Modeli u kitu - jeste li ikad probali sklopiti nešto?

crhav

Aktivan član
Tu imam jednu lokomotivu serije 33, koju sam sklopio iz Rivrossijeve kutije za montazu, TrenHobby! Model je ustvari napravljen od Trix-a za Rivarossi. Citav je u metalu i funkcionira ko' grom...nakon tolikih godina (cca 44 g.). Na njemu sam napravio neke sitne modifikacije, kao tablice JZ i premjestio lampe naprijed na postolju.



Uploaded with ImageShack.us
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Model napravljen odlično Crhav samo što nije ala 33 jer je to model njemačke vojne br 42 koju je prvo napravio trix ali bez posebnih detajla/1962/, kasnije je model pravio Liliput i bio je mnogo bolje detailiran. Onda je skoro svje djelove upotrebio iz za 52 /33/ i zbog toga liliput parnjača 52 po gabaritima osobito kabine in ostalim stvarima ne odgovara. Ali kad pomislimo kada je to izradjeno to možemo prihvatiti. Nisu tad toliko jadikovali kod netačnosti . Bar koliko se ja sečam 70 godina.
pozz
 

crhav

Aktivan član
Da, imas pravo to je bila njemacka serije 42! Model sam kupio u Milanu 1969!
Velimir
 

crhav

Aktivan član
Mon, evo ti jos jedne DB 18/6 isto stare kao i ti! Isto od TrenHobby Rivarossi....Taj model je isto od mene pretrpio neke modifikacije kao na primijer dimnjak, ne originalni....i td.



Uploaded with ImageShack.us

Velimir
 

Mon

 
Osoblje foruma
:naklon: za slike Velimire.
Meni ovi modeli "na sklapanje" izgledaju nekako realnije za razliku od fabrickih sklopljenih modela.
 

crhav

Aktivan član
Trebas znati da dijelovi, da se sastavi citava lokomotiva, nema puno.
Uglavnom, gornji dio kotao, kabina, tender, sasija od lokomotive i tendera, kotaci, motoric, vijci, poluge i to je to!
Recimo, sistem poluga za regulaciju je vec prefabriciran tako da ga samo namjestis i usarafis.
Montaza je jako jednostavna, za "dijecu", ili bolje da to oni mogu oni bez problema sastaviti.
Velimir
 

Mon

 
Osoblje foruma
Verujem da bi uspeo i sam da sastavim neki model Velimire.

Steta samo sto trziste ne nudi modele za koje sam ja potencijalno zainteresovan kao na pr. serije 05, 16, 20, 26 itd
a za seriju 01 i da ne govorim. ;)
 

1borna

Veteran foruma
Nažalost ti Revellovi modeli su nepokretni, trebalo bi za njih nabaviti sve metalne kotače a i poluge za parne jer se originalne daju jedino zalijepiti (ja sam još davno pokušavao kemijati nešto, s pogonom u tenderu). Lokomotive imaju puno vjernih detalja i ponešto su manje od poznatih nam modela (jer su izvedene točno u mjerilu) te mogu biti jedino statisti. :prof:
 

crhav

Aktivan član
Pa u tome i je "stos", meni je najvece zadovoljstvo sklapati ovakve modele. Pa kad ga zavrsis i probas onda veles u sebi, pa jel' moguce......
To je to...
Od gotovog modela nemas bas puno zadovoljstva pogotovo ako stoji u kutiji na ormaru. Jedino kad imas maketu i onda sa voznjama vlakova stvar je druga.
Velimir
 

sini

Bivši član foruma
Pozdrav,

evo da i ja predstavim moje Revell lokomotive koje sam sklopio,
ali ne samo to ja sam jih napravio u pogon i svim ostalim funcijama
kako imaju modeli.Znači pogon,rasvjeta,digitalizacija,kinematike itd.
Evo da predstavim prvim prvu lokomotivu.

To je BR 231-40 Ludmila

pic0090.jpg


pic0086.jpg


i druga je BR 43-030

pic0097.jpg


pic0099.jpg


pic0102.jpg


LP Sini
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh