Modelarske novosti za 2015.

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Konacnoo echte neuheit parnjaca G 5/5 kasnije BR 57.5 kod Marklina i Trixa. IAko nema/veze sa yu loksama to je zaista komad za paroljubce. Nadam se da krene jos kod koje firme koja parnjaca.
pozz
kasti
 

crhav

Aktivan član
Roco novosti 2015.

Pa sto to...??...??? u Roco su izgleda izgubili orijentaciju ili ja nisam informiran o ekonomskoj situaciji Europe! Jeste vidli cijene modela,....Euro 400....500....???..ko ima te novce da se igra sa tako skupim modelima????
Takvi i slicni modeli u Americi kostaju po dollara 200.....250!!!, a slicno je i sa modelima od mesinga (brass models, kvaliteta,) gdje su cijene slicne Rocovim modelima......Mislim, da cemo morati poceti kupovati Americke modele.
Ludnica.................
Velimir
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Je, definitivno su popizdili s cijenama, no nisam siguran hoće li s takvim cijenama moći konkurirati. S druge strane, možda su ovo samo predložene maloprodajne cijene koje će u trenutku prodaje kod raznoraznih prodavača i dućana vjerojatno malo i pasti, kad oni dobivaju tvornički rabat. Sve u svemu, pre-puno za neke modele. Vidjet ćemo, tržište je vesela stvar.
 

nik

Veteran foruma
Roco novosti 2015.

Pa sto to...??...??? u Roco su izgleda izgubili orijentaciju ili ja nisam informiran o ekonomskoj situaciji Europe! Jeste vidli cijene modela,....Euro 400....500....???..ko ima te novce da se igra sa tako skupim modelima????
Takvi i slicni modeli u Americi kostaju po dollara 200.....250!!!, a slicno je i sa modelima od mesinga (brass models, kvaliteta,) gdje su cijene slicne Rocovim modelima......Mislim, da cemo morati poceti kupovati Americke modele.
Ludnica.................
Velimir
Biće kao i sa SŽ 03, prvo skupo pa onda 'akcija'; glupo, iritantno i na kraju kontraproduktivno...

Što se kupovnih mesing modela tiče oni u principu nisu vrijedni svoje cijene; odličan velikoserijski model je ukupno gledano uvijek bolji (Big Models E626 je apsolutno bolja od Micrometakit E626 a košta 1/6 cijene).
 

Železničar

Poznati forumaš
Biće kao i sa SŽ 03, prvo skupo pa onda 'akcija'; glupo, iritantno i na kraju kontraproduktivno...
Slažem se u potpunosti. Da su cene malo normalnije prodali bi više modela i zaradili bi isto ako ne i više. Umesto toga svi se prave pametni nekim ekskluzivama i sl. pogotovo Roco-FLM.
Primetio sam da i ovi popularni modeli kao Traxx, Laurus, Ludmila, Taigatromel, i sl. drže baš jaku cenu, kao "ekskluzivno", a ustvari se radi o prežvakanim modelima koji su pre toga izašli u svega 83 različita bojanja.
Isto važi i za ovaj JŽ Re(g)s-z vagon, taj model je po ko zna koji put recikliran a cena je pišljivih 50 evra. Da se radi o novoj konstrukciji i novom alatu progledao bi kroz prste.
Za INAT neću da kupim taj JŽ Res.
 

nik

Veteran foruma
Slažem se u potpunosti. Da su cene malo normalnije prodali bi više modela i zaradili bi isto ako ne i više. Umesto toga svi se prave pametni nekim ekskluzivama i sl. pogotovo Roco-FLM.
Primetio sam da i ovi popularni modeli kao Traxx, Laurus, Ludmila, Taigatromel, i sl. drže baš jaku cenu, kao "ekskluzivno", a ustvari se radi o prežvakanim modelima koji su pre toga izašli u svega 83 različita bojanja.
Isto važi i za ovaj JŽ Re(g)s-z vagon, taj model je po ko zna koji put recikliran a cena je pišljivih 50 evra. Da se radi o novoj konstrukciji i novom alatu progledao bi kroz prste.
Za INAT neću da kupim taj JŽ Res.
Ma Res je još i OK. To je dosta solidno napravljen model stare Fleischmannove konstrukcije gdje se stupovi obaraju bez vađenja a bočne stranice se mogu skinuti. Osim toga cijena je u rangu sa drugim sličnim modelima.

Ako nešto konkretno ne zabrljaju ja ću ga kupiti. A trebali bi i ostali ako ubuduće žele još 'domaćih' teretnih vagona od Rocofleischmannkleina.
 

Dani

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter 2022
Svi proizvodjaci imaju tako zvane kataloske (prospekt) cijene, onda dolaze popusti na distributere-preprodavace zavisno od kolicne koju oni naruce i kupe.
Na zalost Roco se malo izdvaja od ostalih proizvodjaca, drze cvrsto svoje kataloske cijene i daju minimalne popuste manjim distributerima.
U razgovoru sa jednim poznanikom koji ima veliku prodavnicu modela vise od 20 godina ovdje u Svedskoj , kaze on da je mnogo puta htjeo da prestane sa preprodajom Roco modela, minimalna zarada i onda ako jos dodje do kakvih reklamacija , zarada je "0".
JŽ Re(g)s-z vagon ko voli nek izvoli, Lippe ce sigurno ponudit cijenu od nekih 46 euro .
JŽ modeli su postali vise EGZOTICNI primjerci u malim serijama i prodat ce se bez vecih problema i za 50 eura...
 

wiggum

Veteran foruma
S druge strane, možda su ovo samo predložene maloprodajne cijene koje će u trenutku prodaje kod raznoraznih prodavača i dućana vjerojatno malo i pasti, kad oni dobivaju tvornički rabat.
Roco je prije točno godinu dana zabranio dućanima stavljati drugačije cijene modela osim one njihove "predložene prodajne cijene" (UVP). Nekada su dućani taj UVP umanjivali za 10% i onda tu cijenu oglašavali i po njoj prodavali. Danas se svi dućani drže toga da modele oglašavaju po UVP, ali iza kulisa, neki i dalje prodaju modele za "UVP-10%". Ja ću osobno pričekati dok modeli izađu, te onda izvagati gdje je najjeftinije. Cijene trebaju biti oko 37 za Rils i 29 za Eanoss.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh