Modeli u mesingu

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Evo sjetio sam se, ko je bio proizvođać ove poslednje , KkStB 73 - Gerard iz Beča. A ona JŽ 29, kako sam napisao, neki djelovi su KleinModell Bahn a sve ostalo etcovanje prema pločicama narisanim u AutoCAD/Pro-Engineeru te doterane u CorelDrawu i ono malo struganje. U toj tranži etcovanja je bila i moja ĐĐ JŽ 62-119 sa fremom od g. Crhe. O toj lokici nekad kasnije :)
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Evo dve slike iz CAD programa od JŽ 28. Nije još završena, treba još dodati nekoliko detajla, napraviti koju rupicu.... Ali toliko da se vidi kako izgleda na kompjuteru da bi kasnije napravili pločice od novog srebra ili mesinga i na kraju dolazi model kakav je recimo JŽ 29, 06...

2013-05-22_JZ28_img01sm.png

2013-05-22_JZ28_img02sm.png

Ima nekih pojednostavljenja zbog mogučnosti izrade. Osim nekih djelova od Weinerta, Kleinmodelbahna i sl. sve je ili tokareni mesing ili jetkovane pločice. Više manje sve pločice su debeline 0,4mm.
 

crhav

Aktivan član
Interesantno Gorane, samo vi radite jednu lokomotivu JZ28, da ona je jako interesantana za vas SLO, koja vec postoji cini mi se od Mikro Meta kit-a! Zasto ne probate sa JZ17, ona je vozila po svima nasim ex Yu Republikama. Ja sam imao namjeru da ju napravim ali mi dodje uvijek nesto novo, tako da JZ17 ide na rep proizvodnje.
Da da pocnite sa JZ17!
Velimir
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Zašto 28? Jednostavno, bilo ih je puno u Sloveniji (možda čak i više od 25-ke i vidjale su se skoro na svim prugama u Slo), imamo ohranjene 2 +1 primjerke, tender sa pogonom od KMB KkStB 170/270 + kotači odgovaraju... A Napraviti takvu lokomotivu u vlastitoj režiji nas košta nekih 200-250 EUR a Micrometakit je 1.600.Kasti mi je pred nekim vremenom rekao da ne trebamo je raditi, bude je Roco izdao. Slažem se, jednog dana će je i Roco izdati ali pitanje je kad i za koliko para, siguran sam da ne ispod 400 EURa. I još veće pitanje bude kao JŽ.

JŽ 17 vjerojatno dolazi u budućnosti, kad i kako to još ne mogu reći. Želja postoji, fotografije naše 17-006 i 17-086 postoje, postoje neka mjerjenja, slike od Janoša Eroë-a samo treba imati vrijeme i sve lijepo napraviti. Na JŽ 28 sad radim već nekih 3 mjeseca i kad bude 3D model završen treba ga spremiti za etcovanje a to će mi još 1-2 mjeseca progutati. Posle toga možemo razgovarati o drugim modelima, tako i za JŽ 17. Ako je ko interesent može mi javiti ali posle nove godine 2013/14.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh