JŽ i exJŽ šinska auta Volga M21 i M24

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Hmm, ne znam ne paše mi uopće pozadina niti u jednom kolodvoru na toj pruzi, a i takvu volgu nisam nikad vidio, zaista, a gotovo sam svaki dan na toj pruzi. Sječam se bijele i nekog crnog auta.

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Koprivnička sekcija je do Pčelić rasputnice, znači logičnije da je negdje prema Osijeku.

MrVirus

Poznati forumaš
Koprivnička sekcija je do Pčelić rasputnice, znači logičnije da je negdje prema Osijeku.
Prle, ako kažem da je fotkano negdje između Križevaca i Koprivnice, onda to shvati tako kako je napisao. Nigdje ne piše da to vozilo nije bilo na: 1. ispomoći nekoj, 2. išlo nekamo na reviziju, 3. imalo trasu od Osijeka do nekuda zbog nekih razloga. I to je to, ne treba šiljiti koje je područje koja Sekcija pokrivala u tom trenutku.

Ja se sjećam crne Volge na pruzi na potezu od Karlovca ka Dugoj Resi. Sredina ili kraj 80ih. To je bilo čudo neviđeno tada na kotačima.
A sada jedno pitanje , možda netko na forumu mi može pomoći. Nekad je Pamućna Ind. u Dugoj Resi imala nešto što je moj djed zvao u 80.ima: "Breda" . Radilo se o pružnom vozilu koje je bilo kao kraći motorni putnički vagon tipa manjeg šinobusa ili drezine. Možda 5m ako. Imao je stakla uokolo, vjerojatno se mogao voziti sa obje strane,nekako romboidno-pravokutnog uzdužnog presijeka, bez "njuški" naprijed ili pozadi. Donji dio je bio zeleno obojan, a oko stakla, rama, žuto. Mislim da je služilo za guranje vagona sa ugljenom ili pamukom u dugorešku pamućnu industriju sa tamošnjeg transportnog kolosijeka. Znalo je potegnuti i do Karlovca. Da li netko možda zna o čemu bi se tu moglo raditi?

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Na vrh