Moja HO kolekcija, tj. moje kompozicije

Thommo

 
Osoblje foruma
Nekoliko MAV vagona koji su pojačali srednje-europsku kolekciju...

Četveroosovinska cisterna MAV Zaekk, vrlo kvalitetan model. Piko je iskoristio stari kalup, malo ga obnovio i izbacio na tržište.

IMG_4034_zpsc93b4a02.jpg

IMG_4032_zps354f681a.jpg

IMG_4031_zps26aedcae.jpg

MAV_kess_epIII_zpsc3df87a9.jpg


.Ks, Roco

IMG_5090_zpsf884a36d.jpg

IMG_5096_zps639f8163.jpg

IMG_5094_zpsfb0a22e1.jpg


.E, Klein Modellbahn

IMG_5098_zpsf623621d.jpg

IMG_5097_zpsd0295175.jpg
 

Aleksandar

Poznati forumaš
U prvom trenutku sam pomislio da si ovu MAV crvenu cisternu ofarbao i odmah fotografisao.Izgleda kao sveže obojena.
 

draženzki

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Tebi je i ograde pofarbal!?
hm...
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Malo sam podmazivao neke svoje loskice, mislio sam da zbog dugog stajanja lagano škripe. Ali na dvije Roco OBB 1043 mi se pojavila pukotina u ovom plastičnom komadu koji prenosi vrtnju motora na kardan i dalje na kotače.

Ima li netko iskustva, da li se može to naručiti od Roca? Mislim, samo taj rezervni dijelić.

IMG_9412b_zpsxddnkwpp.jpg

IMG_9412_zpsprp75jrg.jpg
 

1borna

Veteran foruma
To je dosta raširen problem zbog korištenja nedovoljno kvalitetne plastike!
Javlja se kod većine proizvođača (osim Maerklina i Trixa :vrag3:), zubčanici na osovimama ili ovakovi djelovi kardana se
godinama pomalo stiskaju te pucaju (ovo na slici nije zbog nekog prevelikog opterećenja).
Postoje na tisuće raznih vrsta plastike, najskuplje su trajne i ostaju iste takoreći stoljećima dok neke jeftinije postaju
krhke ili se vremenom još minimalno stiskaju. Plastični djelovi bi nakon izrade trebali odležati neko vrijeme da sazriju
no u trci za profitom nema vremena, sve se odmah ugrađuje.
/pred nekih 15-ak godina sam imao priliku duugo razgovarati sa jednim od naših vodećih "plastičara", posudio mi je
i nekoliko interesantnih knjiga/
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Neplanirno mi je u kolekciju sletio jedan zanimljivi klasični komadić, stari Liliput-Austria JŽ Giov
IMG_5871_zps0k0tihc7.jpg


U društvu s KMB HŽ-om, oba su DRG Oppeln roda
IMG_5869_zpsizzxpb2s.jpg


Vagončić, iako star, izgleda sasvim dobro! :cool1:

Pitanje za poznavaoce: koje je oznake ovakav Oppeln dobio u epohi 4?
 
Last edited:

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh