Kako od 2 iste napraviti 2 različite lokomotive?

1borna

Veteran foruma
Slike govore same, od 2 stare E 44 su nastale 2 izmišljene E-lok
10098444uq.jpg

10098443jq.jpg

i jedna starija prerada na istu temu
15056809ay.jpg
 

1borna

Veteran foruma
Kad mašta nema granice....nastaju zaista neobične lokomotive (nad kojima se čistunci zgražaju)
Moglo bi se kao naslov reći i - kako od 3 lokomotive napraviti jednu
24704555cu.jpg

"Umjetnik" je od 2 parne i jedne E-lok (+ još nešto djelova) napravio monstruma
24704637qu.jpg

Već smo vidjeli više raznih prototipova Garatt lokomotiva ovog autora koje su manje ili više odgovarale pravima, a ovo je napravio
po narudžbi
24704673fr.jpg

http://alte-modellbahnen.xobor.de/t9113f2-Maerklin-Umbau-Unikate-28.html
 

Mon

 
Osoblje foruma
Au, pa ovo je avangardna umetnost u našem hobby-ju! :cool1:

Meni se sama ideja napraviti imaginarni model kao i sami modeli svidjaju!
Ustvari, eto razloga zašto ne bacati modele koje polomimo. ;)
.
 

1borna

Veteran foruma
Jedan Nijemac je koristeći američku i europsku lokomotivu (od Mehana) napravio freelance model
26503139pk.jpg
26500601bg.jpg

Razrezao je karoserije na više djelova i slijepio novu kombinaciju
26500604cy.jpg

Kad ju je obojio nitko nebi rekao da je to izmišljotina no svi bi se pitali koja je to lok :neznam:
26502667se.jpg
26502670to.jpg
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Jedan Nijemac je koristeći američku i europsku lokomotivu (od Mehana) napravio freelance model
26503139pk.jpg
26500601bg.jpg

Razrezao je karoserije na više djelova i slijepio novu kombinaciju
26500604cy.jpg

Kad ju je obojio nitko nebi rekao da je to izmišljotina no svi bi se pitali koja je to lok :neznam:
26502667se.jpg
26502670to.jpg
Gledam ali ne vidim bas neku razliku na konacnom proizvodu njegovog uma..skroz deluje isto kao kad je bila zelena! Da li je moguce da je isekao ovu sivu lok samo da bi na ovu zelenu ugradio samo ovaj srednji deo??
 

1borna

Veteran foruma
Marklinaš je a prva zelena se nije radila za Maerklin dok druga evropska je pa je tako dobio skijašicu poput prve.
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Dobio je kvalitetniji pogon,dss prikljucak,prostor za zvucnik i led osvetljenje.Opet je to sumanuta prepravka jer Vossloh g2000 vredi od 80 do 120eur,a ova je u odlicnom stanju,sudeci po slici.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
+ na sve to je stavio verovatno staru Bachmann kabotazu koja je u rangu Mehano modela..:hmmm:

Meni nije jasno zasto je isekao na zelenoj srednji deo? Na ovako crnom modelu se uopste ne vidi sta je posle uradio..
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Kabotaza je vecinski ostala Mehano-va(obe su Mehano,nije mesao firme;)) koliko vidim.Ogradice je kombinovao.
 

1borna

Veteran foruma
Ima ljudi koji vole raditi takove križance svega i svačega, zacijelo je ponosan što ima jedinstvenu lokomotivu :crazy:
(i ja sam u mladosti volio raditi od 2 obične razne zglobne lokomotive, neke sam i dobro prodao)
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Ova Vossloh lokomotiva je toliko ružna da i nije šteta što je isečena.
Meni se dopada,poenta je da je to odlican model u svakom pogledu.Odlicni detalji,stampa,pogon,osvetljenje.Cena je takodje sasvim u redu.Ja imam istu ovakvu sa asimetricnim kabinama u crvenoj boji Nemackog operatera NE.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh