JŽ 441 i oprema

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
ozzy80 kaže:
Evo napokon sam skupio malo vremena pa sam poceo sa izradom postolja iliti sanduka lokomotive. Evo kako izgleda nezavaren. Ima male greske ali ispravicemo sada a i posle kitom. Jbg-a dao sam caletu da uradi tj da mi izbusi rupe a on se malo zeznuo :D .Sta mislite jeli dobro ove neravnine cu da ismirglam i naravno posle popravim sa tankim sliojem kita. :palci_gore:
http://img691.imageshack.us/img691/682/pocetakx.jpg

Kolko vidim, ovo i nije neki problem za ponovno napravit. Mislim da bi bilo bolje da ta 4 komada ponovno napraviš, manja bude jebada nego da to ideš popravljat, kitat šmirglat...dugotrajan je proces. Brže bude ak napraviš ispočetka. Sve neravnine bi bilo dobro pošmirglati a po potrebi nabacit i kit.
 

NClight

Hybernated
ozzy80 kaže:
Treba nece da mi otvori u Photoshopu :( vec trazi pass

Naravno da te traži PASS jer kada PDF otvaraš u Photoshopu to je automatski editiranje tj prepravljanje pdf-a, a ovi su zaštićeni od prepravljanja!
Otvori ga sa normalnim Acrobat Readerom... radi bez problema... (i zašto bi otvarao PDF u photoshopu? Zbog slika? Možeš ih izvaditi i iz normalnog Acrobata!)
 

ozzy80

Član foruma
Pa navikao sam photoshopom da radim pa zato. Ma provalicu ja pass :D . Sada imam mali problem sa limom moracu izgleda da ga lepim lepkom posto mi crkla lemilica a nece da se vari. :S:
 

ozzy80

Član foruma
Jel ima potrebe za lezajevima na osovinama? Mislim merio sam kod druga i ima otprilike koliko i fabricka kila pa jel ima potrebe za lezajevima ili jednostavno da stavim gumice?
 

ozzy80

Član foruma
Jel moze neko ako ima da mi da i nacrt za sinobus treba mom prijatelju koga sam navukao sa mojim radom :) :D
 

ozzy80

Član foruma
Ok hvala ti i ako bi mogao nacrt od JZ641 :) I da umalo da zaboravim ako moze neko da mi na pp posalje linkove za WT9 englesku verziju nigde ne mogu da nadjem ( naravno mislim na *<green: verziju ;) .
 

damir661

Veteran foruma
Ok hvala ti i ako bi mogao nacrt od JZ641
Od nacrta za JZ 641 mogu da ponudim samo ovo, 641-000,100,200 i 641-300
641crtez1.jpg

641crtez2.jpg
 

ozzy80

Član foruma
Posle malog zastoja nastavljam pa posto hocu da da napravim sto realniji model JZ441 zaglavio sam se na tome sta drzi osovinu i tockove kod sinskih vozila tj kako su povezani i de se nalaze lezajevi? Takodje me zanima sta ce na krajevima osovina one okrugle kapice sa vijcima?
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh