JŽ 441 i oprema

ozzy80

Član foruma
Sutra vadimo aparat za varenje i krecem na posao. Nadam se da cu zavrsiti postolje sutra pa da prekosutra mogu da trazim da mi cale donese mesing ili aluminijum ;) . Mozete onda sutra da ocekujete jos pitanja a i slike sa pocetka varenja ;)
 

ozzy80

Član foruma
Zaboravih da napisem da li je dovvoljno 163mm ili da povecam razmeru na 1:60 posto mi se cini da ce biti jako mali voz sa 1/87
 
A

Anonymous

Guest
Izračunao sam masu metalne školjke. Samo 80g. To je zanemarivo. Mislim da bi ti mogao uredno poslužiti motor koji koristi Roco. Sada je Borina metoda mjerenja snage dušu dala.

Motor sam imao od nekog amerikenjca (Atlas, Athearn) i izmjerio s Pikovim ispravljačem

Umax=18V
I=0.35A____
P=U*I=18*0.35=6.3W

Znači, do 10W najviše i s time da ti stane u školjku :prof:
 

ozzy80

Član foruma
Ja imam neki cudan osecaj da ce biti dosta teze jer sam isao 1/60. Kada stignem negde do pola videcu koliko ce tesko biti pa cu onda kupiti motor. Sada trenutno idem da varim postolje pa cu mozda uvece i postaviti slike postolja.
 

Železničar

Poznati forumaš
Hm... sad nesto razmisljam. Posto ces tesko moci da uradis metalnu lokomotivu u 1/87 optirao si se za nesto vece, 1/60. Na kraju ispadne bolje da optiras za razmeru 0 (1/45, sirina koloseka 32 mm) jer u tom slucaju ako odustanes od izrade sina mozes da optiras za sine u razmeri 0 (dosta americkih modelara radi u toj razmeri). U tom slucaju sigurno ces moci da ugradis motor od oko 10 W ako ne i vise. Prednost je i u tome sto ces moci da nabavis neke delove (mehaniku) ako ti ne uspe ovako, jer koliko sam ja upucen nema proizvodjaca razmere 1/60. ovo ti je samo moja preporuka ali na tebi je da se odlucis za sta mislis da je najbolje.
 

ozzy80

Član foruma
Ok onda cu 1/45. Znaci ameri prave sine u toj razmeri i ako mi budu trebali vagoni ili bilo sta mogu da nadjem. Ok hvala ti. Sada sam tek provalio da nemam nikakvog lakog zeleza kod kuce pa cu probati naci kod prijatelja a ako ne onda cu polako slike postaviti u ponedeljak kada se otvore radnje. ;)
 
A

Anonymous

Guest
Ja isto mislim da bi trebao na neko veće mjerilo. Na većem mjerilu bi bio spretniji, a i za tračnice u samoizgradnji je otvoren put :palac_gore:
 

ozzy80

Član foruma
Koliko da napravim da tockovi mogu da se okrecu u stranu? Inace voz ce mi biti duzine 320. Uvece cu postaviti slike samo dok ugradim tockove i sve zavarim.
 

ozzy80

Član foruma
Evo napokon sam skupio malo vremena pa sam poceo sa izradom postolja iliti sanduka lokomotive. Evo kako izgleda nezavaren. Ima male greske ali ispravicemo sada a i posle kitom. Jbg-a dao sam caletu da uradi tj da mi izbusi rupe a on se malo zeznuo :D .Sta mislite jeli dobro ove neravnine cu da ismirglam i naravno posle popravim sa tankim sliojem kita. :palci_gore:
pocetakx.jpg
 

Mon

 
Osoblje foruma
Jedva cekam da vidim zavrsni rad.
Uopste se ne razumem u "tesku metalurgiju" i zaista se divim ovom poduhvatu!
Drzim palceve!
:palac_gore:
 

ozzy80

Član foruma
Hvala hvala. Neke male delove cu od plastike ( da se ne bi mnogo tu mucio i zezao) ali ostalo sve od aluminijuma. Sutra cu najverovatnije krenuti sa skoljkom. Inace radim u manjoj razmeri tj 1/87 jer ne mogu nigde da pronadjem sine u razmeri 1/45 u Bg-u ;)
 

Mon

 
Osoblje foruma
Wow, nisam ni znao da si i ovo uradio nightrain. Bravo!
Jedino mozda da si pored broja NEM-a u nastavku mogao dopisati o cemu se govori, mislim da bi se moglo lakse naci to sto
se eventualno trazi. :??:
 
A

Anonymous

Guest
Ma idzradit ću popis NEMova s naslovima pa će se znati koji o čemu govori....
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh