Moja maketa/diorama (napokon)

robogovi4

Poznati forumaš
Pozdrav,
pa nije baš jeftina, 3-4€, no evo ti link pa vidi:
http://www.ebay.de/sch/i.html?_nkw=stra ... &_catref=1

Na žalost, ovaj kod koga ja uzimam trenutno nema al evo ti i taj link:
http://stores.ebay.de/DS-AutoModelle/Zu ... op=1&_sc=1
pa možeš provjerit, kod njega je problem da je ponekad ljen stavit stvari gore a ima ih, pa možda da mu je poslat upit.
I da, naravno, ne isplati ti se samo to narućivat zbog poštarineod 6€ za 1 artikl a kupiš 5-6 stvari je 10€.
(al kod ovog DS automodella imaš kaj izabrat tak da to ni problem samo pazi da nebu novčanik :crk: :zvizdi: )

Još jena sitnica; ta folija se isplati zbog ovih ostalih oznaka na kolniku, kaj se tiće središnje linije, nje tu ima samo oko 100 cm, a vjerojatno trebaš više. E to više sam ja planiral izrezat šablonu iz paus papira (kroz njega vidiš cestu ispod) na način da stavim papir na cestu, izrežem ga po sredini ceste, nakon toga razmaknem papir na odgovarajući razmak (3-4mm) i onda liniju povučem sa "koreksom", mislim da bi trebal držat.
 

Killer9990

Poznati forumaš
Znam za DS jer sam od njega naručio većinu stvari ali nisam znao za te folije za horizontalne oznake na cesti (tako se službeno zovu-a usput rečeno ja sam dipl.ing cestovnog prometa :D )

Što se tiče paus papira i za njega znam i nacrtao sam se stvari na njemu i na faksu i u srednjoj školi i izvan nje !
:)

A što se tiče:

'' Još jena sitnica; ta folija se isplati zbog ovih ostalih oznaka na kolniku, kaj se tiće središnje linije, nje tu ima samo oko 100 cm, a vjerojatno trebaš više. E to više sam ja planiral izrezat šablonu iz paus papira (kroz njega vidiš cestu ispod) na način da stavim papir na cestu, izrežem ga po sredini ceste, nakon toga razmaknem papir na odgovarajući razmak (3-4mm) i onda liniju povučem sa "koreksom", mislim da bi trebal držat ''

Za to :naklon: :naklon: :naklon: :naklon: :naklon: :naklon: :naklon: :naklon: :naklon:

Mislim da ću i ja kopirati tu tvoju ideju. Nadam se da se nećeš ljutiti !
;)

A količina koja će meni trebati je otprilike 420 do 520 cm (za ravni dio) + još za radiuse. Ali upravo me to brine.
kako po zavojima dobiti nešto tako pravilno zakrivljeno, jednoliko široko i vidljivo a da ne ''userem'' podlogu !?!
:hmmm
 

robogovi4

Poznati forumaš
E fino, onda si upoznat s količinom love koja se kod njega može ostavit :D
A, za zavoje, pa to također planiram radit na isti način ko i ravne dijelove, jedino, obzirom na "preciznost ruke", možda bi bilo dobro probat prvo tu liniju nacrtat nekakvim šestarom na foliju pa onda rezat, razmaknut i farbat, ak nebu valjalo, imam još "asfalt boje" pa..... (3. put i bog pomaže, tak vele >:D:

BTW, videl sam sad nekaj slićno ima i od Nocha, nekaj malo skuplja al zato ima više materijala :)
 

Thommo

 
Osoblje foruma
robogovi4 kaže:
Pozdrav,
ja za ljepljenje stirodura koristim pištolj za vruče ljepljenje (ono ljepilo u štapičima), brzo i efikasno i ne, ne radi rupe u stiroduru (za stiropor se nebi kladil).
Potpisujem, i ja za spajanje stirodura koristim "vruće" ljepilo.
 

Attachments

  • HotGlueGun.jpg
    HotGlueGun.jpg
    11.7 KB · Pregleda: 112

Killer9990

Poznati forumaš
Thommo kaže:
robogovi4 kaže:
Pozdrav,
ja za ljepljenje stirodura koristim pištolj za vruče ljepljenje (ono ljepilo u štapičima), brzo i efikasno i ne, ne radi rupe u stiroduru (za stiropor se nebi kladil).
Potpisujem, i ja za spajanje stirodura koristim "vruće" ljepilo.


I koliko košta taj pištoljčić ?
:hmmm
 

robogovi4

Poznati forumaš
Pozz,
pa, tih pištoljčeka ima već od nekih 50-ak KN ali, preporućam potrošit onda još 20-30 KN više pa imat nekaj kak se bogu spada.
(rekla moja pokojna baka; "z jeftinom juhom pot plot" :)
 

Killer9990

Poznati forumaš
robogovi4 kaže:
Pozz,
pa, tih pištoljčeka ima već od nekih 50-ak KN ali, preporućam potrošit onda još 20-30 KN više pa imat nekaj kak se bogu spada.
(rekla moja pokojna baka; "z jeftinom juhom pot plot" :)


A taj pištoljčić se službeno zove ... ? ...
:?:

I gdje ga ima za kupiti ?
:geek:
 

vule

Poznati forumaš
HotGlueGun ili ti po naški"pištolj za vruče ljepljenje) imaš ga u raznoraznim trgovačkim centrima,svim večim marketima,ustvari sagde :D
 

Killer9990

Poznati forumaš
vule kaže:
HotGlueGun ili ti po naški"pištolj za vruče ljepljenje) imaš ga u raznoraznim trgovačkim centrima,svim večim marketima,ustvari sagde :D


Znači:
Baumax , Bauhaus , Pevec , Kauflanda , ... i takva mjesta bi trebala to imati ?
 

hyperion

Veteran foruma
Trebali bi imat u tim dučanima. Čak imaju katkad svega i svašta, pa tako i to u Hoferu i Lidlu. :D
 

vule

Poznati forumaš
Killer9990 kaže:
vule kaže:
HotGlueGun ili ti po naški"pištolj za vruče ljepljenje) imaš ga u raznoraznim trgovačkim centrima,svim večim marketima,ustvari sagde :D


Znači:
Baumax , Bauhaus , Pevec , Kauflanda , ... i takva mjesta bi trebala to imati ?
ima i u super marketima,ove kaj si nabrojil ima sigurno
 

Killer9990

Poznati forumaš
Evo nakon nekoga vremena počeo sam nabavljati sastojke za maketu.
Prvi na redu je Noch 00265 , tj. trava u tepihu dimenzija 120x60 cm
:palci_gore:
 

Attachments

  • N00265 03.JPG
    N00265 03.JPG
    242.2 KB · Pregleda: 108
  • N00265 02.JPG
    N00265 02.JPG
    100.2 KB · Pregleda: 108
  • N00265 01.JPG
    N00265 01.JPG
    118.8 KB · Pregleda: 108

Killer9990

Poznati forumaš
Evo kolege, napokon se ja odvažio i odljenio pa nabavio temeljnu stvar za dioramu - stirodur 1250 x 600 x20 mm.

Nadam se da je dobar i da valja pa me zanima vaše mišljenje
;)
 

Attachments

  • P1010002.JPG
    P1010002.JPG
    155 KB · Pregleda: 69
  • P1010001.JPG
    P1010001.JPG
    166 KB · Pregleda: 69

Killer9990

Poznati forumaš
Sada sam gledao i tražio 3D model makete na računalu i nema ga. Čini se da zadnji put kad je riknulo računalo, je sa sobom u nepovrat odnijelo i moju maketu
:(

Sad opet moram crtati !
 

NClight

Hybernated
Zašto?
Carllo nek ti pošalje WinTrack nacrt, skini Wt (znaš gdje... jel'da?) instaliraj pa iz njega isprintaj kompletan nacrt i presjeke... gotov si za dan sa svime! Uključujući rezanje ;)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh