Liliput rolo vagoni - problem s kopčom

brum

Član foruma
Hvala lijepo još jednom :naklon:

I još dva pitanja za kraj:

Na jednoj od slika je prikazano da je adapter vagon na početku i na kraju niza niskih vagona. To je bilo pravilo (pa onda i ja moram nabaviti još jedan takav vagon) ili ne?

Koliko vidim po slikama, ti su se vagoni koristili 70 i 80-ih godina. Da li su se zadržali i danas u upotrebi ili su već izbačeni?

Pitam zato jer se ja bavim DB-om i to novijim epohama (IV, V i VI), pa me interesira da li ih mogu uklopiti u svoju "priču"?
 
Last edited:

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Hvala lijepo još jednom :naklon:

I još dva pitanja za kraj:

Na jednoj od slika je prikazano da je adapter vagon na početku i na kraju niza niskih vagona. To je bilo pravilo (pa onda i ja moram nabaviti još jedan takav vagon) ili ne?

Da.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Hvala lijepo još jednom :naklon:

I još dva pitanja za kraj:

Koliko vidim po slikama, ti su se vagoni koristili 70 i 80-ih godina. Da li su se zadržali i danas u upotrebi ili su već izbačeni?

Pitam zato jer se ja bavim DB-om i to novijim epohama (IV, V i VI), pa me interesira da li ih mogu uklopiti u svoju "priču"?

Iz RoLa primjene su bili povučeni krajem 80-ih / početkom 90-ih, dakle krajem epohe IV, sada se neki još koriste za razne svrhe kao službeni vagoni, a austrijski su se počeli upotrebljavati za prijevoz automobila kroz tunel Tauern.

http://www.peter-popp.de/bahn/pm_tssaad.html
http://www.gasteinertal.com/autoschleuse/
 

brum

Član foruma
Ok, mislim da mi je sada sve jasno.

Pošto imam 4 RLla vagona i jedan adapter vagon, mislim da ću nabaviti još barem dva RoLa i jedan adapter, jer bi mi tako kompozicija bila optimalne dužine za moju maketu.
 

1borna

Veteran foruma
Ako budeš rol-la kompoziciju vukao u oba pravca onda bi trebao kratke vagone sa obje strane, no pretpostavljam da će ići samo u jednom
pravcu pa je i 1 dovoljan!
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Ako budeš rol-la kompoziciju vukao u oba pravca onda bi trebao kratke vagone sa obje strane, no pretpostavljam da će ići samo u jednom
pravcu pa je i 1 dovoljan!

U realnosti je svaka SGP RoLa kompozicija Saaks-z vagona uvijek imala dva adapter vagona, jednog na svakom kraju, ako bi imala samo jednog tada bi ga morali na krajnjim stanicama okretati na na okretaljkama. Tako da ako želimo imitirati realnost nužno moramo imati po dva adapter vagona na kompoziciju, a ako to ne želimo onda je naravno svejedno.
 

brum

Član foruma
Znači , moram napraviti utovarno istovarne rampe na polaznoj i na završnoj stanici ;)

A dobro onda, budem razradio taj dio pa ćemo negdje na maketi nešto pronaći u tom smislu. Tako i tako moram raditi rampe za Autozug, pa ću onda i ovo nekako riješiti.
 

Lost Train

Član foruma
Da se i ja ukljucim u temu.Meni su isto zadavali probleme prekratki rolo vagoni pa sam odlucio kombinirat siku prikolice i Herpa (reklamne) kamione.
Evo par slika kako je to ispalo.Tvoj adapter vagon mi je ljepsi od moga vagona ako nije tajna gdje si nabavio i za koliko love?
 

Attachments

  • 2015-03-25 14.44.26[1].jpg
    2015-03-25 14.44.26[1].jpg
    143.1 KB · Pregleda: 31
  • 2015-06-23 16.34.36[1].jpg
    2015-06-23 16.34.36[1].jpg
    101 KB · Pregleda: 30
  • 2015-06-23 16.34.04[1].jpg
    2015-06-23 16.34.04[1].jpg
    127.4 KB · Pregleda: 31
  • 2015-06-23 16.33.52[1].jpg
    2015-06-23 16.33.52[1].jpg
    95.3 KB · Pregleda: 30
  • 2015-02-25 10.44.11[1].jpg
    2015-02-25 10.44.11[1].jpg
    139.9 KB · Pregleda: 30

Lost Train

Član foruma
Kombinacija ho kamiona i siku traktor jbl s prikolicom zuti.Uzmes prikolice i stanu na plato bez problema.Imas ih u Mulleru.
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Ove poluprikolice za rasute terete su uistinu poprilično kraće od, recimo, hladnjače i u stvarnosti. Zgodno kako je tome Lost Train doskočio.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Znači , moram napraviti utovarno istovarne rampe na polaznoj i na završnoj stanici ;)

A dobro onda, budem razradio taj dio pa ćemo negdje na maketi nešto pronaći u tom smislu. Tako i tako moram raditi rampe za Autozug, pa ću onda i ovo nekako riješiti.

Ja osobno nemam tih vagona zato mi nije poznato da li je to bilo isporučeno zajedno s vagonima ili ne, ali u MIBI piše da bi se u kutiji trebala nalaziti i rampa koja veoma sliči pravoj metalnoj kakva se upotrebljavala kod tih vagona.

MIBA 7, julij 1970, s. 456 2.jpg
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Ali takve su bile te rampe i u stvarnosti, metalne i prenosive:

MIBA 3a, marec 1970, s. 198 2.jpg

I još dvije slike nešto novijih vagona, i kod tih su rampe po istom principu, sve su metalne i prenosive, vide se i rukohvati, tako da su Liliputove stvarno dosta »ozbiljne«, no danas bi možda bile još detajlnije izrađene.

ÖBB Handbuch 1989, s. 92.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh