Modeli u kitu - jeste li ikad probali sklopiti nešto?

Thommo

 
Osoblje foruma
Zanima me vaše iskustvo s kitovima... pretežno modela željeznica, i cestovnih vozila. Jeste li ikad sklopili koji?

Ja sam do sad završio:

- tri Bowser kita američkih vagona - vrlo jednostavno sklapanje
- dva Branchline boxcar vagona - uff, ovi su bili zeznuti, gomila sitnih, krhkih dijelova
- jedan Roco OBB zatvoreni teretnjak - lako sklapanje, ispadne stvarno izvrstan vagon (imate slike u "Recenzijama")

Planiram nabaviti Kibri šleper u kitu, pa me baš zanima kako će to ići.

Za mesing i resin modele nažalost nemam vremena, a ni potrebna znanja i alate.
 

NClight

Hybernated
Nažalost u N-u nema baš takvih kitova vozila (osim Kibrija), barem ne u Europi.
Roco i Arnold su nekada radili par modela u N-u, a starija ekipa se može sjetiti Rivarossi modela u Kit-formi u H0, N i 0 i to vagona ali i lokomotiva!

Japanci imaju odlično riješenje sa kitovima EMU-DMU, npr. Greenmax, Tomytec itd... gdje se kupuju setovi vozila u Kit-formi i naknadno motoriziraju sa gotovim šasijama. Relativno jeftino i pristupačno riješenje!

Jednom mi je dopao šaka Arnoldov vagončić u kitu, koliko se sjećam bio je jednostavan za sklapanje pomoću vijka i utora tj. kvačica. Nisam siguran dali je još uvijek u kolekciji :hmmm
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Ja sam dosad sklopio dva Kibri kontejnerska viličara. Držim da je osnovni preduvjet za sklapanje modela u kitu dobra sastavnica jasna svakome laiku bez obzira na jezik. To ako je dobro sve ostalo je lak posao koji radite s užitkom. Bez bojazni navalite na Kibri kitove...
 

asalat

Član foruma
Sklapao sam uglavnom američke modele (PRR) Athearna, Walthersa i Roundhousea. Dođu baš u komadićima, kao modeli aviona, pa se treba sve lepo sklopiti i što kaže Thommo, ispadnu super. E, da i Liliputova podbijačica takođe.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Sklopio sam Kibri Mercedesa "Rundhaubera", ovi Kibri kitovi su MAMA! :plaza:

Trebalo mi je dvije večeri po sat-dva, idu dosta brzo, upute su jasne, i plastika je dobra, nisam slomio ništa! :D

Mogu preporučiti svima.

Par slika:

2008-09-17_MB_Kibri_2.jpg


2008-09-18_MB_Kibri1.jpg


2008-09-18_MB_KibriB.jpg


2008-09-18_MB_KibriC.jpg
 

IBANEZ 15

Član foruma
Thommo ljep kamijončič. :palci_gore: Ja sam sklopio Big boya od firme Faller jer su mi bili mortorizirani jako skupi i još bi smješno izgledao kad vozi na mom malom ovalu. >:)
DSCN2730.jpg


DSCN2731.jpg


DSCN2738.jpg


Kod sklaplanja nije bilo nekih problema ali samo farbanje malih djelova mi je pravilo probleme.
 

vule

Poznati forumaš
thommo pretekel si me z Kibriovim MB samo ja sem svojega pozelenel,a stvarno se krasno satavlja,prvi put sam se srel s tom firmom i oduševili su me :palci_gore:
IMG_4044-1.jpg
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Bravo, Vule, nije ti loše ispala farba. Bojao si s Revell ili sličnim bojama?

Ja ću ga ostaviti žutog, stavit ću neke lokalne tablice. :) Malo ću ga postarati, i smisliti neki dobar teret da paše uz maketu - pijesak, ugljen ili nešto slično...

FCS? Nisam baš siguran, u kipera/dampera bi teško stao motorić... A trebalo bi i zamijeniti sve osovine, ipak je ovo plastika, za statični model.
 

NClight

Hybernated
Thommo kaže:
FCS? Nisam baš siguran, u kipera/dampera bi teško stao motorić... A trebalo bi i zamijeniti sve osovine, ipak je ovo plastika, za statični model.

Motor i baterija bi stali u tovarni prostor (pokriješ ih sa imitacijom tereta), osovine bi morao zamijeniti i ugraditi prednji upravljački sklop, ali bi kotači kliko vidi mogli ostati...

Evo par ideja oko pregradnji 1:87 modela u daljinski upravljane (IC i RF) i FCS:
http://ig.micromotor.org/LKW/lkw.html
http://www.modellautobahnen.de/shop/index.html
http://www.lemo-solar.de/default_1.htm
http://www.mikromotor.de/
http://www.tttt-parts.org/

Uživajte >:)
 

vule

Poznati forumaš
Thommo kaže:
Bravo, Vule, nije ti loše ispala farba. Bojao si s Revell ili sličnim bojama?
revelice i nesm nekaj zadovoljan,al bum ga malko postaral i zaprašil pa bumo vidli
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Sa starim "Rundhauberom" došao mi je i MB Actros, sad je i on sklopljen. Kupio sam ga zbog viličara, ali sve u svemu model je baš OK.

2008-09-22_Kibri_MB3.jpg


2008-09-22_Kibri_MB4.jpg
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Od jednog ebay-shopa u Njemačkoj. Prima Paypal i ima nisku poštarinu za RH - moj tip ebay shopa! >:D:
 

KAPO

Poznati forumaš
PIKO vagončić u kitu
Danas složen
Gotovo je podvozje i pod
Tu je trebalo namjestit odbojnike šuštice,...


Postavio uteg

To je to GOTOVO!!

Ali imam par primjedbi!
Nema uputa i ne razumjem gdje idu ovi decali!
Pomoć gdje idu ti decali??

Do sad sam sastavio jedan ROCO gbs vagon ,ovaj PIKO,Accurail boxcar
A za zgrade sam sastavio PIKO stanicu i prijelaz preko pruge
 

Attachments

  • P2289309.gif
    P2289309.gif
    274.6 KB · Pregleda: 211
  • P2289313.gif
    P2289313.gif
    259.7 KB · Pregleda: 210
  • P2289310.gif
    P2289310.gif
    242 KB · Pregleda: 210
  • P2289315.gif
    P2289315.gif
    266.6 KB · Pregleda: 211
  • P2289321.gif
    P2289321.gif
    340.6 KB · Pregleda: 211

crhav

Aktivan član
Dali se netko sijeca kutije za montazu od Rivarossija? Zvale su se Hobbytreno od kojih se moglo napraviti puno raznih modela, od parnih lokomotiva pa do elektricnih.
Modeli uglavnom talijanski bili su u mjerilu 1:80! Sastavljane tih modela bilo je dosta jednostavno posto je puno dijelova vec bilo metnuto zajedno, tako da se samo trebalo lijepiti komade zajedno.
Za pocetnike u modelarstvu to je bila prava slast.
Tu prilazem dva primjerka.



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Danas vise toga nema. Nastavio sam sa drugim kutijama (i jasno skupljim...) kompliciranijima i ljepsima.
Velimir
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh