Koja je ovo lokomotiva?

Damir

 
Osoblje foruma
matija kaže:
Roco i Lima imaju sasvim drugačije prenose, i to nije to. :S:

Dobro govori matija,stvarno je razlika u mehanizmima mojih Roco i ove tvoje loksice! Tvoja ima sa strane zupčanike,a Roco po sredini osovine! Ne znam možda da potražiš ako neko ima stari kompjuter u kućištu zna biti svakakovih zupčanika pa bi možda i pasalo,a kako ih stavit na mijesto ne bi znao jer ne znam što je od ovih dijelova oko zupčanika na mehanizmu pomično,slika mi baš puno ne govori iako se ljepo vidi,pokušaj sve samo nemoj nešto slomiti,volio bih je vidjeti napravljenu i da vozi po maketi :palac_gore:
 

matija

Član foruma
Da li si ti uopšte pokušao da staviš u pogon ovu loksu. Ako je motor ispravan i ako postoji zupčanik na osovini (koji na ovoj fotografiji nije vidljiv) ona bi trebala da vozi i sa ovom jednom osvinom. Ako samo zuji a ne ide postoji mogućnost da ti nedostaje još jedan zupčanik koji je na osovini motora, ako uopšte ne zuji onda treba tražiti uzrok toga (kontakt,četkice na motoru, neispravan motor ) hajde isprobaj to ili ako jesi napiši što se dogadja, jer ovako gledavši ta loksa bez obzira na nedostatak tog zupčanika bi trebalo da vozi.
 

MrVirus

Poznati forumaš
lokomotivica vozi bez problema, ali mi je gumica i na drugoj osovini i volio bih to osposobiti...
 

matija

Član foruma
Takav zupčanik ćeš najprije naći u nekom razbijenom autu sa pogonom na baterije, jer ovi limini zupčanici imaju isti korak kao ti kineski jeftileni sa pogonom na baterije. Ja inače imam takvih zupčanika, ali su mi momentalno nedostupni, ako se ne snadješ za par dana ću doći do njih pa bih te zamolio samo da pomičnim merilom premeriš prečnik zupčanika i ako imam taj promer poslat ću ti ga vrlo rado.
 

sittingbull

Član foruma
MrVirus kaže:
dobio sam ovu lokomotivu, a ne vidim proizvođača da bih znao o kojoj se lokomotivi radi.
ima li netko sliku unutrašnjeg mehanizma jer izgleda nedostaje jedan zupčanik...

Definitivno Lima: 1660 DB 169 002-3. Fali pantograf za DB verziju. http://mmiwakoh.de/Eigene%20Webs/lima-modellbahn/DB.htm ili ovako izgleda 1608 FS 312 (iz start seta) http://mmiwakoh.de/Eigene%20Webs/lima-m ... hn/FS1.htm. Ima ih više na stranici http://mmiwakoh.de/Eigene%20Webs/lima-m ... Seite2.htm
 

MrVirus

Poznati forumaš
matija kaže:
Takav zupčanik ćeš najprije naći u nekom razbijenom autu sa pogonom na baterije, jer ovi limini zupčanici imaju isti korak kao ti kineski jeftileni sa pogonom na baterije. Ja inače imam takvih zupčanika, ali su mi momentalno nedostupni, ako se ne snadješ za par dana ću doći do njih pa bih te zamolio samo da pomičnim merilom premeriš prečnik zupčanika i ako imam taj promer poslat ću ti ga vrlo rado.
budem premjerio i hvala ti na ponudi...
 

Jevra

Poznati forumaš
Imam u planu ovo da uzmem ali prodavac nezna koje je merilo.Tu mi treba vaša pomoć
 

Attachments

  • slika-4402309x640.jpg
    slika-4402309x640.jpg
    37.3 KB · Pregleda: 22
A

Anonymous

Guest
Usporedjujemo li sa koljenom ja bi rekao da je to H0 (1:87)
Ako je cijena koja ti odgovara, ako si isprobao lokomotivu, ako se ljepo krece, ako ti se svidja onda nemas sta cekati.
AKO je neces ti - uzet cu je ja :D :D :D :D
 
A

Anonymous

Guest
Uh moram dodati - sa ovakovim tracnickim postoljem, mozda i neka limitirana serija
 
A

Anonymous

Guest
Ma reci da ti se ne svidja i da je prepustas meni. Ajde , molim te boga, ma ja znam da se tebi ne svidja plava boja, a ima ti i previse kotaca. Nema ni strojovodje a ni lozaca........... :D :D :D
 
A

Anonymous

Guest
Samo nek ti je damir vidi evo ti njega do tebe i onda je NEMAS vise.....vec slutim kako kuje planove :D :D :D :razz:
 

Damir

 
Osoblje foruma
piccolo kaže:
Samo nek ti je damir vidi evo ti njega do tebe i onda je NEMAS vise.....vec slutim kako kuje planove :D :D :D :razz:


Kupljena :D :D (šala-mala)! ;)
Piccolo ima pravo,sudeći po koljenu tipa to je mjerilo H0! Možda je model bez motora-razmisli i o tome malo :??:
 

1borna

Veteran foruma
Jeste, to je samo za gledanje! Može stajati negdje npr.u lok.depou...dotični ima više raznih modela, ali nisu baš previše vjerni,dorađeni.S obzirom na plastične kotače teško bi blo napraviti ih voznim, eventualno s pogonom u tenderu od neke druge lokomotive.... Ljetni pozdravi svima!
 

Jevra

Poznati forumaš
Sad sam baš pitao prodavca da li ima neki motor u sebi,očekujem odgovor.Hvala na obaveštenju
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh