljen(parna lokomotiva serije 77,elektra 1080,elektra 1046,2 baat vagona,jedna kmb 1146 sa nedostacima kao poklon i 2 minitranis seta-sve slike u nastavku).Paket je poslat 12.11.2013 i platio postarinu skoro 20e.I dalje misleci da je u pitanju covek,u drugom navratu mu posaljem jos Minitrais modela(3.12.2013,platio postarinu 15e),na zalost nisam slikao,niti se secam koliko je bilo vagona pored 2 lokomotive.Ono sto je on trebao da mi posalje u zamenu,bili su modeli Mehana,koje on ocekuje vec 6 meseci,i koji sigurno nece nikada stici.Strpljivo sam cekao bez obzira sto on sve te modele vec ima u svojoj zbirci i da je covek kao sto nije,ljudski bi bilo da mi posalje svoje a da on ceka taj fantomski kontigent.Jedino sto sam dobio to su lazna obecanja i perfidni izgovori(kopiracu i postavicu sve poruke koje je slao).Pa onaj Mlakar -Choppin je majka Tereza za ovog!I dalje mi nije bilo dosta,razvlacio me nekakvim izgovorima a ja bio strpljiv,posaljem mu jos i 2 Esu sound decodera da ih nasnimi(jedan nije moj,pa sada moram da kupim kolegi drugi) i 1 taams ld-9 na opravku,naravno uz moj izricit zahtev da sve usluge platim(takodje cu objaviti prepisku).Decoderi poslati 13.2.2014,placeno 2.5e postarine.Do dan danas nije poslao nista,niti je vratio decodere.Slao sam gomilu mejlova,jurio ga preko skajpa,preko foruma,molio ga da vrati barem decodere,al nista,prava BITANGA.Ako ne racunam e-bay,nisam puno saradjivao van granica Srbije sem sa Tonijem od koga sam kupovao Vitrains modele i za koga imam samo reci hvale,preko Bolhe kupovao sound decodere od g. Milana Povsea-takodje vrhunska saradnja i sa kolegom Goranom iz Virovitice koji je kupovao modele od mene,za koga takodje imam samo reci u superlativu.Nadam se da su i oni zadovoljni saradnjom.Za pocetak objavljujem sve paketske adresnice,slike mojih modela dok su bili kod mene,a sutra poruke i prepiske koje smo razmenjivali i vodili.Na kraju cu izgleda morati sam u Sloveniju po svoje.
 

Attachments

  • Picture 548.jpg
    Picture 548.jpg
    125.1 KB · Pregleda: 115
  • Picture 549.jpg
    Picture 549.jpg
    133 KB · Pregleda: 126
  • Picture 550.jpg
    Picture 550.jpg
    129.8 KB · Pregleda: 120
  • Picture 551.jpg
    Picture 551.jpg
    125.2 KB · Pregleda: 119
  • Picture 552.jpg
    Picture 552.jpg
    133.8 KB · Pregleda: 113
  • Picture 553.jpg
    Picture 553.jpg
    135 KB · Pregleda: 111
  • Picture 554.jpg
    Picture 554.jpg
    136 KB · Pregleda: 122
  • Picture 562.jpg
    Picture 562.jpg
    125.2 KB · Pregleda: 114
  • Picture 563.jpg
    Picture 563.jpg
    124 KB · Pregleda: 106

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Evo i modela
 

Attachments

  • Picture 555.jpg
    Picture 555.jpg
    106.7 KB · Pregleda: 133
  • Picture 556.jpg
    Picture 556.jpg
    90.9 KB · Pregleda: 139
  • Picture 557.jpg
    Picture 557.jpg
    101.6 KB · Pregleda: 131
  • Picture 558.jpg
    Picture 558.jpg
    115.3 KB · Pregleda: 135
  • Picture 559.jpg
    Picture 559.jpg
    153.8 KB · Pregleda: 130
  • Picture 560.jpg
    Picture 560.jpg
    99.8 KB · Pregleda: 134
  • Picture 561.jpg
    Picture 561.jpg
    107.8 KB · Pregleda: 121

mladen

Član foruma
Ovo je baš PREVARA ,ako čovek nema baš ni malo obraza da se javi i opravda svoje postupke,onda je to vrh prevare.Žao mi je da čitamo takve priče na ovom forumu i nadajmo se da takvih stvari nebude više.
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Ocekujem i ja reakcije,i od kolega a i od prozvanog.Mislim da je ovo presedan na forumima iz ex-YU
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Re: modeli u HO
Tuesday, November 5, 2013 12:02 PM
Mark as Unread Flag this message
From:
"Roudi Leo" <[email protected]>
To:
"Radisa Stanojevic" <[email protected]>
Full HeadersPrintable View
Pozdrav,
najbolje se radujem parnjači serije 77 i ostalim materialom što si pokazao.
Sad me zanima kolko je to tebi vredno i da opet napravimo zamjenu jer sam za taj
potez,ali si napomenuo da su tu i tamo koji mali bili problemi i popravci.
Daj mi još šalji slike od Liliputove lokomotive
LP Sini
PS:nemoj slučajno da to prodaš!!!


Radisa Stanojevic <[email protected]> schrieb am 9:33 Dienstag, 5.November 2013:
saljem ti slike modela u HO koje imam nameru da prodam-zamenim.U pitanju je KMB,mislim da ce ti biti zanimljivo.Elektricana 1080 ep.III.,OBB,sa originalnom kutijom i uputstvom.Kao sto vidis na slikama nedostaju stangle(stara boljka KMB),ram mi deluje ok,ima pogon na 3 osovine(2 plasticne bez venaca sam iskljucio),imala je led,ali sam ja prilikom neke probe pregoreo tako da sada ima obicno osvetljenje.Detaljno je kao nova.Parnjaca serije 77,odlicno ocuvana,ima orig.kutiju(u losijem stanju je kutija) i uputstvo.Ima DSS i led osvetljenje.U jednom smeru malo zapinje,mada ram deluje odlicno.Inace veoma tiho radi.Nisam hteo da je rasturam,ne bavim se opravkom parnjaca jer nikako nisam nabavio kljuc za razdvajanje stangli.Treca je serija 4061 obb ep.III,ima led crveno/belo,2 motora,bez dss,ima originalnu kutiju i uputstvo.Imala je problem sa ramom koji sam resio uz pomoc tecnog metala.Lepo i tiho vozi.I 2 baat vagona,potpuno novi bez nedostataka u kutijama.Svi
modeli su vrlo retki,ako te zanimaju,mozemo opet da napravimo neku trampu.
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Re: modeli u HO
Wednesday, November 6, 2013 11:59 AM
Mark as Unread Flag this message
From:
"Roudi Leo" <[email protected]>
To:
"Radisa Stanojevic" <[email protected]>
Full HeadersPrintable View
Pozdrav,
nema problema možemo se dogovorit po tvome predlogu da zamenimo za mehano, kad stigne roba do mene iz mehanoja,
imam i ja neke još lokomotive koje ču jih dat na prodaju ali moram jih slikar tako da ču ti slike naknadno slati ako te bude
koja zanimala.Aha da napomnem da to neče biti zadnjo slanje od mehana nego sam dobio obavjest da če biti još robe
posle nove godine tako da se možemo i još tada dogovorit za razliku za bat vagoni i liliput loksu.
Ljep pozdrav Sini-Leo
 

Bulares

Aktivan član
Uh vrlo ruzno za citati. Znam da sam relativno novi clan ali i ja sam vodio udruge, klanove i svasta nesto i takvi ljudi koji su stetili ugledu su bili prvo saslusani a potom banani zauvijek.
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Re: modeli u HO
Saturday, November 23, 2013 2:55 AM
Mark as Unread Flag this message
From:
"Radisa Stanojevic" <[email protected]>
To:
"Roudi Leo" <[email protected]>
Full HeadersPrintable View
Ima li sta novo u vezi Mehana?Moram da te pitam nesto,mozda ti imas vise iskustva.Hteo bih da porucim neke rezrevne delove od lokomotiva direktno u Roco,jesi li imao ta iskustva?
pozdrav iz Pozarevca
--------------------------------------------
On Thu, 11/21/13, Roudi Leo <[email protected]> wrote:

Subject: Re: modeli u HO
To: "Radisa Stanojevic" <[email protected]>
Date: Thursday, November 21, 2013, 2:19 AM

Evo kada
ti to pišem zvoni poštar-STIGLO do mene.Ma da opet
naplatili 24€ali
šta češ država lačna,neče oni obogatit ali ni ja neču
biti siromak,neka.Ali
bitno je da je stiglo jer najbolje se radujem parnjači i
onih dva putnička vagonai
HOe.Kad raspakiram ti
javim.
Pozdrav
Sini Leo
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Re: modeli u HO
Monday, November 25, 2013 6:50 AM
Mark as Unread Flag this message
From:
"Roudi Leo" <[email protected]>
To:
"Radisa Stanojevic" <[email protected]>
Full HeadersPrintable View
Pozdrav,
evo odgovaram ti sa velikim zakašnjenjem,jebiga imao sam prošle sedmice saobračajnu i nisam mogo desnom rukom ništa.Sjebo ram ramu i arkadu,rama mi je slomljena a arkada celi.Da ti kažem da nisam još ni dirnuo slane lokomotive i vagone jedino tolko da sam izvadio iz kutije i dao u ormar.Za Mehano paket je odgođeno za sedmicu ili dve jer taj čovek koji mi šalje je još pronašo neke modele tako da čekam da sve pokupi i da mi šalje tačno spisak što če bit na raspolaganju.
Po zadnjoj informaciji če biti negde oko 40-45 modela samo Prestige ali neznam još ak bude z ili bez dekodera,
valjda če biti,molim boga,jer to če biti zadnj paket jer on ide sa januarom u peziju.Zato hoču da se čim više što se da
nabavi pa makar do krajem decembra.
Prijatelju budi mi dobar javim ti se kad saznam kakav je spisak
LP iz snježne Lendave Sini-Leo
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Uh vrlo ruzno za citati. Znam da sam relativno novi clan ali i ja sam vodio udruge, klanove i svasta nesto i takvi ljudi koji su stetili ugledu su bili prvo saslusani a potom banani zauvijek.
da,da,sve ovo objavljujem da neko drugi ne bi bio prevaren.Ja sam za sada platio skolu,nadam se da drugi nece.Postoji jos jedan vrlo ugledan clan ovog foruma koga je akter ove prevare takodje navozao.Necu ga imenovati bez njegove saglasnosti,ali ocekujem da se sam javi.
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Mehano i Zamjena i sve ostalo
Saturday, November 30, 2013 8:51 AM
Mark as Unread Flag this message
From:
"Roudi Leo" <[email protected]>
To:
"Radisa Stanojevic" <[email protected]>
Full HeadersPrintable View
Pozdrav prijatelju,

evo odmah da ti javim da če drugi tjedan doči roba sa Mehana.To mi je bilo prije pet minuta potvrđeno
Kada če stiči ču sve lokomotive posebno slikat pa da vidiš šta če ti odgovarat.
Valjda si vidio na forumu da sam još nabavio HOe program i to dvje lepe parnjače od Roco-a.
i još ovakvu dizelku na Ebayu pa još osam putničkih vagona.
E sad imam molbu ak bi mi ti mogao slat ona dva kompleta koji su još kod tebe da jih
odmah popravim jer sam u švungu za HOe,pa da onda završim te projekte.
Jer me sad čeka izrada Lokomotiv u HO a to su 644,732,711,761Titova i 812.
Sigurno se pitaš kako je posle saobračajke,šta da ti kažem ide polako na bolje.
Pa još nešto važno da te pitam imaš ti slučajno Skype da se možemo nas dvojica direktno
da razgovaramo,moje ime na skype ti je Sini Roudi

Prijatelju pozdrav iz hladne Lendave Sini-Leo

PS:Ištaliraj Skype ako ga nemaš pa da razgovaramo direkt jer ništ ne košta,to je najvažnije.
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Re: Mehano i Zamjena i sve ostalo
Tuesday, December 3, 2013 2:46 AM
Mark as Unread Flag this message
From:
"Roudi Leo" <[email protected]>
To:
"Radisa Stanojevic" <[email protected]>
Full HeadersPrintable View
OK nema problema ja ču pitati Milana kolko jih još ima na raspolaganju pa ti javim.
Super, ti samo pošalji paket,jedva čekam.
prijatelju nešto si još zaboravio,pošalji mi koje djelove ti moram nabavit od Roco-ta
Pozdrav iz sunčano hladne Lendave Sini-Leo


Radisa Stanojevic <[email protected]> schrieb am 11:16 Dienstag, 3.Dezember 2013:
Danas popodne ti saljem paket,jedva sam malo nasao vremena pored svih radova koje izvodim u stanu.Nego,rece mi ti kada smo pricali da je Milan Povse dolazio kod tebe.Pitanje,ako imas neku saradnju sa njim,moze li par sound decodera da bude deo nase saradnje?
puno pozdrava od Vladimira
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Re: Mehano i Zamjena i sve ostalo
Friday, December 6, 2013 12:45 PM
Mark as Unread Flag this message
From:
"Roudi Leo" <[email protected]>
To:
"Radisa Stanojevic" <[email protected]>
Full HeadersPrintable View
Pozdrav,
paket od Mehanoja još nije stigo,ne boj se čekam ga i ja,več pomalo kunem de zapelo da ga još nema.
Javit ču ti kada dođe da ti ga pošaljem da ti ga mogu donesti iz Beča.
Da vidiš da radim kolko mogu na maloj maketi,kolko mi ide dok me ne zaboli ruka
onda odmaram.Istina je da sad imam čas jer sam tako i tako na bolovanju pa
mi bogami nije dosadno.
LP Sini
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Re: Mehano i Zamjena i sve ostalo
Sunday, December 15, 2013 11:28 PM
Mark as Unread Flag this message
From:
"Radisa Stanojevic" <[email protected]>
To:
"Roudi Leo" <[email protected]>
Full HeadersPrintable View
Dobro jutro prijatelju.Vidim da te ni povreda nije omela u tvojim popravkama i preradama modela,svaka cast.Reci mi ima li kakvih novosti,mehano,decoderi,oni rukohvati za moju dizelku....malko sam nestrpljiv kao i svako dete,razumes ti to:)
pino pozdrava od Vladimira
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Re: Slike Mehano
Wednesday, April 2, 2014 1:30 AM
Mark as Unread Flag this message
From:
"Radisa Stanojevic" <[email protected]>
To:
"Roudi Leo" <[email protected]>
Full HeadersPrintable View
Opet se nismo culi,nema ni potrebe.Reci mi u cemu je problem?Necu vise da te molim za ono sto si obecao i sto dugujes.Da li ti je cilj da me zajebes?Ako je tako,reci da se ne zamaram vise,da znam sta dalje da radim.Lepo ti napisem da mi vratis decodere jer jedan nije moj,ovako moram coveku da platim 50e jer me ti zajebavas.A sto se tice modela,ti ih i onako sve imas u svojoj kolekciji,i da drzis svoju rec,poslao bi ih do sada barem 20 puta,a ti cekaj tu famoznu gomilu Mehana koja dolazi vec 5 meseci.
--------------------------------------------
On Fri, 1/17/14, Roudi Leo <[email protected]> wrote:

Subject: Slike Mehano
To: "Radisa Stanojevic" <[email protected]>
Date: Friday, January 17, 2014, 3:49 AM

evo ti slike
modela koji če biti na raspolaganju.sad če se
još videti koji još dojdejo,pa ču jih
ja posebno da slikam pa onda rasprava koje
bi htijo.
LP
Sini
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
prepiska sa skajpa:
[27/12/2013 09:10:18] Vladimir Stanojevic: dobro jutro prijatelju,ima li kakvih novosti u vezi Mehana?
[27/12/2013 10:32:07] Vladimir Stanojevic: dok cekamo paket,resi mi ona 2 sound decodera preko Milana.Odlucio sam se za zvuk Roco Nohaba i Roco DSB Mz.Ako imas vremena,voleo bih da ti nasnimis decodere.Pozdrav
[30/12/2013 15:08:26] *** Poziv za Sini Roudi, trajanje 00:32. ***
[30/12/2013 15:09:10] Vladimir Stanojevic: zovem ta za 5 min
[30/12/2013 15:09:12] *** Poziv od Sini Roudi ***
[30/12/2013 15:09:21] Sini Roudi: ok
[30/12/2013 15:19:57] *** Poziva se Sini Roudi, zauzeto. ***
[30/12/2013 15:20:12] Sini Roudi: kasnije te nazovem jer imam goste
[30/12/2013 15:20:48] Vladimir Stanojevic: vazi,cujemo se kasnije
[30/12/2013 17:00:56] *** Propušten poziv od Sini Roudi. ***
[31/12/2013 12:37:22] Vladimir Stanojevic: izgleda da sam nesto sjebao mikrofon na poslu.Kupicu nov posle praznika pa se cujemo.Samo sam hteo da vidim sa tobom u vezi decodera,a Mehano ce valjda stici ovih dana
[31/12/2013 12:38:31] Sini Roudi: pozdrav Vlado,jebala te tehnika koja zataji,he he!
[31/12/2013 12:39:55] Sini Roudi: Sve što imamo u dogovoru če biti podignjeno krajem Januara,jer su modeli
[31/12/2013 12:40:11] Sini Roudi: kod kolege u Kranju
[31/12/2013 12:40:30] Sini Roudi: A dekoderi u Logatcu kod Milana
[31/12/2013 12:44:12] Sini Roudi: Odlučili smo da lokomotive pokupim jer je preveliki paket za lokomotive,ima jih 28 komada
[31/12/2013 12:44:36] Sini Roudi: to iznosi pošta negce 50€
[31/12/2013 12:45:04] Vladimir Stanojevic: jeste bolje,a i sigurnije
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh