Modelarske novosti za 2015.

romi

Član foruma
Dragi moji lokoljupci
Skupo ,skupo ,skupo pa uvijek je bio to skup sport osim ako nisi kupovo Mehanotehniku,Limu ili Kleinbahn.Slažem se da je s obzirom na krizu!!!!!!! svima nama svaki model sve skuplji i skuplji.Kad je počeo onaj prvi val krize nakon godinu dana svi su proizvođači spustili cijene (jer im nije išlo) a kako stoje stvari tako če biti uskoro .Treba samo malo stpljenja ,ne trčati na prvu loptu ,skuplajti novčiče i kad se ukaže prilika HOP! moja si .
Kad se malo bolje pogleda i ponuda noviteta ,koji su sa današnjim danom poznati i nema nekih velikih iznanđenja (za sada vodi Marklin sa svojom 57.5 sedmicom )Iskerno sam se nadao da če Roco napokon i svoju 57 sedmicu ponudit u AC digital verziji ,kao i legendarnu OBB krokodilku ali od toga nema ništa pa neče ovu godinu baš dobit neke novce od mene .Prekrasnih francuskih parnih lokomotiva nema nigdje a o češkim ili ti ga češkoslovačkim parnjačama koje bi svojim izgledom pomladile več pomalo dosanu scenu parnjača možemo samo sanjati.
No kakav bi to bio gušt kad bi imali sve modele o kojima maštamo !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Budite mi svi veseli i zdravi i uživajte u modelim koje imate doma jer jedan veliki njemački književnik imena Berthold Auerbach rekao:Tko nije zadovoljan onim sto ima taj ne bi bio zadovoljan ni onim što bi htio imati.
 

nik

Veteran foruma
45 godina stari Scihcht u 1:100 za gotovo 100DM!
f_facepalm.gif
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
I opet iskoriste plastiku nekog njemačkog vagona za taj naš vagon a da o bojama ne raspravljamo (prema ovoj sliki!).
 

Dani

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter 2022
Citam na Svedskom portalu da Märklin zahtjeva najmanje 500 rezervisanih primjeraka od istoga modela da bi napravili novo lakiranje vagona/lokomotive.
A za promjenu kalupa zahtjeva se najmanje 5000 prodatih primjerka po kataloskoj cjeni da bi Roco poceo razmisaljati da promjeni kalup...
Ovo pise jedan od prodavaca iz Svedske..:citaj:
 

nik

Veteran foruma
I opet iskoriste plastiku nekog njemačkog vagona za taj naš vagon a da o bojama ne raspravljamo (prema ovoj sliki!).
Mogli su iz tog istog alata umjesto ove nakaze napraviti poprilično korektan JŽ ('JIR') Beelmt u bijelo -sivoj shemi kakav je početkom 2000-ih vozio za Zurich.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh