Moja kolekcija cestovnih modela 1:87

Killer9990

Poznati forumaš
Pa kolega, poznat sam ja po Herpi ali Siku stvarno ima dobru mehanizaciju.
Objektivno za mnoge njihove modele nitko drugi od proizvođača (tog mjerila) nema prikladnu alternativu u ponudi.
A robustnost, trajnost i cijena su nenadmašni.
 

Mon

 
Osoblje foruma
... nitko drugi od proizvođača (tog mjerila) nema prikladnu alternativu u ponudi...
Da, taj problem postoji.
I ja sam te "rupe" nepostojećih modela u mojoj kolekciji popunio sa par igrački i par neadekvatnih prerada
koji će ostati u kolekciji dok se neko od proizvođača modela ne smiluje i napravi ih kako treba.
 

Killer9990

Poznati forumaš
Još jedan teški radnik...
Set za prijevoz rasutog tereta, predvođen tegljačem Volvo FH (4.generacije) 6x4 konfiguracije sa Globetrotter kabinom, uparen sa 2osovinskom poluprikolicom za rasuti teret. Iako izgleda poznato i sliči na Carnehl poluprikolicu Kutter 1.jpgKutter 2.jpgKutter 3.jpgKutter 4.jpgKutter 5.jpg- zapravo je Schwarzmuller (ALI) Thermo poluprikolica za toplinskom izolacijom unutar sanduka. To je Herpin novi proizvod i zanimljivo izgleda. A decal jest Kutter. Lijepo ta kombinacija izgleda, a niti boja nije loša.
 

hyperion

Veteran foruma
Ali pri kupovini mi je promakao 1 detalj za koji ne mogu još uvijek vjerovati da si je proizvođač dopustio...
Nije to jedini primjer. Takav je i autobus MAN Lion's city, broj artikla 1624. Prva izdanja imaju kotače napravljene kako treba, felge su ok i stražnja osovina ima duple gume.

1624011000600.jpg



Kod novijih su jednostavno stavili plastične kotače...

1624021000600.jpg
 

Killer9990

Poznati forumaš
Evo nakon duuuugo vremena, novitet u kolekciji. Ovaj je skuplji od većine ali i donosi jednu novu razinu detalja i preciznosti u kolekciju.
Wirtgen W 250 i , proizveden od Herpe (naravno). Uživajte
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    127.1 KB · Pregleda: 30
  • 2.jpg
    2.jpg
    170.9 KB · Pregleda: 30
  • 4.jpg
    4.jpg
    155.3 KB · Pregleda: 29
  • 6.jpg
    6.jpg
    72.2 KB · Pregleda: 28
  • 7.jpg
    7.jpg
    163 KB · Pregleda: 30

Killer9990

Poznati forumaš
Ovaj put slike nisu ispale najbolje, nedostajalo je svjetlosti ali to sam tek uočio kada sam prebaci slike na računalo.
 

Killer9990

Poznati forumaš
Osim toga, novitet je i jedan model kojega već dugo dugo, čak i predugo gledam preko nišana i razmišljam:
kupiti-ne kupiti, kupiti-ne kupiti, kupiti-ne kupiti ...
Gledao sam ga u više različitih boja/decalova i kad su neki pobjegli zaključio sam da je vrijeme za kupovinu:

Herpa radni stroj, Vogele Super 1900-3i u Geiger decalu.
Moram priznati da su mi Geiger modeli tj. modeli sa Geiger decalom prelijepi i mnogi su mi pobjegli do sada pa sam odlučio zaustaviti taj proces kupovinom ovoga modela.
Model ima jako puno detalja i pokretnih dijelova a posebno me fascinira širina alata stroja u najširem položaju.
Vogele 01.jpgVogele 02.jpgVogele 03.jpgVogele 04.jpgVogele 05.jpgjedine mane - osjetljivost pokretnih dijelova i cijeloga modela & naravno cijena
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh