Izrada kamenja, stijene i planina na maketi (bojanje)

flado

Član foruma
Več sam negdje pitao, ali nisam dočekal odgovora. Ima u Intersparu ovih boja jel tko kosisti za brda tj. stijene. Imam tempara ali velite da ne onda necu sad sve usrati na kraju.
I jel to valja za stirodur ili opet nekaj drugo ?

Attachments

flado

Član foruma
Sad sam pak mal listajuci dosal do mogucnosti farbanja dipi farbom za zidove :??:
Znaci cijenovno bil bi ovaj redoslijed:

tempere
boja za beton ali veliko pakovanje
dipi color
ovaj akrilic sa gornje slike

A od toga najbolje, molim poredajte vi, ili nekaj sasvim deseto ...

mmatja

Poznati forumaš
flado kaže:
Sad sam pak mal listajuci dosal do mogucnosti farbanja dipi farbom za zidove :??:
Znaci cijenovno bil bi ovaj redoslijed:

4 tempere
2 boja za beton ali veliko pakovanje
3 dipi color
1 ovaj akrilic sa gornje slike

A od toga najbolje, molim poredajte vi, ili nekaj sasvim deseto ...

flado

Član foruma
Mmatja, ovaj akrilic sam poslikal u inersparu, jel znas mozda ima li bauhaus tak nekaj. Pitam jer neznam kam da krenem jer su mi ta dva ducana na razlicite strane grada. Ili rewell mozda, ili kaj drugo, i kaj je mozda jeftinije.

Hvala na inf.

mmatja

Poznati forumaš
flado kaže:
Mmatja, ovaj akrilic sam poslikal u inersparu, jel znas mozda ima li bauhaus tak nekaj. Pitam jer neznam kam da krenem jer su mi ta dva ducana na razlicite strane grada. Ili rewell mozda, ili kaj drugo, i kaj je mozda jeftinije.

Hvala na inf.
E, to ti ja neznam gdje u hrvatskoj možeš to nabaviti. Ja sam ti samo naznačio koje boje su najbolje. U svakom slučaju uzmi boje na akrilnoj bazi.
L.P.

1borna

Veteran foruma
Jedna metoda izrade reljefa je dosta brza i jednostavna

Bakrena ili željezna žica se oblikuje i pričvrsti na trase i pozadinu, pruga se prekrije i nalijepi
se deblji PVC

Sve je lagano (i jeftino),na plastiku se polože gaze natopljene u gipsu i dalje se ide standrdnom
metodom izrade stijena, zemlje ili trave

Gotova maketa izgleda ovako (makar je autor na pitanje kada će ju završiti rekao Nikada!)

Martin

Poznati forumaš
Odličan je, ali mogu i ja njega nečem poučiti;

prvo; da je ovaj XPS malo našpricao vodom, ne bi mu (k)alabaster ovako padao,
drugo; umjesto noža, za oblikovanje je puno bolje koristiti prste (ak su osjetljivi, rukavice kurtonke…..)

Ne zna nitko sve...………..

1borna

Veteran foruma
Neki ameri za izradu planina koriste posve jednostavan i besplatan materijal kao što je karton
Nakon što se osuši ljepilo kojim je to sve učvršćeno prekrije se sa gazom ili papirima namočenim u gips.

Preko kartona može najprije doći i plastična mrežica

Drugi više vole raditi sa blokovima stirodura (kojeg preporučam više od stiropora jer se daleko manje mrvi)

1borna

Veteran foruma
Ovako gledano rekli bi ništa posebno ali...

...kada se maketa posipa umjetnim snijegom i posade borovi...

dojam je sasvim drugačiji!
Snježne makete imaju svoje ljepote
Tu nema puno posla oko sijanja trave, izrada stijena i ostalih detalja jer se oni samo naziru.

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Na vrh